baseme
baseme (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Kopyala Yapıştır Yorumlar..

Siteye katılalı çok bir zaman olmadı ama ayrılma noktasına geldim diyebilirim. Gördüğüm kadarıyla sitedeki yorumların %95 i kopyala yapıştır yorumlardan oluşuyor. Fotoğraf yükledikten sonra heyecanla bakıyorum birisi bir ""yorum"" yaapmışmı diye, ama gördüğüm tekşey "emeğine sağlık", "ışığın bol olsun"..

Tamam hepimizin ışığı bol olsun ama yüzlerce fotoğrafa aynı şeyi yazıyorsan benim ışığımı söndürüyorsun sen.

Fotoğrafları yoruma kapatmayı düşündüm ama yorum almayacaksam böyle bir sitede ne işim var? Amacım zaten insanların görüşlerinden, bilgilerinden, ve yorumlarından birşeyler kazanabilmek. Ama bu kopyala yapıştır yorumcular, ki muhtemelen birçoğunuzun fotograflarınada aynı yorumu iliştirmişlerdir ( bkz. http://galeri.netfotograf.com/portfolyo.asp?nf=262427 , http://galeri.netfotograf.com/portfolyo.asp?nf=260433 , http://galeri.netfotograf.com/portfolyo.asp?nf=2687429) insanın hevesini öldürüyorlar.

Bu arada birisi beni aydınlatırsa sevinirim. Yapılan yorum sayısıyla ilgili bir durummu var ki insanlar yüzlerce fotografa aynı şeyi yazıyorlar?

Fotograf yorumlarına puan verilebilmesi bunun önüne birmiktar geçebilir belki.

Tarih: 21 Mayıs 2012, 17:59 - İp: 91.***.**4.15
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

Fotograf yorumlarına puan verilebilmesi bunun önüne birmiktar geçebilir belki.

hiç uğraşma düzelmez burası, biz ne öneriler yaptık zamanında...ben sorunu kökten hallettim, portfolyomu sildim, yorum yazmayı da bıraktım...

verdiğin örneklere bir tane de benden...bu üyenin portfolyosu çok ilginç, her fotoğrafına yorum alıyor, hatta şuna bile:

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=513374

bu da çok enteresan:http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=510463

yorumlara dikkat...sanatçı bakışı dikkat çekiyor...

#baberti' tarafından 21.05.2012 19:26:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Mayıs 2012, 19:16 - İp: 94.***.**8.190
goksungokhan
goksungokhan (üye)
İçel / Amatör

) baseme babertinin soyledikleri cok dogru. Yorumlara cok guldum bu arada. gecenlerde tespit ettigim bir arkadas bana dedigin sekilde yorum birakinca dedim bende ona aynisini kopyala yapistir yapayim bakalim ne olacak diye.
yapistirdigim yorum;
çok güzel bir kare.yüreğinize sağlık...
Işığınız bol, mutluluğunuz daim olsun.
Selamlar...
gelen cevap;
ilginize ve beğeninize çok teşekkür ederim, selamlar..
elemanin cevaplari bile kopyala yapistir. diger butun yorumlara cevabi bu olmus) amac nedir diye sorgulamak bile istemedim. ego tatminkari bir arkadas, dediginiz gibi cok var bu tarz arkadaslardan.
Bu ortamda cok fazla degisiklik olmaz ve inanin hangi siteye gitseniz ayni seyi bulacaksiniz.
Bunlar sizi yildirmasin! sizin icin onemli olan fotograf adina bir gelisim saglamaktir.
Bu sitede benim gordugum en buyuk eksik yayinlanan fotograflarda filtre sistemi uygulanmamasi verilen linklerdeki fotograflar bu filtreye takilip kusura bakmayin fotografiniz gerekli kriterlere uygun degildir tekrar baska bir calisma ile deneyin gibi. onune gelen onune geldigi gibi her fotografi yayinliyor. Kesinlikle su izlenimi vermek istemiyorum -Ben cok iyi bir fotografciyim- hayir bende yolun basindayim benimde bu filtre sistemine takilacak cok fotografim olmustur. Fakat Fotograf bir sanatsa o sanata uygun fotograflarin yayinlanmasi tek arzumdur. Bu cok defa dile geitirildi aslinda ama degisen birsey olmadi. Halen bir plastik uzum salkimi sacma bir sekilde cekilip yayinlaniyorsa ve bu fotograf yorum alabiliyorsa ortada bir yanlis var demektir.

Dur bende su sekilde bitireyim yazimi
Isigin bol olsun
Asante sana ndugu!

Tarih: 22 Mayıs 2012, 18:49 - İp: 41.***.**0.34
karakuzu001
karakuzu001 (üye)
İstanbul / Amatör

Bu siteye üye olduğumdan beri kafama takılan konuya el atmışsınız.))

Fotoyu atan bayansa ,sırayla yorum geliyor..)) Birde birbirini tanıyanlar ne assalar aynı kişiler mutlaka yorum yapıyorlar..Yani guruplaşmalar var,sizi kesinlikle yanlarına sokmuyorlar.Siz o gurupların içinden bir yorum alabilmeniz için süper bir foto asmanız lazım .Yukarıdaki arkadaşımın verdiği örnekte olduğu gibi kendi aralarında veya bir bayana ,alt alta yorumlar geliyor..

Tarih: 22 Haziran 2012, 09:06 - İp: 78.***.**6.99
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın Karakuzu001;
Yorumuna katılmıyorum. Sen de fotograflarını yayınlamaya başla, zamanla yorum da alırsın, yorum da yazarsın. Senin de tanıdıkların oluşur. grubun oluşur. her şey zamanla. Bu işler böyle diye baştan havlu atma. Bu siteye sıfır gelip de zamanla çok şey öğrenen iyi yer edinen çok kimse var.

#ercan43' tarafından 22.06.2012 18:23:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Haziran 2012, 18:06 - İp: 176.***.**6.88
goksungokhan
goksungokhan (üye)
İçel / Amatör

Sayin karakuzu001, soyle bir inceledim, velakin su sonuca ulastim
Açtığı konu sayısı:1
Cevapladığı konu:12
Fotoğraf sayısı:16
Yorum sayısı:1
Bu bilgiler size ait. Ustad 16 fotograf yayinlamissiniz, (calismalariniz guzel calismalar) fakat 1 tane yorum yapmissiniz. Bu sitede veya herhangi bir sitede inanin cok cok iyi fotograf cekip yayinlamiyorsaniz vede yayinlanan fotograflara yorum yapmiyorsaniz kimse gelip sizin fotograflariniza kolay kolay yorum yapmaz. sitede cok buyuk bir filtreleme eksikligi sozkonusu evet, yonetim ne yazik ki her fotografi yayinliyor ornekler cok, sanat acisindan hicbir degeri olamayan fotograflari bile yayinlayarak, yeni gelmis uyelerin alacaklari yorumlara haksiz olarak ve farkinda olmayarak engel oluyorlar (reklam ile yuruyen bir site oldugunu uye sayisinin onemli oldugunu goz onune alirsak, belki bu yayinlari yapmak zorundadirlar). Bence biraz yorum yapin diger fotograflara, ama icinizden geldigi gibi yapin (bu konudada acayip seyler oluyor kopyala yapistir yorumlar vesaire) Saygilar.

dip not: bu sitede cok sey ogrenildigi cok dogru bir tespit, terside sozkonusudur.

Tarih: 23 Haziran 2012, 23:04 - İp: 41.***.**9.165
karakuzu001
karakuzu001 (üye)
İstanbul / Amatör

)

#karakuzu001' tarafından 25.06.2012 20:38:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Haziran 2012, 20:03 - İp: 78.***.**9.85
karakuzu001
karakuzu001 (üye)
İstanbul / Amatör

Güzel kardeşlerim...

Ben kimseye, bana yorum yapmıyorsunuz demedimki..)) Konu benim geçmişimi inceleyip ne yaptığımda değil ,konu kopyala yapıştır yorumların çokluğu..

Bu arada yorum yapmıyorum ama iyi bir izliyeciyimdir,nerdeyse günün 12 saati bu sitede varım ,imkanınız varsa online saatimide araştırın..

Bu sitede bu kadar aktif olarak on olupta hiç bir şey yazmıyorsam ,pardon ama site yöneticilerinin şapkalarını kenara koyup bir düşünmeleri lazım.)) Demekki ben ve benim gibilerin hoşuna gitmeyen şeyler oluyor.

Sağolun ,bir çok konuda fikir sahibi olmama yardımcı oldu ve halada oluyor sayfalarınız ,bu yönden bütün gün sitenin her tarafını karıştırıyorum..

Ama iş fotolar kısmına gelince bazen sadece gülüyorum ,gerçekten muhteşem fotolar var ,hakkıyla yoruma layık ,fakat bazı kişilerin hiç bir özelliği olmayan fotolarıda var ,hep aynı kişilerden bir sürü yorum gelmiş..Anladığım kadarı ile bazı kişiler fotoğraf astığı zaman ,onun fotosuna yorum yapmamak kabalık olacağı düşüneleceğindenmi nedir ,''harika kare'' , ''abicim ellerine sağlık'' gibi arka arkaya yorumlar geliyor ,ama bu arada gerçekten güzel fotoda aynı yorumları alıyor.Peki güzel foto bu kadar basma kalıp yorumlar arasında telef olmuyormu acaba.?

Sakın benim yorum beklediğimi sanmayın ,ben sizlerin arasında acemiyim ,sezarın hakkını sezara verinki biz acemilerde arada bir iki yorum yapabilelim..Bazen diyorum kendi kendime ,iyi fotoya iyi yorum, beğenmediğim fotoyuda eleştiriyim ,sitenin kötü adamı olayım ,sonrada diyorumki ,boş ver kardeş kardeş çark dönüyor çomak sokma.))

Tarih: 25 Haziran 2012, 20:36 - İp: 78.***.**9.85
  • 1