shenay
shenay (üye)
Erzurum / Amatör

Kısıtlandım... (biz Kaç Kişiyiz)

site fotoğraf sanıtı ile uğraşanlardan çok, yorum yapanlara "sakşakçı", gizlilik uygulamasını beğenenlere yağdanlık" diyerek birbirlerine felsefe "li"atışanlarla dolmuş... ha bir de şimdi buzluktan çıkanlar var... kendimi bir yere koyamıyorum site içinde. bana yorum yapan birinin fotoğrafını beğenerek yorum yapsam -şakşakçı- olmaktan, sitenin gizlilik uygulamasını beğendiğimi belirtirsem -yağdanlık- olarak adımın önüne sıfat eklenmesinden korkarak ne yorum yapabiliyorum, ne de fotoğraf ekliyebiliyorum... neden burada olduklarının farkında olmayarak atışanları şiddetle kınıyarak, polemikleri kendilerine besin kaynağı ilan eden arkadaşlardan korkarak, site üyelerinden benim durumunda olanlara ne isim takılacağını da merak ederek, fotoğraf ekliyemediğimi ve hatta site içerisinde kımıldayamadığımı belirtmek istiyorum...

not: benim gibi düşünen arkadaşları bu topikte yorum yapıp, düşüncelerini aktarmaya davet ediyorum... biz de varız, bakalım bize ne isim takacaklar???

ek.1: tüm üyelerein tartarak tartışmalı bir platform oluşturabilmeleri, yaş ortalamasını ele alırsak mümkündür...

#shenay' tarafından 29.08.2008 23:22:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Ağustos 2008, 13:16 - İp: 88.***.**1.239
e_akdg
e_akdg (üye)
Yurtdışı / Amatör

gaijin polemige nekadar yatkin bi kisiliginiz var?
ben herkesin avukati miyim?

benim icin konu kapanmistir
siz devam edin

Tarih: 29 Ağustos 2008, 21:32 - İp: 84.***.**2.248
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

cevap veremeyınce neden polemik oluyore.bir soru soruyorum ve sayfalardır agzınızda geveleyip birturlu cıkarmadıgınız seyın cevabını istiyorum. bu polemikmi?
asıl polemik, durup durup birilerine laf sokmak, asıl polemik lafı agzında geveleyıp ortaya atmak,asıl polemik tek soruya bile cevapv eremedigi halde snki herseyı anlatmıs gibi karsı tarafı suclamak.
herkes goruyor neyın ne oldugunu.

Tarih: 29 Ağustos 2008, 22:43 - İp: 88.***.**4.0
pollyteks
pollyteks (Objektif)
Kahramanmaraş / Meraklı

Sayın hocam enesakdağ,
bence siz ya ne istediğinizi anlatamıyorsunuz yada anlatılanları yanlış anlıyorsunuz....2-3 sayfa önce kad-ir in yazdıklarına katılıyorum diyorsunuz, ben katılıyorum dedidiğimde siz hep birbirinize katılıyorsunuz diye saçma bir laf sokuyorsunuz....

Şimdide gaijinle polemiğe giriyorsunuz..Burda fotoğrafa yapılan yorumlardaki iadei ziyarete karşı çıkılmıyor,ben de bazen bana yapılan yorumda yorum sahibinin güzel bir karesine yorum yapıyorum,güzel karesi yoksada eleştiri yapıyorum..

yapılmak istenen uygulama , sadece belli bir grubun kendi aralarında çok kötü fotoğraflarda olsa abartılarak methedilmesini önlenmeye çalışıyor...

#pollyteks' tarafından 29.08.2008 22:54:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Ağustos 2008, 22:49 - İp: 78.***.**1.231
e_akdg
e_akdg (üye)
Yurtdışı / Amatör

bakin,

ben hicbir kimseye ne yagdanlik dedim ne de saksakci... bu obur topicte ortaya cesitli kisilerce atilmis hos olmayan iki tabir.

ikincisi, dedimki bize gore birsey ya beyaz ya siyah gri yi toplum olarak tanimiyoruz dedim ve dedimki iki sisteminde (gizlilik-aciklik) arti ve eksi yonleri var.

fotograflarindan hoslandigim (mkaraman48)bir arkadasin silinmesini diger topicteki tartismalardan sonra oldugunu saniyordum ve bunu site sahibi fdikerle ozelde yazismalar sonucu boyle olmadigini anladim ve bu durumu protesto etmek icin fotograf yuklemistim onu cektim. cunku bunun boyle olmadigini anladim...

ne istedigime gelince sevgili pollyteks daha onceki yazdiklarimda bunu belirttim tekrarlamama gerek yok ama su kadarini soyliyeyim beni elestirin hemde acimasizca ki ogreneyim...

kimseylede alip veremedigim inanin yok ve acik olmayi severim ve diyorumki gaijin arkadasimiz biraz polemigi seven birisi, ayni zamanda kimdi bilmiyorum bir arkadasin gaijinin herkese yardimci oldugu konusundaki yazisini okuduktan sonra baktim dogru ve takdir ettim ayrica.

son soylemek istedigim diger topicte olan uzucu seylerin burda olmamasi... klasik deyimle kalp kirmasi cok kolay ama tamiri inanin zor... kendi adima birisinin kalbini kirmis isem bilmeden (cunku bir insanin bir esref birde afedersiniz essek saati vardir) ozur dilerim

tekrarliyorum bana elestiri yapin ve sunuda tekrarliyorum (amacim asla yorum alip anasayfaya cikmak degil boyle dusunen bir arkadasimiz varsa bunu ozelden de yapabilir) tek ama tek derdim burada FOTOGRAF ADINA BIRSEYLER OGRENMEK

saygilar

Tarih: 29 Ağustos 2008, 23:01 - İp: 84.***.**2.248
hls1071
hls1071 (üye)
Almanya / Meraklı

Üyeliği İptal Edilmiştir.

Tarih: 31 Ağustos 2008, 20:34 - İp: 88.***.**5.176