shenay
shenay (üye)
Erzurum / Amatör

Kısıtlandım... (biz Kaç Kişiyiz)

site fotoğraf sanıtı ile uğraşanlardan çok, yorum yapanlara "sakşakçı", gizlilik uygulamasını beğenenlere yağdanlık" diyerek birbirlerine felsefe "li"atışanlarla dolmuş... ha bir de şimdi buzluktan çıkanlar var... kendimi bir yere koyamıyorum site içinde. bana yorum yapan birinin fotoğrafını beğenerek yorum yapsam -şakşakçı- olmaktan, sitenin gizlilik uygulamasını beğendiğimi belirtirsem -yağdanlık- olarak adımın önüne sıfat eklenmesinden korkarak ne yorum yapabiliyorum, ne de fotoğraf ekliyebiliyorum... neden burada olduklarının farkında olmayarak atışanları şiddetle kınıyarak, polemikleri kendilerine besin kaynağı ilan eden arkadaşlardan korkarak, site üyelerinden benim durumunda olanlara ne isim takılacağını da merak ederek, fotoğraf ekliyemediğimi ve hatta site içerisinde kımıldayamadığımı belirtmek istiyorum...

not: benim gibi düşünen arkadaşları bu topikte yorum yapıp, düşüncelerini aktarmaya davet ediyorum... biz de varız, bakalım bize ne isim takacaklar???

ek.1: tüm üyelerein tartarak tartışmalı bir platform oluşturabilmeleri, yaş ortalamasını ele alırsak mümkündür...

#shenay' tarafından 29.08.2008 23:22:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Ağustos 2008, 13:16 - İp: 88.***.**1.239
bayar28
bayar28 (Objektif)
Balıkesir / Doğa Fotoğrafçısı

Şenay hanım yorum yapanlara saksakcımı dıyorlar

Ozaman saksakcı olmamak ıcın yorum yapmamam lagazıım,

YORUM YOK BUNDAN SONRA........................

Tarih: 28 Ağustos 2008, 19:08 - İp: 88.***.**7.141
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

... benim kimse ile kişisel bir sorunum yok... ve isim kullanmadım...gajin demedim (polemik olmasın diye) ama oldu)))
-
nasıl yani?
ben polemik yaratacak ne soyledimki?
benımde oyle bir amacım yokki zaten,sadece sizin yazınıza cevap verdim.
kimse yorum yapanlara saksakcı demiyor,bunu ifade ettim.
yazınızdaki ifade bunu iddia ediyor cunku..
ve diyorumki bunu ispatlayan olursa dişimi kırarım.
kim yorum yapanlar saksakcıdır demiş??
yagdanlık olayı zaten bizin lafımızda degil.

objektif olmaktan söz ediyorsak dışarıdan bakıldığında görünen yorum yapanlara "sakşakçı", gizlilik uygulamasını beğenenlere yağdanlık" diyerek birbirlerine felsefe "li"atışanlarla dolmuş bir site komik görünüyo ve sözlerim sitenin sağlığı içindir.

e iyi işte aynı paydada birleşmişiz demekki.

abalın da söylediği gibi stresli bir ortam oluşmaya başladı ve ben diğer bir çok arkadaş gibi üretimlerimi istekli olarak paylaşamıyorum, bu topikle bunu belirtmek istedim...

butun caba zaten herkesin rahatca ve taciz edilmeden paylasmasını saglamaktır.bu stresli ortam yenı degil,aksine bu stresli ortamın sona ermesi için alınan bir karar ve girişim bu.
bunu uzun sure bu sitede bulunup mevcut durumu gorunce daha iyi anlayacaksınız umarım.

----------------
sevgili gajin sizin ya da baskalarının aklının yolunu mu kullanmalıyım...

size sanki benım aklıma uy demişim gibi bir cevap?iletişimde sorun oldu sanırım?
ben bashakın bahsettigi gibi, iki grubada girmeyıp kendi ve fotograf sevgisi için sitede olmanızı kastetmiştim.sizin dediginizde buydu zaten
aklın yolundan kastım budur.yoksa benım yolum aklın yoludur demiyorum...tam tersine sizinki aklın yoludur diyorum,dikkatli okuyun lutfen.

------------

....içinsize ve kendi inisitiyatifinizde kullandığınız aklınıza sonsuz saygı duyuyorum, aynı saygıyı kendi adıma da isteme hakkım olduğunu düşünüyorum...

yine aynı iletişimsizlikten kaynaklandıgını sandıgım bir sitem?
-------------------------------------------------------------

bu atışmalı ve atıştırmalı durum birçoğumuzu rahatsız etmektedir ve bu rahatsızlığımı dile getirme hakkımı kimden almalıyım..hepimiz aynı olamayız, kişisel farklılıklar zenginliklerdir...

evet bizide rahatsız ediyor mesela bir uyenın sırf bir fotografa eleştiri yaptı diye ozel mesajlarla taciz edilmesi kufur yemesi,sizide edermi mesela yorum ayzıdıgnız birinden kufur yemek?kimseden izin almanıza gerek yok,burası oneri ve sikayet bolumu,gayet mantıklı ve makul bir dillede yazmıssınız zaten,ancak goruyorumki cevabım sanki sizi hedef alırmıs gibi algılamıssınız,lutfen bu yanlıs anlamayı ortadan kaldıralım.

---------------------------------------------------------------

bu topiği gruplaşmalara kavgalara ve küsmüşlüklere karşı olduğum için, hicv ederek açtım Arifciğim, taraf olmak zorunda değiliz...

hicvederek actıgınız topicte,inanınki hicvden anlayan baska insanlarda var.smiley kullanmıyoruz diye surekli gergin ve tartısmacı bır tutum izledigimizi sanmayın.
kaldıki ilk cevabımda yanlıs anlamada olmaması için cumle sonuna koymustum.

-----------------------------------------

cevabınıza cevaben yazdım kusuruma bakmayın,malum yanlıs anlasılmamak için iki kat dikkatli yazmam gerekti

nacizane site hakkında bir tavsiyem olacak,aklınızda bulunsun.
site yonetiminin aldıgı bazı kararları begenmeyenler olacaktır malum,oluyorda..
ancak işi kuyruk acısı boyutuna getirip, istisnasız herseye muhalefet eden,ve kuculen insnaların varlıgıda aşikar.
dilerim enazından sapla samanı ayırabilecek kadar uzun sure sitemizde kalır,fotograflarınızı paylasırsınız..iyi aksamlar.

Tarih: 28 Ağustos 2008, 21:41 - İp: 88.***.**4.0
shenay
shenay (üye)
Erzurum / Amatör

düşünnceleri yazıya aktarırken genellikle yaşanan bir durum iletişim yanlışlıkları... yazdıklarımı hiçe saymadan kendinizi ifade ettiğiniz, cevapladığınız için teşekkür ederim gajin...

sanırım benim yanlış anlaşıldığım konu da:

site sahibi ya da tasarımcıları site yapısında, olumlu olduğunu düşünerek, tabiki gelişim adına değişiklik yapabileceklerdir... bu değişim fayda sağlarsa devam eder, sağlamazsa vazgeçilebilir. benim özellikle hicv ederek değindiğim şey konunun gereğinden fazla büyütülmesidir...

fiziksel yapısı sebebiyle netfotoğraf benim en'lerim arasında bir fotoğraf sitesi ve sanırım uzun süre buradayım...hepimize fotoğraflı günler diliyorum

#shenay' tarafından 28.08.2008 22:22:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Ağustos 2008, 22:20 - İp: 88.***.**1.239
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

haklısınız,tabiki işe yaramazsa vzgecilebilir,ama gordugumuz işe yaradıgıdır.bunu samımıyetle soyluyorum.
umarım kavgalarda, karsı cıkan ama neye karsı cıktıgı hakkında fikri olmayan arkadaslar uygulamanın anafikrini kavradıklarında bitecektir.
yanlıs anlamanın cozulmesine sevindim.
bol FOTOGRAFLI gunler dilerim..
sitemiz (sizin bizim hepimizin) umarım sizin için herzaman fotograf ve eglence kaynagı olur.
iyi geceler.

Tarih: 28 Ağustos 2008, 22:26 - İp: 88.***.**4.0
onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

bence bu uygulama değil netfotoğraf için bütün fotoğaf siteleri arasında yapılmış en güzel ve en başarılı uygulamadır tabi bu benim görüşüm katılırsınız veya katılmazsınız

bir kaç zaman sonra başka sitelerde de benzer uygulamaları görürseniz hiç şaşırmam

tebrikler patronn

Tarih: 28 Ağustos 2008, 22:45 - İp: 88.***.**6.9
fiyuma
fiyuma (üye)
İçel / Amatör

Şenay hanım [>:D :D :D ] (TOPİK BAŞLİĞINIZ VE YAZINIZ İÇİN)

#fiyuma' tarafından 29.08.2008 05:52:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Ağustos 2008, 05:48 - İp: 213.***.**4.237
evrin
evrin (üye)
Ankara / Amatör

aynı ruh hallerini bende taşıyorum malesef, 2 yıldan bu yana ilk defa bir isteksizlik başladı, ne yorum yapmak geliyor içimden ne de fotoğraf eklemek en kötüsüde eklenen fotoğraflara bakmak bile istemiyorum...

çok sevdiğim Netfotoğraf sitesinden benmi soğudum yoksa soğutuldum mu onuda bilmiyorum...

yorum yapanlara şakşakçı deniyorsa sanırım en büyük şakşakçıda benim -birde Faruk amcamız var ben onun arkasından geliyorum, bayar28 dostumuzuda unutmamak lazım -

eee... 8 bin küsür yorum yapmak her babayiğidin harcı değil, (birazda biz öğünelim değil mi?) mesaimizi forumlarda değil fotoğraflarda harcamışız

bu durumları kısa yoldan çözmek için benim site yönetimime bir önerim olacak, forum bölümünü kapatın gitsin ( ne kolay çözdüm değil mi) şimdide geyik yorumlarda patlar diyeceksiniz ama varsın olsun en azından bu durağan zamanda bir işe yarar belki, çünki forumda genelde gözlemlediğim geyip muhabbeti yapılıyor.... hiç olmazsa serbest kürsü ve öneri bölümleri kapatılsın, üyeler biraz olsun rahatlar belki

tüm dostlarıma bol fotoğraflı günler diliyorum ve şakşakçı olmakla kendimle gurur duyduğumuda ayrıca ifade etmek istiyorum

#evrin' tarafından 29.08.2008 10:09:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Ağustos 2008, 09:36 - İp: 85.***.**8.220
e_akdg
e_akdg (üye)
Yurtdışı / Amatör

evrin bu konuda sana katiliyorum (forum kapama haric )aslinda onceki sistemin de bu sisteminde dogru yanlari var. onceden fotografimiza yorum gelince okuyup tesekkur ettikten sonra bu yorumu yapan arkadasin profiline gidip begendigin fotograflari varsa sende yorum yapiyordun ama bu asla ve asla al gulum ver gulum anlaminda veya karsiliklilik anlayisi cercevesinde degildi. veya tesekkur edip bitiyordu olay. bu yeni sistem de ozunde mantikli ama eski sistemle birde dostluk kurulmustu (bunu asla saksakcilik dostluk birligi bazinda algilamayin) inanin ben bu yorumlar ve ilgi sayesinde nasil daha iyi fotograf cekerim, n`apmam lazim vs gibi sorular sorar oldum kendime hep ve forumlarda kutuphanelerde bilgimi, teknigimi gelistirmeye calistim.
bu yeni sistem aslinda dedigim gibi ozunde mantikli ama cok soguk
insan iliskileri bitmis bir sistem
saygilarimla

Tarih: 29 Ağustos 2008, 10:09 - İp: 84.***.**2.248
evrin
evrin (üye)
Ankara / Amatör

Enes bey bakmayın siz burdaki yazılan al gülüm ver gülüm şakşakçılık yapıyorsunuz diyenlere,

benim fotoğrafıma yorum yapanın sayfasına gidip ben bakmayacağım öyle mi? beni eleştirenin seviyesine ben bakmayacağım öyle mi, insan psikolojisinde yok böyle birşey,

dediğiniz gibi bence de insan ilişkilerini bitiren bir sistem, gerçi bitirmez 24 saat geriden takip eder ama insan bir yerden soğursa onu bir daha geri getirmek zor olur zor....

dip not: kapatmakla serbest kürsü ve öneri görüşler bölümünü kastettim.

#evrin' tarafından 29.08.2008 10:19:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Ağustos 2008, 10:16 - İp: 85.***.**8.220
e_akdg
e_akdg (üye)
Yurtdışı / Amatör

yonetime soyle bir onerim var madem insanlar bu konuda ikiye ayrildi;

fotograf yuklerken " fotografimin 24 saat gizli kalmasini istiyorum"
" fotografimin 24 saat gizli kalmasini istemiyorum "

secenegi sunulabilir insanlara

bu bence daha demokratik.

tabii 1 aylik gecmisi olan birini nekadar ciddiye alirlar oda ayri bir konu) objektif cimi olsak ne )

aslinda bu secenegi sunmak bir nevi referandum niteliginde olur cunku ozaman gozukur uyelerin yuzde kaci gizlilik istiyor kaci istemiyor... bence gecici de olsa bu denenmeli

selamlar

#enesakdag' tarafından 29.08.2008 10:43:57 tarihinde düzenlendi.

#enesakdag' tarafından 29.08.2008 10:45:20 tarihinde düzenlendi.

#enesakdag' tarafından 29.08.2008 11:00:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Ağustos 2008, 10:39 - İp: 84.***.**2.248