saltiks
saltiks (üye)
Denizli / Meraklı

Kalb Kıranlar Var...

merhaba arkadaşlar siteye yeni katıldım ukalalık ta yapmak istemem lakın fotoğraf sevenler bu siteye girerek çektikleri ,kendilerince güzel buldukları ve sevdikleri şeyleri resmederek bizlerle paylaşıyorlar.masuma duygularla ama birileri resme öyle bir yorum yapmış ki bu benim başıma gelse umursamam adamı yerin dibine batırmış. bu acımasızlara ne yapaçağız. zaten kötü resim gönderenin resmine bakılmıyor ve yorumda ypılmıyor o zaten kopacaktır ama yinede bu kadar ağır eleştiri olmaz.

Tarih: 12 Temmuz 2005, 01:16 - İp: yok
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

sevgili saltiks,
vitrine çıkan, her dozda eleştiriyi de göze alabilmeli. bazen acımasızca eleştiriler (tutarlı ve hakkaniyetli olmak kaydıyla), boş övgülerden çok daha fazla yarar sağlar eleştiriye maruz kalan kişiye. tabii, işi hakarete vardırarak sadistik bir zevkle başkalarını yerden yere vuranları kastetmiyorum. samimi eleştirilere hepimizin ihtiyacı var...

Tarih: 12 Temmuz 2005, 08:48 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Kim kimi yerin dibine batırmış arkadaşım, ben böyle bi şey görmedim bu sitede. Daha açıklayıcı olursan cevap yazabiliriz. Kimse kimseti aşağılamıyor burda. Her türlü eleştiriye açık lolmayan göndermesin fotoğraf o zaman. Gitsin bol övgü alacağı ortamlara göndersin...

Tarih: 12 Temmuz 2005, 10:39 - İp: yok
saltiks
saltiks (üye)
Denizli / Meraklı

ben kimsye olunsuz eleştiri yapılmasın demiyorumki . olumsuz da olacak ama bir insanı rendice edici aşağılayıcı eleştiri eleştiri olmak tan çıkıyor hakaret boyutuna ve başladığı yolda ki heveslerini kırmaya kadar gidiyor. bunlara dikkat edilmeli .bir insana resmin kötü olmuş demek başka hadi hadi böyle resim mi olur hayatta başarılar dilerim demek başka ...
yorumlara bakarsanız bu insanların kim olduğunu da anlarsınız.

Tarih: 12 Temmuz 2005, 18:54 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

kim yapmış böyle birşeyi.Eğer ben bilmeden yaptı isem özür dilerim.Hatta bilip bilmeden kırdığım tüm arkadaşlardan özür diliyorum.Alvarlı Efe Hazretlerinin çok güzel bir beyit'i var
Eller yahşi ben yaman
herkes buğdan ben saman

Tarih: 16 Temmuz 2005, 22:54 - İp: yok
pikanto
pikanto (üye)
İstanbul / Amatör

Gelen gideni aratır
Bir musibet bin nasihattan iyidir
Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az

Atalarımız ne büyük insanlarmış, ancak şimdi kıymetleri anlaşılıyor, bu sözleri söyledikleri zaman herhalde kimse dikkate almamış, hatta dalga bile geçmiş olabilir.
Demek ki; birbirimizi kırmayalım, yapıcı eleştirilerde bulunalım, çünkü pişman olup özür dilemek her şeyi halletmiyor.

Tarih: 17 Temmuz 2005, 01:22 - İp: yok
  • 1