warcart
warcart (üye)
İzmir / Amatör

İstediğim Bilgiye Ulaşamıyorum

buraya yeni üye oldum ama hiç birşey yapamıyorum.kimseyle fikir alış verişi yapamıyorum,yardım alamıyorum.kaldıki bir fotoğrafa bile yarum yapamıyorum.en azından onlıne olan kimseye ulaşamıyorum ve onlara sornak istediğimi soramıyorum.bana bu konular kakkında bi birgi verilmicekse ben neden burdayım.sergi seminer kurs burası nın değişik olduğunu düşünmüştüm haladaha düşünüyorum ama istediklerime ulaşamam ve en önemlisi bilgi alışverişi sağlayamam beni hakikatende hayal kırıklığını uğratıyor.sağdece bi yere üye olmak için üye olmadım.lütfen bu konuda bana bilgi verin.

saygılarımla...

Esma Sinem BULUT

Tarih: 24 Şubat 2009, 17:50 - İp: 78.***.**9.147
coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

Netfotografa hoşgeldiniz..Siteye daha bugün üye olmuşsunuz...Bu ne acele.....
Önce profilinizin "donanım" kısmına fotoğraf çekerken kullandığınız makinanın markasını ve modelini yazın..
Sonra portfolyonuza günde bir tane olmak üzere çektiğiniz fotoğraflardan ekleyin..
Eklediğiniz fotoğrafları nasılsa görürüz ve eksiklerini, yanlışlarını ve doğrularını yazarız..

Size tavsiyem forumun çekim teknikleri kısmını iyice okumanız ve bol bol fotoğraf izlemenizdir.
Üst banda çıkan fotoğraflar genelde çekim teknikleri açısından iyi olan fotoğraflardır.
Ve lütfen size eksiklerinizi ve yanlışlarınızı yazan arkadaşlara kırılıp gücenmeye, kızmaya kalkmayın..Dost acı söyler ama doğru söyler.

Tarih: 24 Şubat 2009, 18:07 - İp: 85.***.**5.43
warcart
warcart (üye)
İzmir / Amatör

evet haklısınız asla kimseyi kırmak niyetinde değilim.ben her türlü eleştiriye açık bi insanım ama işte bağzı şeyleri bilmiyorum bubdanda ötürü ulaşamıyınca kahroluyorum yaa neyin nasıl yapılıcağını bilmiyorum

Tarih: 24 Şubat 2009, 18:29 - İp: 78.***.**9.147
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

teknik bir sorunla mı karşılaşıyorsunuz, yoksa çekindiğiniz için mi, tam anlayamadım. teknik sorun yoksa sorun yok demektir merak ettiklerinizi sorun. bu sitede kimse bilgi alış verişini yadırgamaz. hoşgeldiniz bu arada coffie'nin dediği gibi; "profil oluşturma" yı da unutmayın

Tarih: 24 Şubat 2009, 21:10 - İp: 88.***.**9.99
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

merhaba.
hosgeldiniz.

her sitenin farklı yapısı oldugu için kullanımda ılk basta zorluk yasamanız normal.
zamanla alısıp daha rahat kullanacaksınızdır.
fotograf konusunda aradıgınız hemen hemen her bilgiye buradan ulasabılırsınız.

bır ıkı tavsıye,oneri,acıklama:

galeride fotograflara yorum yazmak için iki adet fotograf yuklemı8s olmanız gerekiyor.
bu zaman içinde galerideki uyeleri korumak için geliştirilmiş bir yontem.
2 fotograf yukledıkten sonra istediginiz kişiye yorum yapabilirsiniz.

tavsiyem, once kendi profil bilgilerinizi kendinizi tanıtacak sekilde duzenleyın.
siz ne kadar acık olursanız karsınızdakilerin sizi benimsemesi okadar kolay olur.

sol yanda aktif uyeleri gorebilirsiniz, nicklerin uzerıne tıkladıgınızda kişilerin profillerine ulasabilirsiniz.
buradan kişilere ozel mesajla ulasabilirsiniz.
galeride ust sagda bulunan arama ozelliginden fotograf ismi, uye ismi, makine modeline gore arama yapabilirsiniz.
--------------------

forum sayfaları, daha kolay ulasım için bolumlendirilmiştir.
ister kategori isminden istersenız ozel bir arama için yıne sag ustte google simgesi yanındaki arama cubugundan faydalanabilirsiniz.
cekim teknikleri kategorisi altında fotografcılık hakkında geniş bilgiye ulasabilirsiniz.
burdaki asıl sorun ınternetteki sorunla birebir aynı, bilginin guvenilirligi, verilen bilgiler bazen kişilerin kendi kişisel goruslerinden ibaret olabiliyor, bilginin guvenilirligide uyenın kimligiyle yakından alakalıdır. guvenilir bilgi sahıbı kişileride zaman içinde farkedeceksinizdir.

---------------------
atladıgım birsey varsa lutfen sorun,acıklamaya calısıyım
iyi aksamlar.

Tarih: 24 Şubat 2009, 21:42 - İp: 88.***.**7.98
warcart
warcart (üye)
İzmir / Amatör

sayın gaijin
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.ama sanırım epey uğraşıcam çünkü hala yapamıyorum.belkide benim özürlü olmamdan kaynaklanıyor olabilir bu.

Tarih: 25 Şubat 2009, 10:02 - İp: 78.***.**9.147
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Neyi ne yapamadığınızı ve ne istediğinizi bir anlasam yardımcı olacağımda hiçbirşey anlamadım. Neyi yapmak isteyipte yapamadığınızı açıkça yazarsanız mutlaka bir yardım eden bulunur.

Tarih: 25 Şubat 2009, 17:18 - İp: 81.***.**4.1
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Ne tür bilgiler istiyorsunuz?

Tarih: 26 Şubat 2009, 00:05 - İp: 78.***.**1.14
warcart
warcart (üye)
İzmir / Amatör

SAYIN HARMANCI
ÖNCELİKLE SORUMU OKUMA NEZAKETİNDE BULUNDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM SİZE.BEN AMATÖR Bİ FOTOĞRAFÇIYIM.KENDİ ÇAPINDA FOTOĞRAFLAR ÇEKİYORUM.HENÜZ SİTEYE YÜKLEYEMEDİM AMA FOTOFLA İLGİLİ BÜTÜN BİLGİLERE SAHİP OLMAK İSTİYORUM.SEMİNER,PANEL,KURS OLABİLİR.AMA MADDİ AÇIDAN KISITLI BİR KİŞİYİM.BUNLARA NASIL ULAŞABİLİRİM.NE YAPABİLİRİM.
saygılarımla...teşekkürler

Tarih: 26 Şubat 2009, 10:48 - İp: 78.***.**9.147
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Seminer,kurs istiyorsanız İFOD'u öneririm.

Tarih: 26 Şubat 2009, 11:11 - İp: 78.***.**7.179
warcart
warcart (üye)
İzmir / Amatör

sayın harmaci
bilgi için teşekkür ederim

Tarih: 26 Şubat 2009, 13:10 - İp: 78.***.**9.147