komedya
komedya (üye)
Antalya / Amatör

Haydi Sadece...

Haydi arkadaşlar sadece denklanşöre basıldığı an ile bırakalım fotoğrafları.

Daha sonra hiç dokunmayalım onlara.

"El değmemiş fotoğraf " ,

Sloganı ile ekleyelim siteye.

Olur mu?

(Bugünden itibaren

Tarih: 25 Kasım 2008, 12:41 - İp: 88.***.**6.253
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

önden buyur gerisi gelir

Tarih: 25 Kasım 2008, 13:24 - İp: 92.***.**6.204
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

El değmezse ne değer?

Tarih: 25 Kasım 2008, 18:36 - İp: 78.***.**6.47
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Bazen ben de sizin gibi düşünüyorum ama en iyisi modaya ayak uydurup eğer ihtiyaç varsa müdahele tekniğini öğrenmek.

Sizin kişisel çabanızı takdir ederim,ama desteklemek mümkün değil.

Tarih: 25 Kasım 2008, 18:41 - İp: 81.***.**9.121
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

ne yazık ki bende destekleyemem.
digital teknoloji çok gelişir ise belki..

Tarih: 26 Kasım 2008, 00:40 - İp: 85.***.**2.86
komedya
komedya (üye)
Antalya / Amatör

1. Ben buyurdum sizi de beklerim. (magara)
2. Nasıl isterseniz (harmanci)
3. Bu site ticari anlam taşımadığına göre orjinal kalınması taraftarıyım. İllaki de düzeltme yapılacaksa yayınlanan resmin açıklamasına yapılan oynamalar belirtilsin, hem yorumu yapan ona göre değerlendirsin hem de kişilere eğitici bilgiler verilsin. (mavi-izci)
4. Gelişmiş daha ne olsun (kad-ir)

Arkadaşlar fikirlerinizi paylaştığınız için hepinize çok teşekkür ederim. =D>

Saygılarımla

Tarih: 26 Kasım 2008, 11:06 - İp: 88.***.**6.253
mustdem
mustdem (üye)
Gaziantep / Amatör

Eskiden (hatırlar mısınız agrandizörler, karanlık oda vs. tanımlarının olduğu zamanlar) fotoğrafa, filim banyo, baskı ve kart banyo aşamalarında da sanat adına müdahale edilir, hatta filim kullanmadan sadece agrandizör ve fotoğraf kartı kullanılarak, soyut fotoğraflar yapılırdı.
Artık dijitaller yüzünden filim kalmadı. Agrandizörlerin yerini de photoshop gibi programlar aldı. kart bası da ihtiyaç olunca fotoğrafçıya yaptırılır oldu.
Şimdi gelelim mevzuya, fotoğrafın tamamını değiştirmiyorsa, birkaç fotoğraf üstüste getirilip müdahalelerle ana fotoğraflardan tamamen farklı konu ve ifadeler oluşturulmuyorsa tabiki fotoğrafın kompozisyonunu, konusunu destekleyen müdahaleler kabul edilir ve uygularım (zaten bunları yapabilen, fotoğraf sanatı için gerekli en temel konular olan renk ve ışık bilgisine sahiptir).
Ancak fotoğraf içerik olarak tamamen değiştiriliyorsa o zaman karşıyım çünkü bu fotoğraf olmaz. Bu tür şeyleri ben (fotoğrafa dayalı dijital kurguları) resim olarak değerlendirim. Ve onlara Resim demeyi tercih ederim. Dolayısı ile fotoğraf paylaşım sitesi olan burada da görmek istemem açıkçası.

Tarih: 26 Kasım 2008, 13:30 - İp: 78.***.**1.217
  • 1