fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Galeri Bölümü Yeni Uygulama 2

Galeri bölümünde eklenen fotoğraflar bundan sonra max. en yada boy 1024px'e kadar sistem tarafından kabul edilecektir.

Max. fotoğraf boyutu = 1024 px
Panaromik fotoğraflar = 1536 px
Orta boy fotolar = 500 px
Orta boy panoramik = 650 px
küçük fotolar = 200 px olarak yüklenecektir.

Eskiye dökük fotoğrafların orta ve küçük boyutları sistem tarafından zaman içinde düzenlenecektir.

Sağ sütundaki bilgi bölümü, dönüşümlü olarak sol sütun altına taşınacaktır.

Saygılarımla

#fdiker' tarafından 18.09.2008 15:33:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Eylül 2008, 15:05 - İp: 78.***.**1.245
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

"Fotoğraf Arama" kısmı gözükmesede,üzeri tıklayınca açılan yerden ulaşılabilmektedir.

[ fotoğraf galerisi bölümü kısmında, sağ üstte]

Tarih: 19 Eylül 2008, 02:54 - İp: 88.***.**5.141
warrior_tr
warrior_tr (Objektif)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

vay be bu da güzel
ne diyeyim
e peki hocam
benim laptop 1280*800
peki netfoto bize ne zaman 1440x900 leptop vericiii

Tarih: 20 Eylül 2008, 01:25 - İp: 88.***.**3.100
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Harika bir gelişim bu. Site gün geçtikçe kendini aşıyor. Uygulamaların hepsinin amaca yönelik ve yaratıcı olduğunu düşünüyorum. Tebrikler.

Tarih: 20 Eylül 2008, 12:50 - İp: 78.***.**5.148
kheer
kheer (üye)
Hatay / Meraklı

sitede güzel değişiklikler oluyor.fotoğraf boyutunun değişimi çok güzel oldu.
emeği geçenlere çok teşekkürler.

sitedeki bu değişimler güzel bir etki bıraktı ama benim dikkatimi çeken birkaç hususu burada belirtmek istiyorum.

1.fotoğraf boyutu büyüyünce sağ taraftaki bligi bölümleri sol tarafa taşındı.taşındı ama eskiden üç bölümü de orada görüyorken şimdi bir bölümü orada görüyoruz ve sırayla paylaşıyorlar.
bu bilgi bölümleri netfotoğrafı diğer sitelerden ayıran en güzel özelliklerden biriydi.yaşadığımız coğrafyaya ve kültürümüze ne kadar sahip çıktığımızı gösteriyordu.
benim fikrim etkisini devam ettirebilmesi için sol tarafta üçününde en azından linkleri bulunsun.sırayla dönüşüm devam etsin yine,ama fotoğrafı ve konu başlığı olan bölümün üstünde diğer bölümlerinde linkleri olsun.
ayrıca sol tarafa yeni açılan fotoğrafça çok güzel bilgiler içeriyor ama konuları geçen süreyle beraber değiştirmekte fayda var.

2.kültürel miraslarımız bölümünde bazı fotoğraflar hiç alakasız yerlerde duruyor.örneğin Misis köprüsü başlığı altında konyadaki bir köprünün ve yerebatan sarnıcının fotoğrafı duruyor. benzer yanlışlıkların olduğu başka konu başlıkları da var.bunların düzenlenmesi gerek bence.

3.bilgi bölümüne ulaşımda bilhassa doğal yaşam konusunda zorluklar var.benzer konuların bir araya getirilip daha kolay bir ulaşım sağlanmalı.

4.en son nokta fotoğraf ekleme ile alakalı.eklenen fotoğraflar en son 24 saat yöntemine göre izleniyor ama fotoğraf ekleme sayısı günün saatlerini dikkate alıyor.yani bir üye 23:59 da bir fotoğraf yükledikten 1-2 dakika sonra gün değiştiği için ikinci fotoğrafını ekleyebiliyor.bence mantıken 24 saat sonra ikinci fotoğafını ekleyebilmeli.

benim gözüme çarpan durumlar bunlar.istediğim türden değişiklerin daha güzel olacağını düşünüyorum.

saygılar..selamlar...

Tarih: 10 Ekim 2008, 23:48 - İp: 85.***.**0.35
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Başka başlık bulamadım,bunun altına sorabilirim.

Galeri Kategorilerine GEzi başlığı ekleyebilir miyiz.
Bazı fotografları kategorilendirmekte zorlanıyorum..

Tarih: 7 Mayıs 2009, 23:53 - İp: 88.***.**9.242
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

evet.. ayrıca "pan" başlığı..

pan çektiğim zaman hangi kategoriye koysam diye bir saat düşünüyorum
nerde bu yönetim

Tarih: 8 Mayıs 2009, 00:36 - İp: 88.***.**6.168
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

patron yenilik yapmayı bıraktı artık
bir ara ne güzel dinamik bir şekilde yenilikler oluyordu

Tarih: 8 Mayıs 2009, 00:48 - İp: 88.***.**9.242
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Arkadaşlar , ben değişikliği anlayamadım - biri izah etsin lütfen

Resimleri zaten 1024 px yukleyebiliyorduk . Buyuk yuklersek de sistem 1024'e indiriyordu . Ben önceden 1024 pixe küçültüp yüklüyordum .

Şimde ne değişti ?? 2. tıktan sonra tam boy açılınca tüm ekranı mı kaplayacak - yani 1080 pixele yakın ?? ( Şimdi %80-85'ini filan kapsıyor ... 800-850 pix )

Teşekkürler

Tarih: 8 Mayıs 2009, 01:17 - İp: 96.***.**9.175
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

ilahi paperman

bu konunun açıldığı tarihe bir bak istersen

Tarih: 8 Mayıs 2009, 03:06 - İp: 88.***.**6.168
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

sagol Panctom....

Eh be Kadir kardeşim , başka yer mi bulamadın yazacak

Baktm son tarih 7 mayıs , hadi dönüp baştan okuyayım dedim ...Bir daha tarihlere bakmadık tabi ...

Tarih: 8 Mayıs 2009, 05:51 - İp: 96.***.**9.175