bill
bill (üye)
Ankara / Amatör

Fotoğraflar Habersiz Siliniyooooorr

bu konu daha öncede açılmış fakat gerekli açıklamalar gelmemiş ilgili yerlerden. o yüzden bir kez de ben açmak istedeim 1 ay içerisinde fotoğraflarımdan 6 tanesi gerekçe gösterilmeden silindi. ayrıca silinen fotoğraflarımın hepsi yorum almış fotoğraflardı. lütfen bu konunun üstünde duralım. bazılarının 60 100 fotoğrafı varken bizim 20 fotoğrafımızı çok mu görüyorlar...siteden böyle soğutulmazki SİZDENDE DESTEK BEKLİYORUM ARKADAŞLAR.......

Tarih: 7 Ekim 2006, 16:24 - İp: 85.***.**7.185
gucsav
gucsav (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

evet haklısınız benimde sevdiğim 1 fotografım silinmiş herkesin yüzlerce fotografı varken aynı kişi tarafından birbirinin benzeri onlarca fotograf eklenirken hatta aynı kişi tarafından aynı fotgraflar 2 kez eklenirken hiç yorum almamış onlarca fotograf varken görsellikten uzak yüzlerce fotograf siteye eklenirken fotografımın silinmesine bir anlam veremedim. 30 a yakın fotograf ekleyip bunlardan yarısını zaten kendim daha sonra silmiştim ancak ilk defa fotografım siliniyor üstelik yukarıda bahsettiğim fotograflar sitede dururken...

Tarih: 7 Ekim 2006, 16:38 - İp: 81.***.**4.249
bill
bill (üye)
Ankara / Amatör

size kesinlikle katılıyorum cep telefonuyla çekilmiş 10 larca fotoğraf hala sitedeyken bizim emek harcayıp uğraşıp paylaştığımız fotoğraflar siliniyor.... teşekkür ediyorum yalnız olmadığımız belli ve daha çok katılım ve eleştiriyle bu problemin üstüne gidip sesimizi ilgililere duyurmalıyız bence lütfen katılım...

Tarih: 7 Ekim 2006, 16:48 - İp: 85.***.**7.185
cawa
cawa (üye)
İstanbul / Amatör

sitede belki 50 tane gölcük deki göl kenarındaki ev fotografı var keza aynısekilde kızkulesi ve ayasofya bi dünya bunlar birbirinin benzeri degil tıpatıp aynı bunlarında silinmesi gerek bence

Tarih: 7 Ekim 2006, 18:01 - İp: 88.***.**6.254
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

"bill"
Dostum epeydir üyeyim bu siteye ve benim başıma hiç böyle bişey gelmedi, artık site büyüdü üye sayısı 55 binlerde buraya 7-8 tane moderatör ve yardımcı sorumlular lazım 55 bin üyeye 1 Admin 2 Modetatör 1 Muhtar az bence, söylediğiniz gibi galeri bi yığın gereksiz fotolarla dolmuş durumda ama gereksizler silinmiyor işe yarayabilecek nitelikteki fotoğraflar siliniyor buda demek oluyorki bi sistem bakmadan herhangi birinin herhangi fotoğrafını siliyor.
Fotoğraf eklerkenki durumda aynen böyle 5 para etmeyecek webcamle veya cep telefonu ile çekilmiş gereksiz fotoğraflar onaydan geçiyor ama bazı arkadşların emek verip ortaya çıkardıkları fotoğraflar onay alamıyor, benim 2 fotoğrafım onay almadı ve ikiside güzel fotolardı.

Tarih: 7 Ekim 2006, 21:31 - İp: 88.***.**0.61
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

BU gölcük ev fotografını merak ettim dogrusu. Hangisiydi bunlar??

Tarih: 7 Ekim 2006, 21:40 - İp: 85.***.**9.90
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Fotoğraf eklediğiniz bölümde "NetFotograf eklenen ve onay almış tüm fotoğrafları sürekli yayınlamayı garanti etmez" şeklinde bir ibare var. Siteye yoğun bir şekilde fotoğraf eklenmeye başladığı günden itibaren eskiye dönük fotoğraflar içinden sürekli elemeler yapılmaktadır. Bugüne kadar eklenen fotoğraflar hiç bir şekilde silinmemiş olsaydı şu anda 100bin kadar fotoğraf olacaktı sitede şu anki şekliyle bile 8 gb'den fazla yer tuttuğu düşünülürse mutlaka belli bir kritere göre fotoğrafların silinmesi gerekmektedir. Bu kriter şimdilik kişi gözetmeksizin belli bir sayıdan az yorum almış fotoğraflar arasından yapılmaktadır. Sitenin şu anki işleyiş şekliyle (ücretsiz üyelik, belli fotoğraf sayısından sonra ücretli kontenjan, ...) bu durumun bundan farklı olması mümkün değildir.

Saygılarımla

Tarih: 8 Ekim 2006, 00:47 - İp: 81.***.**8.46
bill
bill (üye)
Ankara / Amatör

sayın fdiker;
siteye olan yoğun talebin farkındayım ve sizin işinizinde hiç kolay olmadığını biliyorum. Ancak bu silme elemesini yapmadan önce nokia 7610 yada samsung d 600 ile veya web cam ile çekilmiş fotoğrafları onaylamıyın. daha dün birinin sayfasında 5 tane nokia 7610 la çekilmiş foto gördüm ve bugün fotolarımdan birinin daha gittiğini görünce çok sinirlendim ve foruma taşıdım lütfen biraz duyarlı olun ve emeğimize önceden göstermiş olduğunuz saygıyı sürdürün... bir sürü yorum almamış foto var ve benim ve bir çok kişinin yorum almış fotolarıda siliniyor. Saygılar sunuyorum...

Tarih: 8 Ekim 2006, 01:06 - İp: 85.***.**7.185
tugrax
tugrax (üye)
Kütahya / Doğa Fotoğrafçısı

Fdiker işinizin zorluğunun farkındayım lakin fotoğraf silmeden önce sileceğiniz kişilere toplu olarak fotoğrafının X sayıda silineceğini, bunun kendisinin yapmasını, aksi halde az yorum alanlarında (sondan başa) silme işlemi uygulanacağına dair bir mesaj gönderilse ve şahıs bu mesaja uymayıp fotoğraf eklerse iki çok yorum iki az yorum alanlarından olmak üzere dört fotosu ceza niyetine silinse daha uygun olmazmı?
Tabi bu yoğunlukta siteye moderator takviyesi şart gibi gözüküyor.

Tarih: 8 Ekim 2006, 06:06 - İp: 88.***.**1.114
poettime
poettime (üye)
Ankara / Amatör

benimde acizane önerim fotoğrafları 800*600 300 kb sınırlaması koyalım böylece daha az alan kullanmış oluruz

Tarih: 8 Ekim 2006, 13:50 - İp: 81.***.**8.149
umutyağmur
umutyağmur (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

ben sitedeki fotoğrafların silinme kıstası olarak ,yorum sayısının alınmış olmasını uygun bukmuyorum,çünkü birçok üye yorum yaparken "al gülüm ver gülüm yapıyor" bir çok kaliteli fotoğraf yorum almazken veya az yorum alırken arkadaş çevresi geniş olan veya gelişigüzel yorum yazan üyeler,yazdıkları yorumun karşılığında yorum almaktadırlar,böyle bir fotoğraf silme yöntemi sitenin kalitesini düşürür,eğer fotoğraf silinecekse ben fotoğrafın kalitesinin kriter olarak alınmasını öneriyorum,bu kriterleri de site yöneticilerinin takdirlerine bırakıyorum,otomatik silme en son seçenek olmalı,fotoğraf sahibi alınmasın ama, http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=91772
bu fotoğraf şuan itibarıiyle 18 yorum alıyorsa,yorumların ve fotoğrafların kalitesinden şüphe etmek lazım,saygılarımla.

#umutyağmur' tarafyndan 08.10.2006 19:50:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Ekim 2006, 17:10 - İp: 81.***.**4.39