ahmet46
ahmet46 (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğraf Onay Zamanları ???

Çalıştığım ve erken yatmak zorunda kaldığım için fotoğrafımı her zaman olmasa da çoğu zaman saat gece 12:00 i geçince ekliyorum bugünde öyle oldu ama yatmadım ve 12:01 de eklediğim fotoğraf 1:00 gibi onay almış buraya kadar sorun yok ama benden önce dört sayfa onaylanmış kare var ama benim fotoğrafım 1 saat sonra onyalandıktan sonra ilk onaylanan sayfanın ilk sırasına geçmiş yani eklenen ilk kare , ama onaylanan 27-36 kare arasında bir yerde.

Neden ilk kare ,ilk kareyse neden ilk onaylanan kare değil ???

Tarih: 2 Mayıs 2008, 01:10 - İp: 88.***.**5.28
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Ben de galeri için fotoğraf ekledim bugün,Bayar28 'in { haklı}dediği gibi izlenme onayı bekliyor karem..

Sabaha galeriye konar,böyle işte.

Ya herkese aynı-eşit, ya da hiç..

Tarih: 2 Mayıs 2008, 02:08 - İp: 85.***.**4.118
kheer
kheer (üye)
Hatay / Meraklı

http://forum.netfotograf.com/onerileriniz.asp?msg_id=28692

http://forum.netfotograf.com/onerileriniz.asp?msg_id=32369

#kheer' tarafından 02.05.2008 09:31:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Mayıs 2008, 09:29 - İp: 88.***.**4.166
ahmet46
ahmet46 (üye)
İstanbul / Amatör

BELKİ GERÇEKTEN MANTIKLI BİR AÇIKLAMASI VARDIR, BEKLİYORUM TATMİN EDİCİ BİR CEVAP GELENE KADAR BAKALIM...

Tarih: 2 Mayıs 2008, 15:53 - İp: 212.***.**2.143
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bazı uyelerin fotografları denetim olmadan geciyor bunlarda sitede bilinen,belli bir kalitenin altına dusmeyen insanlar..sagolsun fikret bey banada vermiş boyle bir hak,amac denetımı rahatlatmak,beklemeleri azaltmak..
daha once actıgım bir topicte dedigim gibi eger boyle bir hak istiyorsanız benim karelerim denetimden gecmiyor,istiyorsanız ben vazgeceyim size vereyim....yorgan gitsin olay bitsin

Tarih: 2 Mayıs 2008, 21:32 - İp: 78.***.**6.225
ahmet46
ahmet46 (üye)
İstanbul / Amatör

Yok teşekkür ederim benim kimsenin ayrıcalığında gözüm yok, kime ne verilmiş beni o kısmı hiç mi hiç ilgilendirmiyo, verilen kişiler de bende den çok çok güzel fotoğraflar çekiyordur ona da itirazım yok sadece benim ve benim gibi ayrıcalıksız grubun eklediği kareler neden 1 saat sonra onay alıyor diğere kareler onaysız geçiyormuş zaten onlarla kimse uğraşmıyor zaman kaybettirmiyor kimseye , eee o zaman bu bir saat içinde hiç fotoğraf onaylanmamış mı demek bu , ozaman gece kapatın abi siteyi gündüz 8:00 , 17:00 arası çalışsın . Bence sitedeki arkadaşlar ve fotoğrafları giderek profesyonelleşmekte ama site yönetimi hala amatör ruhundan hiç bir şey kaybetmemiş...

Tarih: 2 Mayıs 2008, 22:27 - İp: 88.***.**5.27
bayar28
bayar28 (Objektif)
Balıkesir / Doğa Fotoğrafçısı

#bayar28' tarafından 21.05.2008 20:09:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Mayıs 2008, 22:46 - İp: 78.***.**3.111
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

su ayrıcalık lafını bi kenara kaldıralım istersen.
ben kimseden bana bişey verin boyle hakkım olsun diye bir talepte bulunmadım..
ama tevazuda yapmıycam kimse kusura bakmasın,sehir dısında degilsem bu sitede gun içinde en cok online olan ve neredeyse butun bolumlerinde aktif olan biriyim.
bu site için fikirler uretmeye,bir tartısma,anlasma ortamı yaratmaya calısanların basındayım.
daha iyiye gitmek için cozum yolları bulmaya calısan bunuda ben dedim oldu seklinde degil,olabildigince cok uyenin katılımıyla gercekleştirmeye calısan bir uyeyim.
--
sen tutar bana ayrıcalıklı dersen lafımı sakınmam.
hak verilmez alınır.
istenmez kazanılır...

----------------------------------

evet denetimden gecmeden fotografı onaylananlar isimlerini bildigim kadarıyla nitelikli fotografcılar,onaydan kesinlikle gecmeyecek tek bir kare fotografları dahi olmayan kişiler.
her fotografları mukemmeldir demiyorum, denetimde takılmayacagı kesin diyorum.
nedenlerinide yazdım,tatmin edici bulmayan fdikere mesaj yazar sorar onunda nedenlerini.

bu sitede uygulanan neredeyse butun uygulamalar kişilerin onerileri tartsıılarak artısı eksisi gorulerek kararlastırılmıs seyler.
ama nedense bugun evet bu yontem super oldu denirken iki hafta sonra cıkıp bu nıye boyle diyebiliyor insanlar.
her uygulamanın birisine dokunan eksileri vardır muhakkak.
ama her uygulamanın artılarıda var.
ve en az eksisi en cok artısı olan ve akla yatan uygulama seciliyor.
herkesi memnun etmek mumkun degildir. hiçbirzaman.
oyuzdendirki bugun mesela ust bant boyle secilsin diyen adam uc hafta ust banta cıkamayınca kotu bir iki fotograf cıkınca hemen yok bu yontem olmadı kotu fotograflar seciliyor diyebiliyor.
herkes memnun edilemez.
-------------

buarada kheer iki link vermiş,linkte gayet mantıklı ve detaylı acıklamalar var zaten...

----------

Tarih: 2 Mayıs 2008, 23:26 - İp: 78.***.**6.225
ahmet46
ahmet46 (üye)
İstanbul / Amatör

Senin bu site için yaptıların tartışılma zzaten orası ayrı mesele , herkes memnun edilemez demişsin ama mmenun olmayan kişilerin sayısı olanlarınkini geçiyorsa o zaman iyi bir çözüm yolu değil bu , üst bantatn örnek vermişsin bence konunun üst bantla alakası yok oradaki memnuniyetsizlikleri kişilerin fotoğraflarının üst banta alınmamasıyla alakalı olduğuna katılıyorum, ben bugün süper olmuş deyip iki gün sonra ucu bana dokununca neden böyle demedim diyenlerden değilim , üst bantla alakalı yorumlarım asla site yönetimine olmadı bu güne kadar beğenmediysem kişinin fotoğrafına dirak nedenlerini açıklayarak yaptım , ben SİZİN KAZANDIĞINIZ HAKLARADAN DA BAHSETMEDİM ve bu beni gerçekten ilgilendirmiyor, benim için hiç sorun değil , benim mmenuniyetsizliğim bundan değil , ben otomatik onaylanan karelerin dışında neden diğer kareler 1 saat sonra onaylanıyor dedim, ve onaylananlar arasında hepsi bu hakları kazanan arkadaşların karesi değildi , ben bu olaya objektif bakmadığınızı düşünüyorum, benim bahsettiğim konu ile ilgili daha iyi bir çözüm yolu bulunamaz mı?

Tarih: 2 Mayıs 2008, 23:47 - İp: 88.***.**5.27
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

23.45 gibi yüklediğim fotom onaylanmadı,saat 00:30 oldu..

Evet,bir yetkili yok mu.??

Tarih: 4 Mayıs 2008, 00:30 - İp: 88.***.**3.75
eskidost
eskidost (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Saglıklı saatler vardır insanların uyudugu onaylanmaması bence o söylediginiz saatlere göre normal...

otomatik yükleme olması ise kaliteyi düşürecektir geçmişde yaandı bu sorunlar...

[

#eskidost03' tarafından 05.05.2008 18:10:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Mayıs 2008, 00:40 - İp: 88.***.**2.132