ricoz
ricoz (üye)
İzmir / Amatör

Fotograf Ekleme Sayısını Düşürelim

Merhaba Arkadaşlar,
Sitemize eklenen fotografların sayısında belirgin bir artış olduğunu gözlemlemekteyiz.
Daha önceden sınırsız olan fotograf yükleme adedi, bir gün için iki adede düşürüldü, fakat bu rakamın daha da aşağıya çekilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Çünkü bir çok fotograf, üye arkadaşlarımızca yeterince izlenemeden listelerden düşmekte, bu durum hem kaliteli fotografların ve fotografçıların ilgi görmemesine, hem de yapılacak yorumlar ile kendini daha iyi konuma getirecek arkadaşların motivasyonuna olumsuz yönde tesir etmektedir.
Sonuç olarak, sitemizde fotograf ekleme sayısının düşürülmesini (48 saatte 1 adet) istiyorum.
Sizlerinde görüşlerinizi bildirmenizi rica ederim.
Saygılarımla...

Tarih: 31 Mayıs 2006, 13:09 - İp: 85.***.**6.13
engin 13
engin 13 (üye)
İzmir / Amatör

katılıyorum....
hem böylece fotoğrafı ekleyen kişi bin kere düşünür bu fotoğraf siteye eklemeye değer mi diye?

Tarih: 31 Mayıs 2006, 13:16 - İp: 85.***.**6.13
eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

ben katılmıyorum sizlere
amaç sadece yorum değil
ben yüklediğim fotolardaki eleştirilerden bir şeyler öğreniyorum
bence 2 normal
fikret bey begenmediği fotoları yüklemesin sisteme
ben ona güveniyorum
saygılar

Tarih: 31 Mayıs 2006, 13:22 - İp: 212.***.**2.162
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

selamlar ,
Fotoğraf en hızlı tüketlen görsel sunumlardandır..Net üzerinde fotoğraf izlemek ise, zaten en fazla 10 saniye ayrılması gereken sunuma çok daha fazla vakit harcanmakta.Bu nedenlerden ötürü fotoğrafın bakılmama olasılığı fotoğrafların çokluğundan değil de, net nedeniyle olmaktadır.40 Binlere dayanmış sitede, fotoğraflara bakanların günlük ortalama sayısı ile de alakalı.. Bu sayıyı değerlendirmenin yolu, gün içersinde yayınlanan en iyi fotoğraflara bakan adatleridir ki , bu da yaklaşık olarak, 150-300 civarında olduğunu sanıyorum..Nadiren de bu rakam daha yukarılara taşınıyor.Bu yazdıklarım da, hala küçük bir azınlığın fotoğrafa baktığının göstergesi oluyor sanırım..Bu teklifiniz seri çalışmasını yayınlamak isteyen birinin ise karşısına duvar diker.Bir örnekle, eğer buradan biri bir konu üzerindeki görsel faliyetini sunmak ister ise, bu şimdiki fotoğraf yükleme adedinde bile olanaksızdır.Bu durum da fotoğrafla uğraşan biri için büyük eksikliktir..

sevgiler

#thalassa' tarafyndan 01.06.2006 01:12:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Mayıs 2006, 13:39 - İp: 85.***.**3.99
srebrina
srebrina (üye)
İzmir / Amatör

Ben de eastwood ve thalassa'ya katılıyorum ,seri çalışanlar için engel teşkil eder bu öneri ..

Tarih: 31 Mayıs 2006, 13:49 - İp: 81.***.**9.21
magzed
magzed (üye)
Balıkesir / Amatör

rifat bey e bir miktar katılıyorum cem bey e de bir miktar katılıyorum, aslında bunun sınırlamayla pek alakası olmadığı kanısındayım mesela fotokritik e bakarsanız şu anda sınır 3 gün olmasına rağmen yine de kötü ve çok sayıda fotoğraf yükleniyor en iyisi insanların bu gelişmişlik düzeyine gelerek kendi kendilerine bir sınırlama yapması, benim yükleyecek çok sayıda fotoğrafım olmasına rağmen kendim 2-3 günde bir fotoğraf yüklüyorum eğer aynı anda iki tane yüklersem hem ilgi dağınıklığı olacak hem de insanlar hangisine bakacağını şaşıracaktır önemli olan kişilerin otokontrolü ama bunu da göremeyeceğiz ne yazık ki umutsuzum...

Tarih: 31 Mayıs 2006, 14:33 - İp: 85.***.**3.153
fery
fery (üye)
Ankara / Amatör

merhabalar
ben günde 2 fotoğrafın fazla olduğunu düşünenlerdenim tüm fotoğraflara bakmaya çalışmama rağmen bir çok fotoğrafı kaçırdığımı farkediyorum
belki sınırlamanın ne olacağı nasıl olacağı tartışılabilir
günde 1 fotoğraf, 48 saatte bir fotoğraf veya sınırlamanın site yönetimine bırakılması ve benzeri gibi
seri fotoğraf işine gelince fotoğrafların aralıklı yayınlanmasının takibe engel olmayacağını düşünüyorum nitekim bu şekilde yürüyen siteler mevcut
sevgi ve selamlar herkese

Tarih: 31 Mayıs 2006, 15:11 - İp: 194.***.**0.246
vozgur
vozgur (üye)
İstanbul / Amatör

kesinlikle en az 48 saatte bire düşürülmeli çünkü bir çok fotografa bakamadan listeden düşüyor.. En azından eklemeden önce daha çok özen gösterilir.

Tarih: 31 Mayıs 2006, 19:31 - İp: 88.***.**1.122
tualll
tualll (üye)
İzmir / Meraklı

bende rıfat arkadaşımıza katılıyorum birçok fotoğraf gözlerden kaçıyor. yorumsuz kalan bir sürü kaliteli fotoğraf ortada kalıyor. buda bir nebze fotoğraf sahibini olumsuz etkiliyor. zaman ayarlamasını fikret bey site sakinlerinin yorumlarına göre ayarlamalı mutlaka ama bana kalırsa 36 saaate 1 adet fotoğraf yüklemek kaliteyide arttırır. özenilerek seçilen fotoğrafların eklenmesi sitemize kalite getirir.

ışığınız bol olsun arkadaşlar.

Tarih: 31 Mayıs 2006, 19:42 - İp: 85.***.**0.21
dadasnazim
dadasnazim (üye)
İstanbul / Amatör

evet arkadaşlar bende bu öneriyi destekliyorum.

az olsun öz olsun......

Tarih: 31 Mayıs 2006, 20:03 - İp: 85.***.**0.81
cangulay
cangulay (üye)
Adana / Amatör

Bence de biraz daha seçici olunabilir.

Tarih: 31 Mayıs 2006, 22:34 - İp: 88.***.**6.47
  • 1