mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Fikrim Geldi

Arkadaşlar son günlerde sitede olumlu yönde değişiklikler oluyor. Acaba bu yeniliklere siteye eklenen fotoğrafların artısını, eksisini fotoğraf sahiplerine belirterek daha bilinçli fotoğraf çekmemizi sağlıycak olan sitenin tecrübeli üyelerinden oluşan bilir kişi grubu kurulamazmı?

#mechul75' tarafından 07.12.2007 23:01:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Aralık 2007, 22:58 - İp: 85.***.**2.122
bila
bila (üye)
Ankara / Meraklı

Sayın arkadaşlar olmayacak duaya amin diyorsunuz. böyle bir gurubun kurulup belli fotoğraflara yorum yapmaya zorlanması mümkün olabilir mi!!! Herkes yapabildiği oranda yorum yapıyor zaten. Fotoğrafı ciddiye alan bir kişi kendisini geliştirmek için çok çaba harcamalı, çok okumalı herşeyden önemlisi inceleybildiği kadar iyi fotoğraf inceleyip gerekli dersleri çıkarmalıdır. Hiçbir çaba harcamayıp sadece biraz tecrübeli insanların fotoğrafına yapacağı yorumla kendini geliştirmeye çalışan insanların bir yere varacağına ben şahsen inanmıyorum. Ayrıca ben siteyi yaklaşık bir senedir yakından takip ediyorum. Bir sene önceden bu güne kadar gelen fotoğrafçı sayısı çok az. Çok ciddi bir değişim var. Bu demektir ki bir fotoğrafçıyı belli bir yorumla diyelim bir yere getirmeyi başardınız akabinde kaybolacak yerine gelen yenilerini tekrar eğitmek zorunda kalacaksınız. Bu mümkün değil. Hiç kimsenin de böyle bir sorumluluğun ve yükün altına gireceğini sanmıyorum.Yapılması gereken (ben kendi adıma yapmaya çalışıyorum) o an için izlediğiniz ve yorum yapabildiğiniz fotoğrafa sevgili buffalo'nun dediği gibi dürüst, artsı ve eksisi ile yorum yapmaktır.

Tarih: 9 Aralık 2007, 18:58 - İp: 81.***.**0.194
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

fdiker iyi tahammül ediyo valla bize.Ben olsa bi dakka durdurmam bizi.

Tarih: 9 Aralık 2007, 22:41 - İp: 88.***.**5.161