mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Fikrim Geldi

Arkadaşlar son günlerde sitede olumlu yönde değişiklikler oluyor. Acaba bu yeniliklere siteye eklenen fotoğrafların artısını, eksisini fotoğraf sahiplerine belirterek daha bilinçli fotoğraf çekmemizi sağlıycak olan sitenin tecrübeli üyelerinden oluşan bilir kişi grubu kurulamazmı?

#mechul75' tarafından 07.12.2007 23:01:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Aralık 2007, 22:58 - İp: 85.***.**2.122
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

sevgili panctom belirlemiş olduğun aday isimleri son derece isabetli amma ve lakin ofisboyluğu kimseye kaptırmam haberin olsun

#mechul75' tarafından 08.12.2007 22:15:43 tarihinde düzenlendi.

#mechul75' tarafından 08.12.2007 22:16:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Aralık 2007, 22:15 - İp: 85.***.**3.225
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

tamam yaw.. ofis boy sen ol.. yani bu "ofis çocuk" oluyor değil mi türkçesi?

Hani süpermen, betmen gibi bişi olsa gerek!

Tarih: 8 Aralık 2007, 22:17 - İp: 88.***.**4.102
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Abi ustalar arası kordinasyonu sağlıycak, çay getir götür işlerine bakacak birinede ihtiyaç var

panctom: meçhuuullll bir çaayyyy
kontras: meçhuuulll bir nescafe tek şekerli olsun
pazar bey: meçhuuulll bana ve haşere dostlarıma 8-10 çayyyy

meçhul: çaylarrrrrrrrr

#mechul75' tarafından 08.12.2007 22:28:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Aralık 2007, 22:27 - İp: 85.***.**3.225
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Fikir güzel ancak uygulanbilirlik çok zayııf

Bilirkişilerin bu kadar zamanı olacağını sanmıyorum..Öte yandan bilir kişilerden olumsuz yönde etkilenme de söz konusu olabilir..Hani şu şarkı yarışmalarında yarışmacılara demediğini bırakmayan biri vardı ya..Birileri de onun karşısındaymış gibi hissedebilir kendini.:Ancak tartışmakta yarar var..

Tarih: 8 Aralık 2007, 22:33 - İp: 88.***.**0.39
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

lazut abi Bilirkişilerin bu kadar zamanı olacağını sanmıyorum düşüncesinde sana katılıyorum ancak bunun içinde her kategori için 3-4 üye görevlendirilebilir hatta kategorinin yoğunluğuna göre bilir kişi sayısı arttırılıp eksiltilebilir tabi bilir kişi grubunda görevlendirilecek üye arkadaşlarında ne sıklıkla online olduğu dikkate alınmalı.

Ayrıca Öte yandan bilir kişilerden olumsuz yönde etkilenme de söz konusu olabilir diyorsunuz bende eleştiriye açık olmayan kişilerin başarıyı yakalıyamıyacağını düşünüyorum. Zira bilir kişilerin yapacağı eleştirilerden olumsuz yönde etkilenecek üye arkadaşlarımızın fotoğrafa ne derece ilgisi olduğundan şüphe duyarım.

Tarih: 8 Aralık 2007, 22:45 - İp: 85.***.**3.225
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Çok önemli bir nokta:

Bir üye mükemmel fotoğraf çekebilir. Ama eleştiride o kadar iyi değildir.

Mükemmel fotoğraf çekmek ayrı;
Bir fotoğrafı iyi okuyabilmek ve eleştirebilmek ayrı iştir.

Sitemizde çok iyi fotoğraf çeken dostlarımız var.
Ancak yorum yapmak ayrı bir meziyet, fotoğrafı okumak ayrı bir meziyet..

Ve bunu herkes başaramıyor.

Mesela sevgili OZZY BABA.. İyi fotoğrafları yanı sıra, iyi fotoğraf okuyan bir üstad..

Bu olay eğer gerçeğe dönüşebilirse, bilirkişileri seçmek hiç te zor değil..

#panctom' tarafından 09.12.2007 01:29:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Aralık 2007, 01:16 - İp: 88.***.**4.102
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

noluyo burda. komres niye 3. olmuş. ben niye çay söylüyom.

Tarih: 9 Aralık 2007, 10:15 - İp: 78.***.**2.158
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

fikrim geldide ondandır ağam darısı tüm fdiker fobisi olanların başına

Tarih: 9 Aralık 2007, 14:20 - İp: 85.***.**1.102
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

sevgili panctom değindiğin nokta bence konunun olmazsa olmazı. Bilir kişi grubunda görevlendirilecek arkadaşlarda dikkate alınması gereken en önemli noktalar

1- Fotoğraf okuma yeteneği
2- Ne sıklıkla online olduğu

Şayet biliş kişi grubunda görevlendirilecek arkadaşlar yukarda belirttiğim kriterlere göre seçilirse ben bu işin örnek olacağını düşünüyorum.

Tarih: 9 Aralık 2007, 14:44 - İp: 85.***.**1.102
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

bilir kişi olacaksa ya da olmasa da olabilir, teknik yönden eleştiri almak istiyorsa fotoğrafçı, fotoğrafının yanında bir işaret olsun, bilir kişiler ve ya herkes o fotoğrafı açtıklarında bilsinler ki sahibi teknik yönden yardım istiyor ve ona göre bir eleştiri getirsin(bir başka sitede görmüştüm bu işaret olayını )...

çünkü herkes fotoğraflarını jüri gibi bir heyetein değerlendirmesine sunmak istemez, kimisi de çok ister, kimisi bazı fotoğraflarını eleştiriye açmak ister , bazısını da çok özel gördüğünden dokundurtmaz...

bence işaret sistemi bu bilir kişi uygulamasını çok daha rahatlatacaktır, bu öneri de benden olsun, herkese kolay gelsin...sitedeki yorum kalitesini arttırmak için çabalayan pantcom abiye de özellikle teşekkürler, keşke daha çok topic açılsa bu konuda, tartışsak bolca...

Tarih: 9 Aralık 2007, 16:01 - İp: 88.***.**3.165