eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

Farklı Bir Photoshop Bölümü Olsun!

evet arkadaslar ben farkli bir Photoshop bolumu olsun istiyorum, burada rutus, montaj, renklendirme, manipulasyon, studyolarin kullandigi degil de bizim fotograftan sonra kullandigimiz post-processing hakkinda tartisalim istiyorum. karanlik oda mi dersiniz ne derseniz

simdiki photoshop bolumune giriyorum, hicbiri isime yaramayacak konular var. kendi ihtiyacim olan konulara ulasmak istiyorum, mesela bir portre nasil siyah beyaz yapilir, manzara fotogarflarinin renkleri nasil daha canli hale getirilir, kontrast nasil daha etkili uygulanir, gama nedir vs.vs.vs gibi konulari konusalim istiyorum.

benimle ayni fikirde olanlar, destek verin tesekkurler

Tarih: 5 Nisan 2008, 21:57 - İp: 81.***.**7.8
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Stüdyo fotoğrafçıları ayrı telden çalıyor biraz ya ondandır.

Tarih: 5 Nisan 2008, 23:20 - İp: 144.***.**0.145
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

evet, bizim kullandigimiz ozellikler ile onlarin kullandiklari cok farkli. ben sadece bizim kullandigimiz manada Photoshop bolumu acilsin istiyorum

Tarih: 5 Nisan 2008, 23:40 - İp: 81.***.**7.8
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

üç gün sonra yine istilaya ugrayacaktır.bir gunde 90 ayrı konu acan adam bildigim için,hiç sasırmam.
adam bir siteyi gezmiş begenmiş,sitenin linkini vermektense sitedeki her sayfayı ayrı konu acarak vermiş..
ustune daha sacma bir hareket tanımadıgım için,acılacak fotografa mudahalelerle ilgili photoshop bolumunun bu gibilerin oyun bahcesi olacagını ve kimseninde buna mani olamayacagını dusunuyorum..

Tarih: 6 Nisan 2008, 05:46 - İp: 78.***.**4.101
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

bencede farklı bir photoshop bölümü olsun. ama gajine katılmamakta elde değil. mutlaka suistimal eden olucaktır. hatta gajinin gördüğü, günde 90 konu açan kişiyi bende gördüm hatta uyardım ama nafile...

Tarih: 6 Nisan 2008, 09:12 - İp: 88.***.**4.91
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

tamam onlar su andaki bolumde top kostursunlar istedikleri kadar konu acsinlar bir gunde, musterisi de kendileri saticilari da. bir kere girip okumam. ama boyle olacak diye yeni bolum acmamak da dogru degil, ne yaparsin, bilmemkactane konu acanin hesabini silersin, ustune basa basa bu iki bolumun farkli oldugunu vurgularsin, yanlis yere acilan konuyu tasirsin vs.vs.
ben netfotograf'i fotografi her yonuyle ele alan ve her yonuyle tartisma imkani sunan bir site olarak biliyorum ama "fotograf isleme" bolumunun olmamasi bir eksiklik bence. uzuvlarindan biri eksik kaliyor fotogafin
teknik neredeyse her konuda kendimi gelistirmek icin bilgi bulabiliyorum burada ama fotograf islerken hasbelkader yapiyorum. internette var midir kaynak? illa ki vardir. netfotografta tartisarak, fikir alarak ogrenmekten daha mi iyidir? tabi ki hayir.
acilmasindan yanayim yine de. fdiker'den ilgi bekliyorum bu konuya

Tarih: 6 Nisan 2008, 12:28 - İp: 81.***.**7.8
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Aynısını bende düşündüm
ama sadece düşündüm
fikirlerimin burda gerçekleşmediğini görünce bende başka yerde gerçekleştirdim
halbuki hep beraber burda yapsak çok daha faydalı olurdu
örnek için Tıkınız

Tarih: 7 Nisan 2008, 15:14 - İp: 62.***.**4.162
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

baklava desenı dıyınce bende yaza hazırlık baklava dilimi karın yapalım diye bişey cıkcak sandım

Tarih: 7 Nisan 2008, 17:31 - İp: 78.***.**9.212
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

maqara beni sen de anlamamissin
ne yapayim baklava desenini onlar zaten simdiki Photoshop bolumunde var fotograf cektikten sonra ona yaptigimiz mudaheleyi diyorum ben

Tarih: 7 Nisan 2008, 22:12 - İp: 81.***.**7.8
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

nasıl yaa sen butun bu tantanayı baklava dilimi efekti için cıkarmadınmı

------------------------------------------------------

daha cok siluet 1 fotografında yazdıgım gibi bir acıklamalar butununden bahsediyosun sanırım,
tabi resimli olarak

Tarih: 8 Nisan 2008, 00:30 - İp: 78.***.**9.212
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

tabii ki, baklava dilimi efektinin yeri gonlumde ayri, ama farkli heyecanlar ariyorum, yeter artik baklava baklava da bir yere kadar maqara senden farkli tatli cesitleri bekliyorum
ornek vereyim anlatamiyorum derdimi: bir fotogafimi siyah beyaz yapmak istiyorum, nasil guzel bir siyah beyaz yaparim bunu tartismak istiyorum. sadece grayscale ya da adjustment>b&w seklinde yapmak yetmiyor, ustalarin fotograflarini goruyoruz ama istedigimiz efekti veremiyoruz fotograflara
fotograftaki sis perdesini nasil kaldirabilirim, portrelere ne gibi islemler yapip daha vurgulu hale getirebilirim vs.vs.vs.

Tarih: 8 Nisan 2008, 01:00 - İp: 81.***.**7.8