cihan17
cihan17 (üye)
Çanakkale / Amatör

Çaylak Fotoğrafçılar Neden Yorum Alamaz

Öncelikle herkese merhabalar...
Bu yazım yalnızca meraktan şimdiden haber vereyim .
Bildiğiniz gibi ''Fotoğraf Galerisi'' diye bir bölüm var sitemizde.Herkesin özgürce (tabi kısıtlamalar ve günlük kotalar dahilinde )kullanabildiği bir bölüm .
Yaz boyunca dikkat ettim de bu bölümde ilginç bir düzen işlemekte ; üstadların fotoğraflarda yorumlarlar gırla 10- 15 sayfayı geçerken yeni ,çaylak fotoğrafçıların fotoğrafları mahrur ve boyun bükük öyle bomboş durmakta !Bu arada atlamadan bu işe yıllarını vermiş ustalarımızın emeğini yok saymak aptallığında bulunamam .Elbette onların tecrübe bilgilerine saygımız sonsuz ...
Bazı üyeler yazı sonunda veya arasında benim galerime girip :
- Kendisi yorum almamışta ondan dert yanıyor .
- Bu fotoğraflara mı yorum yapalım ?
Vs.
Tarzında yorumlar yapabilir , özgür düşüncedir saygı gösteririm .
Ama işin aslı gerçekten bende değil işi kavrayamayışımdır .

Geçenlerde üşenmedim bir ustanın fotoğrafına benzer bir fotoğrafım vardı denemek maksadıyla fotoğrafı gördüğümden bir kaç gün sonra kendi fotoğrafımı koydum .
Gelelelim işin sonucuna ustamızın fotoğrafı onlarca sayfa yorum alırken benim gariban ya aldı ya almadı !

İş başka, ben veya yeni arkadaşlarım öyle fotoğraflar koymuşlar ki berbat, iğrenç , felaket (ben hiçbir emek için bu sözcükleri kullanmayı asla ve asla hak görmüyorum )
Aynı zamanda hatalarla dolu diyorunuz.

Tamam da Sevgili Ustam , bu adam eleştirel yorum yapılsın'ı işaretlemiş neden hatalarını söyleyip onu eğitmiyorsun.
Peki anladım sen bilgi doğuştan gelir fikrinini savunuyorsunda Sokrates Ne dedi
1- İronie (alay)
2- Maieutique (doğurtma).

Bunu kim yapacak !

Herkese iyi günler , güzel kareler diliyorum .

#cihan17' tarafından 21.08.2013 01:04:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ağustos 2013, 16:26 - İp: 88.***.**4.120
katewayn
katewayn (üye)
İzmir / Amatör

Kesinlikle çok fazla takılmamanızı ve bu konu üzerinde fazla düşünmemenizi tavsiye ediyoruz. nasıl güzel fotoğraf çekilir olayı zaten içerisinde olgunlaşan bir süreç. Siz boş verin sürekli çekmeye devam edin

Tarih: 30 Mayıs 2017, 14:42 - İp: 151.***.**8.65