krusty
krusty (Objektif)
İstanbul / Amatör

Bu İşte Bir Terslik Var

öncelikle ifade etmek isterim ki aşağıdaki açıklamalarım asla eklenen fotoğrafa ve ekleyen üyeye karşı değildir.

konumuza gelince
üyelik tarihi 2005
yaptığı yorum sayısı 4
forumda açtığı konu 0
forumda verdiği cevaplar 0
yer üst bant

her zaman şunu ifade ediyorum forumda; bu sitenin yönetimi görüşleri ve önerileri dikkate alan elinden geleni yapan bir yönetim. üst bant konusu ise tamamen keyfi.. saygım sonsuz.. benim de sitem olsa kendim seçerim..

ancak siteye katkısı olmayan üyelerin fotoğraflarının şak diye üst banta çıkması (fotoğrafın çok da ekstrem bir güzelliği yokken) siteye emek veren insanları soğutuyor uzaklaştırıyor.

önerim üst banda fotoğraf seçerken sadece fotoğrafa değil üye profiline de dikkat edilmesi yönündedir.

teşekkürler..

not : son 2-3 günde inanılmaz güzel kareler eklendi siteye ancak bunlardan sadece biri üstbantta (merdiven) bu da beni ayrıca şaşırttı..

Tarih: 11 Temmuz 2008, 15:36 - İp: 85.***.**7.121
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Siz de 2006 da üye olmuşsunuz, yaptığınız yorum 180 adet..
Sorunu anlamadım...

Ayrıca üstban konusu çok tartışıldı.. Sonuçta bazı fotoğraflar seçilecek.. Ve sonuçta birileri beğenmeyecek. (Ben de dahil)

Ama bence seçmek te zor.. O nedenle saygı duyuyorum seçenlere..

İsterseniz ayda belli sayıda yorum yazmayanların üyelikleri bir süre dondurulsun..

Ekleme:
Üstban seçimini ben de beğenmedim. (Fikrim budur)

#turnusol' tarafından 11.07.2008 15:58:44 tarihinde düzenlendi.

Ekleme 2 : İçlerinden en beğendiğim ise bahsettiğiniz Paça Bağı adlı Fotoğraftır...

#turnusol' tarafından 11.07.2008 16:00:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Temmuz 2008, 15:55 - İp: 78.***.**8.144
krusty
krusty (Objektif)
İstanbul / Amatör

doğrudur üyelik tarihim 2006 ama eklediğim fotolardan da görüleceği üzere aktif olarak sitede bulunuşum aslında 2007 sonu 2008 başıdır..

konu yorum yapma sayısı da değil.. ama bu; siteye verilen destek emek vb. ile ilgili bir kriterdir neticede. burada esas anlatmak istediğimiz ise şudur;
insanlar yatırımlar yapıp, emek harcayıp sitede zaman geçirip böylelikle siteyi kalkındırırken; (bence) güzel olmayan bir karenin hem de siteye katkısı olmayan bir üyenin karesinin zahmetsizce üst banda çıkması yanlıştır.

topice ilginiz için teşekkür ederim bu arada.. tek amacımız siteyi daha güzel hale getirmek ve bunun için çeşitli fikirler paylaşmak.. sizin de benim de şu an yaptığımız budur. (bahsetmek istediğim bu. üst bant çok ekstrem güzel kareler haricinde siteye katkı yapmayan üyelerin karelerinden seçilmemeli. çünkü bu siteye emek veren üyelerin hakkını yemektir.)

#krusty' tarafından 11.07.2008 16:11:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Temmuz 2008, 16:03 - İp: 85.***.**7.121
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Üst band muhabbetinden kurtulmak için Üst Band a çıkmak istemediğimi belirtmiştim.
Bugün çıkan fotografımın üst banda seçilmesini hiç beklemiyordum,çünkü bu durumdan muaf olduğumu düşünüyordum..

Bu şekilde herkes fotografımıza tepki verecek ise hemen fotografımı siliyorum,sitede bu kadar eleştirmen olduğunu bilmiyordum.

Tarih: 11 Temmuz 2008, 16:47 - İp: 85.***.**9.67
krusty
krusty (Objektif)
İstanbul / Amatör

siteye sizin kadar katkı yapan bir üye daha var mıdır acaba.. ya da var ise bile kaç tanedir.

bahsettiğim sıkıntımın sizin karenizle en ufak bir ilgisi bulunmuyor. aman yanlış anlamalar olmasın..

benim derdim sitede misafir gibi gezen insanların karelerinin üst banta çıkması ile ilgili..

Tarih: 11 Temmuz 2008, 16:57 - İp: 85.***.**7.121
e_akdg
e_akdg (üye)
Yurtdışı / Amatör

bence bir fotografin kalitesi varsa, gorselligi varsa bunu site yonetimi ust banda tasir, sonucta sitenin bir nevi aynasidir orasi. kalite kriteride fotografcilik acisindan degerlendirilmeli bence, yksa o kisinin siteye verdigi emek veya yazdigi yorumlar kriter olamaz. elinize bi fotograf aldiginizi dusunun.... siz once fotografi mi sorgularsiniz yoksa bu kisi kimdir, nedir vs bunlari mi sorgularsiniz??

Tarih: 17 Ağustos 2008, 17:33 - İp: 84.***.**0.37
e_akdg
e_akdg (üye)
Yurtdışı / Amatör

bakin ornegin i_mar isimli arkadas 12 agustos 2008 de uye olmus bu tarih itibariyle 5 fotografi var ve hic yorumyapmamis ama 5 fotografin 5 ide birbirinden guzel. nitekim biride ust bantta suan
buyrun...
dinliyorum

Tarih: 17 Ağustos 2008, 17:35 - İp: 84.***.**0.37
hls1071
hls1071 (üye)
Almanya / Meraklı

Üyeliği İptal Edilmiştir.

Tarih: 31 Ağustos 2008, 20:38 - İp: 88.***.**5.176
eskidost
eskidost (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

bi tane daha üst bant meselesi vallahi namaza başlıyacagım ....

Tarih: 2 Eylül 2008, 05:01 - İp: 78.***.**6.70
  • 1