sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

Birden Neden Böyle Oldu?

Bir şeyler yazmadan duramadım...

Neden böyle oldu? Son 1-2 aydır kendime sorduğum soru...

Netfotoğraf her geçen gün yeni amatör fotoğrafçılar kazandırırken (ki bunlardan biri benim) şimdilerde ise fotoğrafların yüzüne bakan yok...

Bir durgunluk dönemine girdiğimizin farkındayım fakat ne zamana kadar böyle sürecek izlemeler sadece üst bantla sınırlı kalıyor...

O kadar çok eleştiriye desteğe ihtiyacı olan fotoğraf var ki ama ne yazık ki günü 0 izlemeyle kapatıyor...

Canımı sıkıyor bu durum...

Benim gibi öğrenmeye can atan yüzlerce fotoğraf meraklısı olduğundan eminim ama kimse artık yardımcı olmuyor ben bir''objektif'' olarak başladım eleştirmeye bilgim dahilinde elimden gelebildiğince...

NF'nin değerli fotoğrafçıları lütfen o güzel eleştirilerinizi yardıma ihtiyacı olanlardan eksik etmeyin...İzlemeler, yorumlar üst bantla sınırlı kalmasın Gelin eskisi gibi Nf yi daha da güzelleştirelim..

NF bu durumu haketmiyor... [>:D :D<]

Tarih: 24 Ocak 2009, 14:32 - İp: 78.***.**1.161
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

gün galeri anasayfaya çıkan, bazı fotolar dikkatimi çekti. ahım şahım olmayan, fazla çekiciliği bulunmayan fotolar.. acaba kim yorumlamış dedim, açtım.
baktım bizim arif (sansabosa)

seni o an bir kez daha takdir ettim. çabanı, iyi niyetini.. ve böyle acemi arkadaşlara olan katkını..

helal olsun ne diyeyim.

bunu ben bile son zamanlarda çok sık yapamıyorum şahsen
gerek burda yönetimdeki işlerim (denetimler vs vs) gerek farklı uğraşılar, gerek günlük hayat..
ama bunlar mazeret olmamalı..

herkes günde 1 tane böyle fotoya yazsa, sorun çözülür.
sen üzerine düşeni yapan biri olarak, bu konu başlığındaki sorguyu yapma hakkına sonuna kadar sahipsin kardeşim.
fotolarının başarısı ortada.. hakkını alamıyorsun doğru.. neden peki?
nedenler çok..
umarım herşey rayına oturur.

Tarih: 24 Ocak 2009, 14:51 - İp: 88.***.**7.93
sansabosa
sansabosa (Dedektif)

Mustafa abicim elimden geldiğince uzunca bir süre bende hiç ama hiç ilgilenemedim siteyle fotoğraflarımla...

Ama döndüm artık sınavlarımda bitti elimden geldiğince katkıda bulunacam...

İlerde yeni üyelere hava atacam site böyle kötü günler geçiriyodu da o kadar çaba sarf ettik kurtardık o grupta bende vardım diye...

Tarih: 24 Ocak 2009, 15:18 - İp: 78.***.**1.161
akyolfigen
akyolfigen (Üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Bu konuya ben değinecektim siz değinmişsiniz.Çok da iyi dile getirmişsiniz..Bende amatorüm ve günü 0 izlemeyle kapatan güzel olduğuna inandığım fotoğrafları görünce benim de moralim bozuluyor.. ayrıca sırf bu nedenle uzun zaman siteye yukleme yapmadımm.Hak etmediğine inandım malesef ve Fk ya üyeoldum.NF bence güzel bir site ama bunu kesinlikle haketmiyor.ust bandda geçen gelişigusel kimi fooğraf cirit atmakta..eleştiri yapan giren çıkan yok..
Yeni diyebileceğim hiçbirşey yok... ve bi süre gözlemlediğm halde geri geldiğimde manzara yine aynı...
Şevk kırıcı değil belki ama siteye uğramaz olduğumu, başka sitelere kaydığımı farkettiğimde, benim için ilk fotoğrafçılık deneyimlerimi paylaştığım ve güzel bir site olduğuna inandığım Netfotoğraf.com un bu şekilde ilerlemesine razı olamadım..

Bir yerlerden tutmalıyız...

NF ailesine duyrulur...
Saygı ve sevgileerimle...

Tarih: 24 Ocak 2009, 16:22 - İp: 217.***.**3.20
sansabosa
sansabosa (Dedektif)

Kimseler gelmiyor mu hadi herkesi davet ediyorum...

Tarih: 25 Ocak 2009, 21:31 - İp: 78.***.**2.122
gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

evet cok haklisin..

Tarih: 26 Ocak 2009, 03:49 - İp: 90.***.**2.50
cap
cap (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

sevgili arif site öyle bişey olduki sitede yorum yapmakta suç yapmamakta suç ve dediğinizde çok haklısınız çogu üyemeiz üstbant ve ana galeri üzerinden yorum yapıyo orda size katılyorum veya dönüş yorumları sen bana yorum yaptın bende sana yapayım tarzında çogu üye sol tarataki gelerileri gezmiyo bile

tutuyorsunuz yorum yapıyorsunuz üye sıfır yorumla kapatmasın diye eksikliği varsa izah ediyorsunuz üyenin şevki kırılmasın genç bir filiz ölmesin o kadar fotograf yükledim hiç yorum yok demesin diye yazıyorsunuz bişeyler üye zevk alsın eksikliğini görsün diye bu seferde suçlu gene siz oluyorsunuz işte örnek

http://forum.netfotograf.com/fotografcilik.asp?msg_id=32958&syf=4

playboy35 yun yazdıgı

ismini vermek istemiyorum sitede yorumlarım sayasinde kalan kaç kişi var ve kendini yenileyen geliştiren üyeler bunlar ..........

NF'nin değerli fotoğrafçıları lütfen o güzel eleştirilerinizi yardıma ihtiyacı olanlardan eksik etmeyin...İzlemeler, yorumlar üst bantla sınırlı kalmasın Gelin eskisi gibi Nf yi daha da güzelleştirelim..

kesinlikle katılıyorum size arif bey

Tarih: 26 Ocak 2009, 14:15 - İp: 88.***.**8.80
gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

eee nerde o yorumlara kizanlar..
nerde o forumlarda yorumculari asanlar..
bunlar sadece kendilerinin reklamini yapti simdi elit fotografci diye baska sitelerde takiliyorlar.
iyi kullandilar netfotoyu...

Tarih: 26 Ocak 2009, 20:18 - İp: 90.***.**0.218
bayar28
bayar28 (Objektif)
Balıkesir / Doğa Fotoğrafçısı

gencmenn...

Tarih: 26 Ocak 2009, 21:30 - İp: 88.***.**4.66
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Bu konu benimde en muzdarip olduğum konuların başında geliyordu. Bildiğim kadarıyla eklenen fotoğraflara yorum yapıyordum. Yorumlarımı yaparkende özellikle incitmeden kırmadan yol göstermeye çalışıyordum.
Ne oldu? Sadece 1 (Bir) kişi yorumum için teşekkür etti ve bundan sonra tavsiyeme dikkat edeceğini söyledi o kadar.

Ne oldu? Bir kısım kişi hiç ses çıkarmadı.

Ne oldu? Büyük çoğunluk o kadar biliyorsan sen yapta görelim dedi. Senin fotoğrafında da şöyle şöyle eksikler var dedi. Hele hele bir tanesi üşenmeden bütün fotoğraflarıma tabiri caizse ana avrat düz gitti.

Ne oldu? Zaten bütün gün ipsiz sapsızla uğraşıyorum birde sizin kaprislerinizlemi uğraşacağım sanki bu işten bir çıkarım var diye kafayı sıyıran Hata kurunun yanında yaşıda yaktı. Sitedeki bütün fotoğraflarımı sildim artık yüklemiyorum. Foto galeriye girip sadece fotoğraflara bakıyor ve oturduğum yerde kendi kendime yorumlayıp işi bitiriyorum.

Peki ne olacak? Sanırım bir süre sonra herkes benim gibi yapacak o olacak.

Tarih: 27 Ocak 2009, 13:44 - İp: 81.***.**9.126
sansabosa
sansabosa (Dedektif)

@hata

Aslında bende öyle düşündüm bir müddet dece izliyordum paylaşım hiç yapmadım bir ara...

Sonra ufak ufak başarılarım oldu, ve bu beni düşünmeye itti 2 yıl önce fotoğraf nedir bilmeyen ben şimdi daha çok izlenebildiğimi gördüm...

Ben birşeyler başarabilmişsem NF sayesinde oldu bu haksızlık etmek istemedim bu aileye...

Sonra dedim ki kendi kendime ulan ben başarmışsam fotoğraf öğrenmeye tabiri caizse aç olan diğer insanlar neden başaramasın...

Şimdi sonucu ne olursa olsun eleştirmeye başladım sadece ve sadece eleştiriyorum artık...

İsteyen küfretsin isteyen teşekkür etmesin birşeyler katabildiğim müddetçe varım varım varım...

Gelin sizde barışın artık siteyle eski günleri tekrar kazanalım...

Tarih: 27 Ocak 2009, 14:24 - İp: 78.***.**2.139