mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Bildirimler, Galeri Kontrol Paneli

Merhaba site için birkaç şey gelmişti aklıma onları dökmek istiyorum buraya.

Öncelikle bildirimler sistemi getirtilebilir:
Mesela siz A kişisi olarak bugün netfotoğrafta bir fotoğraf eklediniz,3 forum başlığına yazdınız ama bundan haberdar olmak için fotoğraf galerisinden kontrol panelinize girmeli forum için ise acaba o başlık neredeydi diye arayıp durmalısınız.

Ama bildirimler sistemi ile tek tık ile ilgili yere ulaşabiliriz. Mesela pazarbey fotoğrafınıza yorum yaptı der ve kısayol bir link verir bir başlık altında,biz de siteyi daha seri şekilde kullanırız.Umarım sistemin işleyiciliğini iyi şekilde ifade etmişimdir.

Bir de fotoğraf galerisindeki fotoğraflarımızın dışarıdan portfolyomuza bakan kişiye nasıl gözükebileceğini ayarlamamız çok güzel olur.Böylece mesela bir sayfaya s&b fotoları ir sayfaya yaz fotoğraflarını koyarız alakasız şeyler yanyana gözükmez.

Bu iki önerim teknik olarak mümkünse sitede görmekten memnuniyet duyarım.
Örnek site olarak hocam.com , facebook.com gösterilebilir...

Tarih: 11 Ocak 2009, 20:51 - İp: 78.***.**1.255
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Avatarınızın altındaki kişisel detaylarınız olan bölümde "**** cevap yazmış" yazısına ya da kontrol panelinden "cevapladığım konulara" tıklarsanız cevap yazdığınız konulara sizden sonra katılım olup-olmadığına ulaşabilirsiniz.

Ancak tabiiki de, sistem konular ve fotoğraflar ile ilgili her aktivitede mail gönderiyor, o arada kayıtta yapılırsa bahsettikleriniz olabilir gibime geliyor.

Fotoğraf galerisiyle ilgili olarak; yazınızı okuyunca kafamda beliren çözüm şekli biraz zahmetli (her fotoğrafınıza tek tek bir sıra numarası vermeniz gibi...) başka nasıl bir yöntem olur bilmiyorum ancak diğer arkadaşlarda fikir beyan ederlerse çözümleyebiliriz.

Tarih: 11 Ocak 2009, 21:56 - İp: 78.***.**9.7
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

güzel ama..
netfotoğraf hızlı bir sisteme sahip..
bu işlerde uzman değilim ama bu tarz bir yenilik, sistemi ağırlaştırabilir gibime geliyor
eğer öyle olacaksa, almayalım kalsın derim.

ayrıca şöyle:
benim buradaki bildiirmlerim MSN adresime geliyor. MSN açık olduğu zaman, hem fotoğrafıma gelen yorumlarım, hem eleştirilerime gelen cevaplar, hem de forumda açtığım konulara gelen cevaplar anında bildirim olarak geliyor, bilgisayar ekranında görüyorum.

aynı zamanda gmail kullananlar da birebir aynı zamanda haber alıyor. (canlı yayın misali)

Tarih: 11 Ocak 2009, 22:07 - İp: 88.***.**5.161
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Aynı şey benim için de geçerli ama ne var ki her zaman online olamıyoruz.

Tarih: 11 Ocak 2009, 22:11 - İp: 78.***.**1.255
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Son üç gündür gmail bu hizmeti vermez oldu..

Tarih: 11 Ocak 2009, 22:19 - İp: 88.***.**9.134
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

gmail bende çalışıyor hocam.. canlı skor anında ekranda..
tabii ki FK bildirimlerim gmail'e bağlı benim..

netfotograf ise AS
o MSN'e bağlı

Tarih: 11 Ocak 2009, 22:24 - İp: 88.***.**5.161
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 10 Şubat 2009, 01:12 - İp: 88.***.**6.52
  • 1