kydonia
kydonia (Objektif)
İzmir / Amatör

Belirli Kriterlere Göre İnceleme Sorunu

Merhaba,
ben kategorilerin en çok yorum alanlarını, ya da en fazla görüntülenenlerini görmek üzere yukardaki kutucukta seçiyorum ve ilk sayfa tama görüyorum misal en çok yorum alan fotoğrafları ancak onun ikinci sayfasına geçmek istediğimde sayfa otomatik olarak "eklenme sırasına göre" moduna geçiyor. yani çok yorum almış ya da çok görüntülenmiş fotoğrafların ikinci sayfasına geçmek mümkün değil.
düzeltebilir misiniz lütfen.

teşekkürler

Tarih: 28 Temmuz 2009, 13:34 - İp: 85.***.**6.210
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Amaç herkesi yorum almış fotograflar yerine eklenmiş tüm fotograflara yoneltmek - tembelliği ortadan kaldırsın , bir tek zaten çok yorum almış yeterince görülmüş fotograflarla yetinilmesin diye ... Sadece yorum alan fotograflar başa geçiyor, sonra yine yorum alıyor ( ve sonra yine başa geçiyor ) diye zaten bir sıkıntı var genelde üyeler arasında ...

Tarih: 28 Temmuz 2009, 19:40 - İp: 96.***.**9.175
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

*paperman doğru diyor..

Tarih: 31 Temmuz 2009, 05:56 - İp: 85.***.**3.22
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

paperman ve kumköy34 doğru diyor.

yorum almış fotoğraflar sayfası 2 sayfaya çıkarılması uygundur

Tarih: 31 Temmuz 2009, 14:49 - İp: 88.***.**7.59
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Remi'de doğru diyor..

Tarih: 31 Temmuz 2009, 17:44 - İp: 88.***.**2.103
kydonia
kydonia (Objektif)
İzmir / Amatör

iyi güzel diyorsunuz da ben de diyorum ki eğer sıralayamayacaksak istediğimiz ölçütlere göre fotoğrafları o ölçütlerin olmasnın ne anlamı var

Tarih: 13 Ağustos 2009, 23:07 - İp: 85.***.**2.228
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bir sitede çok fazla detay ve katagori varsa çok fazla ilgi dağıtıcı olay varsa bu site için kötü bir durumdur.
izleyiciler içinde kötü bir durumdur.
bu siteyi hergün gezmek hatta bir solukta sıkılmadan-kolayca gezmek mümkündür.

gayet yeterli ve anlaşılır bir sistemdir.

katagori, istenilen renkler, kişisel tercihler çok olunca site yavaşlar ve izleyenlerde vakit kaybederler.
dolayısıyla her yönden yavaş bir site karşımıza çıkar.

he flickr gibi sitelerde ne ararasanız var. hatta arkalarında dev yatırımcıları olduğu için site yavaşlığı sorunu olmaz. (bence flickr yavaş bir sitedir)
tamamen parasal bir olay..

bu işinde detayı çok.

Tarih: 14 Ağustos 2009, 00:49 - İp: 88.***.**3.203
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Bir de Fotoğraf Galerisi adı altında Yaşam kısmı uzantısına Paparazzi [ Yaşam/Paparazzi ] konusu konulsa ..

Tarih: 14 Ağustos 2009, 01:05 - İp: 88.***.**6.27
kydonia
kydonia (Objektif)
İzmir / Amatör

Sevgili Remi,

anlıyorum seni site yavaşlayabilir vs ama ben yeni bir fonksiyonun konulmasından bahsetmiyorum. hali hazırda böyle bir kategorilendirme yapabilmek için seçenek sunulmuş ama o seçenek kullanılmıyor! çok basit bir şekilde diyorum ki kategorilere göre fotoğraf bakabilme seçeneği konduysa bunu kullanabiliyor olmamız lazım, kullanamıyorsak da o kategorilerin orada atıl bir şekilde duracağına kaldırılsın. kaldı ki beni flickr veya diğer siteler ilgilendirmiyor çünkü ben sadece netfotografı kullanıyorum.

Tarih: 14 Ağustos 2009, 11:09 - İp: 88.***.**3.206
  • 1