dilaver61
dilaver61 (üye)
İstanbul / Amatör

Aynı Kişiler - Aynı Yorumlar

Merhabalar

Diyeceksinizk ki; !!Hayrettin yinemi benzer konular

Günde yaklaşık 170-200 kişinin gezdiği sitemizde, fotoğraflara yapılan yorumları (eleştiri demiyorum, çünkü kimse yapmıyor) hep aynı 10-15 kişi yapıyor, ve de hep aynı şeyleri yazıyor. (Yürü Mahmut kim tutar seni)

Başlık altında toplayarak 5 maddeden oluşan yapılması gerekenleri yazdığım bir fotoğrafaın altına, benden sonra yine aynı 7 kişi aynı şeyleri(Yürü memet kimse sana yetişemez) yazıyor.

Fotoğrafının açıklama bölümüne ''öylesine çektim'' yazan birine ''Ellerine sağlık hocam, mükemmel olmuş, kutlarım seni'' diye yazmanın nedenini anlayamıyorum açıkçası.

Kişiye göre değişse de bu tür kelimeler bu kadar basit kullanılmamalı.

Öyle sanıyorum ki forumu kullanan arkadaşların yüzdesi galeriye fotoğraf ekleyenlerin 20% sine denk geldiği için bununda pek önemi olmayacak.

Okuduğunuz için teşekkürler.

#dilaver61' tarafından 02.08.2007 09:36:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Ağustos 2007, 09:33 - İp: 85.***.**5.6
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Ben kötü fotoğraflarıma yorum alamadıkça kahrolmaya başladım ben neyin ne olduğunu öğrenemeyeceksem ne manası var

Mesela ben genelde eleştirilerimi uzunca ve bildiğim teknikler ve kişisel görüşlerime göre yapıyorum.Çok beğendiğim fotoğrafa fazla yazmıyorum.Diğer üyelerin de sıradan bir fotoğraf hakkındaki yapıcı eleştirilerini bekliyorum ama yok

Birkaç tane çok güzel - yön veren eleştiri de oldu ama bir elin parmaklarını geçmiyor.FK da dahil bir türlü mutluluğu bulamadım sitelerde.Standardlarımı elimdeki imkanlarla(Canon S2 ve kırık bir tripod) nasıl yükseltebilirim bilmiyorum.

NORMALDE DUYARLI EV HASSAS BİR İNSAN OLMAMA RAĞMEN BURDAN DUYURUYORUM FOTOĞRAFIMI YAPICI-YIKICI İSTEDİĞİNİZ ELEŞTİRİYİ KORKMADAN YAPABİLİRSİNİZ.Sonuç olarak ben ihtiyacım olan mesajı alacağım elbet.

Hayrettin hocam cesur tavrını destekliyorum.

Tarih: 11 Ağustos 2007, 14:39 - İp: 88.***.**6.10
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

maviizci bu davetini cagrı biliyorum..zaman bulunca yaktım cıranı

Tarih: 11 Ağustos 2007, 14:49 - İp: 88.***.**8.173
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Yakın eğer gerekirse,ama dediğim gibi tripodum kırık vallahi ayakta zor duruyor.

Tarih: 11 Ağustos 2007, 15:08 - İp: 88.***.**6.10
mustafa_k
mustafa_k (üye)
Kocaeli / Meraklı

eleştiri almış bir fotoğrafı silmenin hiçbir anlamı yok bence. kaldı ki ben fotoğraf çekmeyi en çok forumdan ve bu eleştirilerden öğreniyorum. keşke tüm fotoğraflarıma eleştiriler yapılsa da neyin ne olduğunu öğrensem aynı hataya bidaha düşmesem.
amacımız egolarımızı tatmin etmek olmamalı.ayrıca her zaman iyi fotoğraf çekilcek diye bir şey de yok

Tarih: 11 Ağustos 2007, 15:32 - İp: 85.***.**3.224
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

Ben sırf bu yüzden artık siteye fotograf eklememe kararı aldım zaten. Burada dediginiz gibi teknik yorum yok, yapılsa da tepki konur büyük ihtimalle. Amca, kız veya bol tanııdıgı olan biri olacaksınız ki burada yorum alasınız ''elestiri'' degil. Fotografınız net olmamıs diyorum, makroda herzaman net cıkar net cıkmaması mümkün degil ögrenin gelin diyor adam. E artık diyecek birsey yok. Dilaver Abi'nin dediği gibi; Yürü be kocum!

Tarih: 13 Ağustos 2007, 13:10 - İp: 85.***.**6.100
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

http://galeri.netfotograf.com/yorumlanan.asp?foto=fenker

yaptıgı yorumlara bir bakın...

baska birşey yok.

Tarih: 14 Ağustos 2007, 03:30 - İp: 88.***.**7.176
dilaver61
dilaver61 (üye)
İstanbul / Amatör

Bazan 'dan fazlasını da yapıyor.

Fotoğrafla ne alakası varsa

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=68745&sf=9

Tarih: 14 Ağustos 2007, 07:52 - İp: 88.***.**1.41
mustafa_k
mustafa_k (üye)
Kocaeli / Meraklı

ben osmanc'ye katılıyorum.yazılan yorumların büyük kısmı güzel bir kare tebrik ederim.eğer bu yorumu yazanlarla ilgilenmezsek azalacağına inanıyorum ben de.mesela ben yorum yazan herkese teşekkür mesajı atıyorum.yalnız bu tür yorum yapan kişilere atmasak, belki bunu yapanların sayısı da azalır?

#mustafa_k' tarafından 14.08.2007 08:29:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Ağustos 2007, 08:27 - İp: 85.***.**3.224
mustafa_k
mustafa_k (üye)
Kocaeli / Meraklı

arkadaşım biz bunu karşılık almak için yapmıyoruzki.
amacımız hatalarımızı görmek ve kendimizi geliştirmek değil mi? bence öyle.eğer amacı egosunu tatmin etmek olanlar varsa ben onların her fotoğrafına tebrikler hoş bir kare yazarım.ama sorun bu değil. eğer biraz daha teknik yorumlar yapılırsa hem fotoğrafı çeken hatalarını görür, hem de yorum yapan yeni bir bakış açısı görmüş olur.bunun zorlamayla alakası yok ki.burada oluş sebebimiz bu olmalı bence.

ayrıca teknik yorumdan bahsettim.herkes çok iyi teknik bilmeyebilir.şahsen ben başlayalı fazla olmuyor ve pek de bilmiyorum. ama fotoğraflara bildiğim kadarıyla kendi penceremden bakıyorum. inşallah haddimi aşmamışımdır

#mustafa_k' tarafından 14.08.2007 10:14:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Ağustos 2007, 10:13 - İp: 85.***.**3.224
dilaver61
dilaver61 (üye)
İstanbul / Amatör

Yoksa sen, o musun eskidost

Tarih: 14 Ağustos 2007, 10:14 - İp: 88.***.**1.41