dilaver61
dilaver61 (üye)
İstanbul / Amatör

Aynı Kişiler - Aynı Yorumlar

Merhabalar

Diyeceksinizk ki; !!Hayrettin yinemi benzer konular

Günde yaklaşık 170-200 kişinin gezdiği sitemizde, fotoğraflara yapılan yorumları (eleştiri demiyorum, çünkü kimse yapmıyor) hep aynı 10-15 kişi yapıyor, ve de hep aynı şeyleri yazıyor. (Yürü Mahmut kim tutar seni)

Başlık altında toplayarak 5 maddeden oluşan yapılması gerekenleri yazdığım bir fotoğrafaın altına, benden sonra yine aynı 7 kişi aynı şeyleri(Yürü memet kimse sana yetişemez) yazıyor.

Fotoğrafının açıklama bölümüne ''öylesine çektim'' yazan birine ''Ellerine sağlık hocam, mükemmel olmuş, kutlarım seni'' diye yazmanın nedenini anlayamıyorum açıkçası.

Kişiye göre değişse de bu tür kelimeler bu kadar basit kullanılmamalı.

Öyle sanıyorum ki forumu kullanan arkadaşların yüzdesi galeriye fotoğraf ekleyenlerin 20% sine denk geldiği için bununda pek önemi olmayacak.

Okuduğunuz için teşekkürler.

#dilaver61' tarafından 02.08.2007 09:36:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Ağustos 2007, 09:33 - İp: 85.***.**5.6
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

celişki yok diyorsun hala..benım toplayacak birşeyim yok..

sen diyorsunki site oyun ust galeri ciddi iş..
ben dıyorumki ust galeri oyun site ciddi..

yanı ben birine ak birine kara diyorum sen birine kara birine ak diyorsun..
aradakı yedı farkı bul

Tarih: 6 Ağustos 2007, 15:57 - İp: 85.***.**4.24
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

#panctom' tarafından 06.08.2007 18:11:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Ağustos 2007, 16:03 - İp: 88.***.**0.136
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ne bu kadar terbiyesizleşmeni beklerdim ne bukadar kopurmeni..
cevapları okuyunca kopuren belli oluyor..

haklısın panctom haklısın..
kral cıplak dıyen bırı cıkınca ne hallere dustugunude gorduk..samimiyetıne ınanmıyorum artık..yazık..

Tarih: 6 Ağustos 2007, 16:42 - İp: 85.***.**4.24
dilaver61
dilaver61 (üye)
İstanbul / Amatör

Hiçbir fotoğrafa ''Kutlarım'' yazmadım.

Fakat aynı gün içerisinde, bazansa dün ayrı bugün ayrı, birbirinden apayrı iki insan olabilen aekadaşımı kutluyorum açıkçası.
Yetenek isteyen bir meziyet sanırım.

Günde yaklaşı 150 kişinin ziyaret ettiği sitemizde, açılann başlıklaraa toplasan 20 kişinin ilgisi, onunda yarısı makara-kukara olması.

Şansım yokki aklı başında insanların mantıklı düşüncelerini yansıtan bir başlık olsun.

Yarası olan gocunsun.

Tarih: 6 Ağustos 2007, 16:50 - İp: 85.***.**7.115
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

#panctom' tarafından 06.08.2007 18:12:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Ağustos 2007, 17:14 - İp: 88.***.**0.136
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ben gosterdim kıvırdıgını..hatta benım yaptıgımı soyledıgın kıvırmanın aynını yaptıgını..
kabul etmek ıstemıyorsun..
zorla ettırecek halım yok..

hala daha terbıyesızce bır uslupla cevap veriyorsun..yazık..
ben baska bır topıcte bıle,senınle benı kapıstırmaya calısan bırıne cevap yazıyorum,yanlıs dıye sen gaza geldikce geliyorsun..olaya ne gozle baktıgın burdan belli zaten..egolarını tatmın etmek ıcın gelebilecegin son noktadan bana saldırıyorsun..
---------

samımıyetsız bır uye olmaktansa fasulye tarlasında sırık olmayı tercıh ederim..kendine gelene kadar demokrası,kendıne dokunana kadar kurallar,kendne dokunana kadar hak,ozgurluk..
kendıne dokununca feryat fıgan..

ben senın arkadaslarına yorum yazmana karısmam bana ne..tabıkı yazacaksın..bende yazıyorum yazmalıyımda..
ama hem kankalık yapmayın,sırf arkadas diye kotu fotgrafa mukemmel olmus demek dogru degıl deyıp hemde aynı seyı yapman,hemde hıcte mukemmel olmayan bır fotografa bunu yapman senın celişkindir..kıvırman demiyorum,yuzsuzlugunde demıyorum..
celişkindir diyorum..
şimdi kıvır kıvırmada demiyorum,zaten dansoz dunyanın dansoz oyuncusu olmussun..

kendı celişkilerini gormeyıp baskalarına kıvır kıvırma demek, dev aynasından sadece kendını izlemek yazık gunah..

yapma allah askına
--------------------

hem bana saldırıyorsun terbiyesiz bir uslupla ve laflarla,hemde hala ben kopurmusum ben kızmısım gıbı davranıyorrsun..
delikanlılıgın ne oldugunu daha ıyı bıldıgıme emınım..

sen sımdı yıne ben kopurmusum kızmısım gıbı dusuneceksın cunku yazdıklarımıda bu gozle okuyoer degerlendırıyorsun..yıne geçirdim lafı oturdun kaldın tavrına devam edeceksin,et benım ıcın onemlide degil..
yıne ogretici,buyuk bılgın havasına gırıp,bana sen ogretıcı havasına gırmıssın dıyeceksın benım ıcın yıne onemli degil..
--------------

dostlukla yalakalık aynı sey degil,paylasımla paslasmak aynı sey degıl..ayırdına vardıgında anlayacaksın...

celişkili dunyanda mutluluklar..

Tarih: 6 Ağustos 2007, 17:38 - İp: 85.***.**4.24
dilaver61
dilaver61 (üye)
İstanbul / Amatör

Sizce bunfotoğraf bu kadar ilgiyi hakediyormu?

http://galeri.netfotograf.com/photo.asp?foto=38A18FFA389EAFA8.jpg

Altında yatan nedenleri araştıralım.

Tarih: 6 Ağustos 2007, 17:55 - İp: 85.***.**7.115
dilaver61
dilaver61 (üye)
İstanbul / Amatör

Elbette ki kimlerin ilgilendiğinin önemi var. Bugün sana, yarın bana misali. Yine de bu böyle olmamalı.

Tarih: 6 Ağustos 2007, 18:00 - İp: 85.***.**7.115
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Ben tartışmayı burada noktaladım.
Beni kızdıran tek şey, dostlarıma yorum yapmama karışmasıydı.
Ben onlara yorum yaparken bile, onların hatalarını yazdım.
Ben gibi bir avuç üye var bu sitede.. Bunun eleştirilecek yanı yok!

Hayrettin abi;

üzdüysek kusura bakma lütfen.. konuyu sürdürmeyeceğim. Linki tıkladım ve fotoğrafı gördüm.

Hoş bir fotoğraf fikrimce.. Yani kötü diyemem. Kİmin fotosu bilmiyorum.
Ama adalet yargılarına göre "dağ" gibi yorum almaması gerekir.
Çünkü gercek anlamda "sanat" unsuru taşıyan fotoraflar bile bazen günü "sıfır" çekerek kapatıyor, ben buna çok üzülüyorum.

Tarih: 6 Ağustos 2007, 18:05 - İp: 88.***.**0.136
dilaver61
dilaver61 (üye)
İstanbul / Amatör

Senin ''sanat unsuru'' deme kaabiliyetin, eğitimin varmı panctom? Biz amatörlere göreceleli gelen bu kavram, az önce yukarıya linkini yapıştırdığım fotoğrafa, benim senden çok farklı bakmamdan kaynaklanmıyormu?

Tarih: 6 Ağustos 2007, 18:15 - İp: 85.***.**7.115