dilaver61
dilaver61 (üye)
İstanbul / Amatör

Aynı Kişiler - Aynı Yorumlar

Merhabalar

Diyeceksinizk ki; !!Hayrettin yinemi benzer konular

Günde yaklaşık 170-200 kişinin gezdiği sitemizde, fotoğraflara yapılan yorumları (eleştiri demiyorum, çünkü kimse yapmıyor) hep aynı 10-15 kişi yapıyor, ve de hep aynı şeyleri yazıyor. (Yürü Mahmut kim tutar seni)

Başlık altında toplayarak 5 maddeden oluşan yapılması gerekenleri yazdığım bir fotoğrafaın altına, benden sonra yine aynı 7 kişi aynı şeyleri(Yürü memet kimse sana yetişemez) yazıyor.

Fotoğrafının açıklama bölümüne ''öylesine çektim'' yazan birine ''Ellerine sağlık hocam, mükemmel olmuş, kutlarım seni'' diye yazmanın nedenini anlayamıyorum açıkçası.

Kişiye göre değişse de bu tür kelimeler bu kadar basit kullanılmamalı.

Öyle sanıyorum ki forumu kullanan arkadaşların yüzdesi galeriye fotoğraf ekleyenlerin 20% sine denk geldiği için bununda pek önemi olmayacak.

Okuduğunuz için teşekkürler.

#dilaver61' tarafından 02.08.2007 09:36:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Ağustos 2007, 09:33 - İp: 85.***.**5.6
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Çok tartıştık birkaç önlem de alınmaya çalıştı ama kesin bir çözüm yok şu an.

Şimdilik en iyi çözüm bizim içi dolu yorumlarımızı eksik etmememiz,üste çıkmamız.

Tarih: 22 Nisan 2008, 19:10 - İp: 144.***.**0.142
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

bende bu siteye ocak 2008 de üye oldum foruma da yeni yeni bakmaya başladım...

Şaşırıp kalıyorum bazı konularda gerçekten...

Fotoğraf çekmeyi o kadar çok seviyorum ki burada anlatamam bir arkadaşımdan öğrendim bu siteye ve kayıt oldum...

İlk fotoğrafımı ekledim 4 yorum falan ancak geldi ben kendimi gerçekten geliştirmek istiyorum fotoğrafları izlemeye başladım yorumları okudum eleştirileri okudum ve bu işi gerçekten iyi yapan fotoğrafçıları takip etmeye başladım bunlardan bitanesi de yusuf abim(kagemusha)dır ve kendimi ona gösterme gereği hissettim nasıl olabilirdi fotoğrafına yorum yazmam gerektiğini düşündüm ne yazabilirdim ki teknik açıdan hiç bir şey bilmiyorum gerçekten yusuf abinin fotoğraflarına da hayranımdır her zaman izliyorum çok güzel olmuş yada mükemmel demekten başka şansım yok ki dediğim gibi teknik açıdan bişey bilmiyorum neyse yusuf abi ve bu işi iyi yapan diğer üyeler fark etti beni yeri geldi sert dille eleştirdiler yanlışlarımı söylediler bana o kadar mutlu oldum ki gittim hemen onların söyledikleri doğrultusunda yeni fotoğraflar çektim tekrar ekldim yine elştiri aldım almam gerekiyodu...

Bu siteyi en çok takip edenlerden biriyim ben günümün yarısı burda geçiyo yorum sayımdan da bellidir zaten çok fotoğrafa bende yazdım "güzel olmuş,ellerinize sağlık" diye hala da yazıyorum çünkü teknik açıdan hala yeterli bilgim yok...

tabi ki sizin dediklerinize içten katılıyorum ben sadece kendimce sebebimi söyledim ki üzerime alındım...

açık konuşmalıyım gerçekten bu sitede gereksiz çok fotoğraf ve üye var bu fotoğraflardan benimde vardır elbette ama ben buraya bişeyler öğrenmeye geldim ki bilmiyorum kalırmıyım artık bu sitede...

Konuşmam biraz sitemkar oldu ama konuşmam gerekirdi diye düşünüyorum herkese iyi geceler...

#arifuzumcu' tarafından 24.04.2008 00:40:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Nisan 2008, 23:25 - İp: 88.***.**2.166
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

arifuzumcu,size tavsiyem,
teknik açıdan bilgim eksik diyorsanız bence tebrik ederek veya ellerinize sağlık diyerek yorum yapılması daha iyi ..
her fotoya süper,harika diyen kişiler var,bence daha çok zarar veriyorlar fotograf sahibine..
sizin fotolara yorum yapılması amacı ile birilerine yorum yapmayın..(size değil bu lafım)
üstadların fotoların ve exiflarini,kompozisyonlarını inceleyin..
ayrıca bu konuyu üstünüzede alınmayın.

dikkat ediyorum foruma katılım oldukça bu tip şeyler azalacaktır.
çünkü bu tip eleştirler olduğundan bile haberleri yok bazı kişilerin..

Tarih: 24 Nisan 2008, 00:35 - İp: 88.***.**1.144