coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

Aynı Gün Aynı Fotoğraf Aynı Üye

"esllem" adlı üye aynı fotoğrafı aynı tarihte iki defa yüklemiş, fotoğrafları onaylayan arkadaşlar da her ne hikmetse ikisini de onaylamış.

Yorumları size bırakıyorum.

Tarih: 11 Şubat 2008, 01:41 - İp: 85.***.**0.129
coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

Fotoğrafları onaylayan arkadaşlar acil buraya bakın da yanlış bir an önce düzelsin.

esllem

Tarih: 11 Şubat 2008, 01:55 - İp: 85.***.**0.129
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

nedeni tamamen teknik.
bazen explorer baglantı nedenıyle sayfa acılamadı uyarısı verıp sayfayı acamadıgında,geri tusuna basıp fotografı tekrar yukleyınce oluyor.zaten baska bir durumda aynı fotografın iki kere yuklenmesi mumkun degil.
onay mekanızmasından gecişte gozden kacmıs olabilir buda normaldir.fotograf sahıbı uyarılarak sılmesı ıstenebilir.
sitem edecek yapacak bir durum yok ortada.daha oncede bırıkı kere olmus,fotograf sahıplerı uyarılınca sılınmıstı..
amac yorum almak olsa,kimse aynı fotografı iki kere yukleyıp yorumlarını bolmek istemez..

Tarih: 11 Şubat 2008, 03:56 - İp: 78.***.**6.91
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

bana da sıksık oluyor bu problem ,yüklemeye çalışırken,explorer da bir sorundan dolayı 2 kez yükleniyor.
dert edecek bir şey değil.

Tarih: 11 Şubat 2008, 13:16 - İp: 85.***.**9.67
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Gaijin ustam bazen gözden kaçıyor diyorsun yalnız senin bazen dediğin durumla ben pek çok defa karşılaştım

Sevgili kad-ir dert etmemek gerekiyor fakat bizim böyle görmezden gelip kulak arkası ettiğimiz problemler sayesinde galerinin hali malumunuz.

#mechul75' tarafından 12.02.2008 20:07:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Şubat 2008, 20:05 - İp: 88.***.**5.3
ierdogan
ierdogan (üye)
Ankara / Amatör

Sildiklerimin sayısını bilmiyorum ama ,galeride şu an 139
fotoğrafım var ve böyle bir olayla hiç karşılaşmadım.
Demek ki nadiren de olsa oluyormuş.
Dikkat etmemiz gerekiyor.

Tarih: 12 Şubat 2008, 20:23 - İp: 88.***.**0.181
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bu tamamen bir teknik sorun.
kullanıcı cogu zaman farketmiyor,pektabi onaylayıcıda.
onay işlemi bazen toplu halde yapılıyor.bu iyi birşey degil evet ama onay verenin o andaki yogunlugu boyle birşeye neden oluyor sanırım.
dusunun ıkı saat ıcınde 50 fotograf yuklenmiş,acıyorsunuz onay sayfasını 50 fotograf var ve yapmanız gereken işler
hepsini onayla butonuna basıp,arada cok cok kotulerının olmamasına dua etmekten baska sansınız yok yanı.
bu istenen yada iyi bir durum degil ama malesef bu işlere bakanlarda bu işi fedakarlık yaparak yurutuyorlar.
tabiki denetci sayısının artması daha ıyı olabilir,boylece daha sıkı denetım olur ve cok abes fotograflar onaylanmaz.
bende acıkcası cok abes sacma sapan bir fotografı galeride gorunce,ustelik altında 10 tane mukemmel olmus diyen yorum gorunce sinirleniyorum.
yukleyenın ozeleştiri yapamaması neyse ama yorumlayan on kişiden birinin bile fotograftan anlamaması bır fotograf sitesi için utanc verici bana gore.
gecenlerde bir bayan kendi fotografını cekip koymus,allah içinde guzel bir bayan.yapılan yorumların birinde bile kadrajdaki gereksiz nesnelerden ve ısıktan bahsedilmiyordu,herkes malum guzellik uzerıne yogunlasıp fotografı mukemmel bir sanat eseri ilan etmişler.

bende bunun ancak avatar fotografı olabilecegini yazdım,olabilecek kadrajı anlattım ve dısarı cıkıp yaratıcılıgı geliştirecek seyler cekilmesini tavsiye ettim.
peki ne oldu tahmin edin: arkadas,sagolun fotograflarımı sildim gidiyorum diye bir mesaj attı.
nedense,fotograflarına degilde kendine yapılan on tane yorum kendisini rahatsız etmemiş ama fotografına yapılan bir eleştiri gitmesini saglıyor.
--
konuyu az daha toparlıyayım.
denetim işini yaptım bir iki gun,bikac fotografı onaylamadım ve sildim,peki ne oldu tahmin edin,
birisi sen benım fotografımı nasıl onaylamazsın bu site boyle soyle ben kendi sitemi kuruyorum dıye gitti.
malum arasıra benım fotografı nasıl onaylanmaz dıye konu acanlarda cıkıyor.
hal boyleyken ne denetim olması,nede olmaması farketmiyor.
herzaman şikayet eden birileri oluyor.

Tarih: 12 Şubat 2008, 20:32 - İp: 78.***.**6.91
oguz43
oguz43 (Objektif)
Kütahya / Doğa Fotoğrafçısı

ierdogan adlı abimizin fotoğraflarına baktım az önce ...
4 subatta , 3 fotosu..

5 subatta, 2 fotosu.

7 subatta , 2 fotosu..

8 subatta , 2 fotosu..

11 subatta , 3 fotosu..

12 subatta , 3 fotusu var ..hepside ayrı fotolar

kültürel miras katogorisinde olan fotolar da değil..manzara fotosu..

nasıl onaylanıyor anlamış değilim..

Tarih: 12 Şubat 2008, 21:23 - İp: 78.***.**0.248
ierdogan
ierdogan (üye)
Ankara / Amatör

oguz43 isimli arkadaşımızın sorusu, yanlış bilgi ve yanlış değerlendirme ihtiva etmektedir.Ancak soru benim ismim üzerine inşa edilmiştir.
Cevabını benim vermem uygun olmayacaktır.
Umarım NF yetkilileri cevap verirler.
Ben oguz43'ü özelden bilgilendirerek yanlış değerlendirme yapmasını önlemeye çalıştım.

#ierdogan' tarafından 12.02.2008 22:05:56 tarihinde düzenlendi.

#ierdogan' tarafından 12.02.2008 22:18:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Şubat 2008, 22:04 - İp: 88.***.**0.181
ierdogan
ierdogan (üye)
Ankara / Amatör

Lüzumsuz bir konu ile uğraştığımı düşünüyorum, ancak
cevap vermek durumunda kaldığımı hissediyorum :
İşte link ;
http://www.netfotograf.com/sss.asp#8
Kısaca şu:
İletişim
Sıkça Sorulan Sorular
Günde kaç fotoğraf ekleyebilirim? : Yeni üyeler ilk hafta günde 1, daha eski üyeler günde 2 fotograf ekleyebilmektedir.
Sonra herkes biliyor ki ; Sivas Çifte Minareli Medrese,
Sivas Kale Camii ve Konuralp Antik Tiyatro bizim kültürel
miraslarımızdır.

Tarih: 12 Şubat 2008, 22:25 - İp: 88.***.**0.181
oguz43
oguz43 (Objektif)
Kütahya / Doğa Fotoğrafçısı

bilgilendirme için tesekkürler ierdoğan bey..

sayeniz de öğrenmiş olduk ilgi için tesekkürler..

Tarih: 13 Şubat 2008, 00:02 - İp: 78.***.**0.248
  • 1