ahmet46
ahmet46 (üye)
İstanbul / Amatör

Ayın Konusu (detay)!!!

Arkadaşlar ayın konusu kategorisinde konu ile ilgili uzaktan yakından ilgisi olmayan o kadar çok kare yükleniyor ki bunun sınırlarını biraz çizsek ya da bilgilendirsek ... Bazı arkadaşlar fotoğraflarını bu kategoriye sokmak için o kadar çok zorlamışlarki çok komik oluyooo , daha yolun başında iken detay konusu açıklansa , bence herkesin hakkı ama bu kadarına da pes doğrusu...

#devil52' tarafından 09.05.2008 01:29:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Mayıs 2008, 01:24 - İp: 88.***.**3.195
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

fikret bey ,ayın konusu bölümüne eklenen fotolara bir denetleme gerekiyor,puan sistemininde ayrıca anlatılması gerekiyor.bakılan ile puanlana sayılar birbirine kıyaslanıyor ??

Ayrıca kategori sayılarına sınırlama gerekiyor.
bir fotografa 9 ayrı kategori ekliyor bazı arkadaşlar.böyle olunca fotograflarına daha fazla yorum geleceğini düşünüyorlar.gördüğüm kadarıylada amaçlarına ulaşıyorlar...

Tarih: 9 Mayıs 2008, 10:30 - İp: 85.***.**9.67
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Sevgili @kad-ir, fotoğrafların yanlarında 3 küçük icon göreceksin. En üsttekinden kategori düzenlemesi yapabilirsin. Madem "Detaylar" senin konun Allah yardımcın olsun

Tarih: 9 Mayıs 2008, 13:17 - İp: 88.***.**6.155
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Devil52 nin ''Arkadaşlar ayın konusu kategorisinde konu ile ilgili uzaktan yakından ilgisi olmayan o kadar çok kare yükleniyor ki ''sözlerinin altına aynen imzamı atıyorum. Ayın konusu bölümünde yaklaşık 50 fotoğraf var bunların yarısından fazlasının konuyla uzaktan yakından alakası yok çünkü sınır yok. Örneğin benim tespit ettiğim kaç fotoğraf insan mazaraları, doğa vs kategorilerde bulunması gerekirken ayın konusu (detay) içerisinde. Bu işin sınırı nedir? Bilmekte fayda var.

Tarih: 13 Mayıs 2008, 22:36 - İp: 88.***.**5.185
kheer
kheer (üye)
Hatay / Meraklı

kategorilerde sınırlandırma olmadığı için kendince denk gelen her kategoriye ekliyor karesini.
fotoğrafa bir bakıyorsun yanında 6-7 tane kategori ismi.

Tarih: 13 Mayıs 2008, 23:07 - İp: 88.***.**6.98
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Sınır olmaz ve denetim yapılmazsa başka bir şey beklenemez. Bu yüzden fotoğrafların kontrol aşamasında eklenmek istenilen kategorinin kriterlerine ne kadar uygun olduğuna dikkat edilmeli. Hatta ve hatta fotoğrafın eklenmek istendiği kategorinin kriterlerine uymaması halinde onay verilmemeli diye düşünüyorum.

#mechul75' tarafından 13.05.2008 23:24:09 tarihinde düzenlendi.

#mechul75' tarafından 13.05.2008 23:24:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Mayıs 2008, 23:23 - İp: 88.***.**5.185
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)

Detay konusunu önerdiğim için sürekli o galeriyi takip ediyorum.Fikret bey düzenleme yetkisi verdiği için günde en az 10 fotoyu taşıyorum.Bazıları tekrar eski haline getirse de,yine değiştiriyorum.Bazı fotolarda kararsız kalıyorum.çünkü bakış açıları farklı olabilir.
Açıkcası 3 ten fazla kategori seçmenin daha fazla yorum alam amacında olduğunu düşünüyorum,Kesinlikle sınırlama getirilmeli..
Ayın konusunun daha iyi anlaşılmasını umut ediyordum ama galerimizde bu konuların iyi anlaşılmadığını düşünüyorum.Bu da bizim için ciddi bir eksik.

özellikle kendi eklediğim fotolara konuya bir başka örnek diye ekliyorum.her birini farklı tarzda ekledim..
ama bir tedirginliğim daha var,sanki kendi fotolarımı sırf bu konu için saklamışım ve eklemişim gibi görünmekte istemem..

Tarih: 13 Mayıs 2008, 23:42 - İp: 88.***.**6.17
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Ayın konusu detaylar kategorisinde çiçek makrosunun ve buram buram reklam ve moda kokan karelerin ne işi var?

Şu an kendime soruyorum acaba benmi fotoğrafımı yanlış kategoriye ekledim?

Tarih: 14 Mayıs 2008, 01:22 - İp: 88.***.**5.185
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)

mechul75,
reklam ve moda kokan kareleri ben ekledim.neyin reklamını yapacaksam..
şunu da düşünün fotograf bu amaçlar içinde kullanılıyor,ve detay konusu bu reklam fotograflarında sıkça kullanılır..
eğer nasıl fotograflar eklenmesi gerektiğini düşünüyorsanız,uygun örnekler ekleyin..

Tarih: 14 Mayıs 2008, 09:08 - İp: 85.***.**9.67
kheer
kheer (üye)
Hatay / Meraklı

uygulanmayan kurallar iyi bir gösterge değildir.

benzer bir olay topik açarken de gerçekleşiyor.
4. madde de "Acil..., yardım.., buraya bakın..." şeklindeki konular silinecektir yazıyor.
maalesef forumda böyle bir sürü başlıkla karşılaşıyoruz.

Tarih: 29 Mayıs 2008, 20:04 - İp: 85.***.**9.147
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

2008 Mayıs ayı konusu "Detaylar"

-Bu bölümde her ay NetFotograf üyeleri tarafından belirlenmiş konu üzerinde fotoğraflar yayınlanır
-Tüm NetFotograf üyeleri katılabilir
-Eklenen fotoğrafların exif bilgileri olmak zorundadır, bununla ilgili açıklama fotoğraf ekleme panelinde mevcuttur.
-Ayın Konusu yarışma değildir.
-Son katılım tarihi 25 Mayıs 2008'dir
-Oylama süre sonunda (31 Mayıs) fotoğraflar puan sırasına göre yayınlanır.

Öncelikle değerlim üstadımız kheere hassasiyeti için teşekkür ediyorum. Ben bu durumu dün gece fark ettim ancak eklenen fotoğraflardan birinin kategoriler bölümüne baktığımda farklı kategoriye ait olduğunu görünce üzerinde durmadım. Bu akşam yine ayın konusu bölümüne baktığımda bu gün eklenen fotoğrafların hala ayın konusu bölümünde yayınlanmaya devam ettiğini gördüm. Şimdi buradan site yönetimine kurallarının arasında son katılım süresi 25 Mayıs 2008 olan kategoride 29 Mayıs 2008 tarihinde eklenen fotoğrafların ne işi var? diye sormak gerekir.

Tarih: 29 Mayıs 2008, 23:12 - İp: 78.***.**5.156