kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Anı Fotografları Sıkıcı Oluyor

ozellikle son gunlerde galeride surekli anı fotografları gormekten sıkıldım. Hadi sıkılmadım diyeyim ama hic bir esprisi olmayan bu fotografların gunlerce galeriyi işgal etmesinin mantıgını cozemedim.

evet buluşmak tanışmak guzel ama orda herkesin birbirini cektigi bu fotografları sırasıyla yayınlamanın ne mantıgı olabilir. Belkide yayınlanmalı ama daha oncede gundeme geldigi sekliyle bunlar icin ayrı bir bölüm oluşturulmalı.

galerinin karizmasını yok eden bu çalışmaların bir an evvel ayrı bir bölümde tutulmasını tavsiye ederim.

Ayrı bir bolumde tutulunca daha cok dikkat cekecegini düşünüyorum hem. Topluluklar ordan kontak sağlayarak daha sıcak ilişkiler ve paylaşımlar kurabilirler.

umarım tez zamanda bir çözüm bulunur.

Tarih: 19 Ağustos 2006, 12:40 - İp: 88.***.**2.157
eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

seni fotoğraflarını sevmediğim kadar sevmiyorum
ama sana karşşı bir kin duygum yok
durup dururken polemik yaratma
herkez aynı şeyi istiyor
bakmayan bakmasın
size inat bundan sonra daha fazla yayınlıycam
saygılar

Tarih: 19 Ağustos 2006, 20:20 - İp: 81.***.**1.236
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

benim bu fotografım bugun yönetim tarafından onay almadı halbuki bizde lokal bir buluşma yapmıstık studyocu arkadaşlarla...

soldan saga ayaktakiler (gerci herkes ayaktaymış)

kontrast- foto zeki- foto şsahin- foto peker -çaycı fakı- elektirkci yılmaz- foto şanlı- ömer nacar

niye biz buluşunca olmuyor neden onay verilmiyor

yoksa bizmi buluşmasını bilmiyoruz..

Tarih: 19 Ağustos 2006, 22:55 - İp: 88.***.**6.126
orhan yum
orhan yum (üye)
Diyarbakır / Stüdyo Fotoğrafçısı

fotoğraf: estetiğin ön planda olduğu görsel bir sanattır. tabi bazılarımız estetiği farklı algılayabilirler, bu onların professionelliğine kalmış birşey.

şayet bende galeride piknik resimleri görme taraftarı değilim. bu durumda konrtasta ve burkaya katılıyorum. zaten site bunlar gibi birçok deneme fotoğraflarla dolu.

bazı arkadaşlarımız malesef piknik çekimlerini gezi çekimleriyle bir tutuyorlarya ben ona şaşıyorum.

mutlu olmak için illede birkaç fotoğrafçıyla pikniğe çıkmak gerekmiyor. açıkçası çokta sıkıcı olurdu.

tabiki belirli insanlarla bir araya gelip tanışmak beraberce dolaşmak hoş olurdu. ama bunu monotonlaştırmakta hiçte hoş değil.
bende fotoğrafçı dostlarımla gezilere katılıyorum ama sadece gezilerimiz sırasında bize ilginç gelen yerleri çekiyoruz. beraber mangal yaparkenki anımızı değil. mangal anımız sadece bizim için ilginç olur.

dikkatimi çeken bir diğer şeyde pikniktekiler hep aynı kişiler. yorum yazanlarda hep fotoğraftaki kişiler.

hani farklı kişiler olsa, site üyelerinin yüzlerini daha iyi tanımak için iyi olurdu. ama gördüğüm her piknik fotoğrafında aynı kişileri görmek sıkıyor açıkçası beni.

saygılar.

Tarih: 20 Ağustos 2006, 02:17 - İp: 88.***.**3.128
eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

çünkü önemseyip buluşmalara gelen insanlar hep aynı
asosyal kalıp sanal duran eli ayağı yosun bağlamış insancıklar aynı

Tarih: 20 Ağustos 2006, 09:41 - İp: 85.***.**8.214
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Hüseyin, senin bu sayfadaki fotoğrafı görünce dayanamadım.. galeriye eklemeyi hiç düşünmeyeceğim bir fotoğrafımı ekledim.. Konunu dağıtır gibi olmamı anlayışla karşılayacağını umuyorum.. Arkadaşlarla, Acemi birliğimiz kütahya idi.. (Pazarbey'le aynı tezgahdan geçmişiz) Fotoğraf; 2001 haziranında Diyarbakır'da çekildi...

(soldan sağa, yukarıdan aşağıya... Tarık, Bedri, Gökhan, Mustafa, Hasan, Mete.. )

#mete007' tarafyndan 20.08.2006 11:26:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ağustos 2006, 11:05 - İp: 85.***.**6.126
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

ilahi mete bey güldürdünüz beni sabah sabah.. bende kutahyadaydım hava er egitim tugayında. bizde aynı yerden gecmisiz

bu arada mete bey neden galeriye eklemeyi hic dusunmediniz. Sonucta benzeri bicok fotorgaf var. BEnde düşünmüyordum galeriye eklemeyi ama onay verilmedi. Bende burda paylaşayım dedim.

ayrıca yukarda paylaştıgım fotograftaki fotografcıların dükkanlar bir gün öncesinden soyulmuştu. Benim bir nikon d70 ve 3 tane kamera bir tanede sıfır pc gitmişti..

Tarih: 20 Ağustos 2006, 11:36 - İp: 85.***.**4.34
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Geçmiş olsun.. başınıza gelen olay.. bütün neşemi kaçırdı..

Fotoğrafınızda meslekdaşlarımı görünce.. Güzel bir toplantı diye düşünüyordum..

Kayseri'ye selamlar.. Tekrar geçmiş olsun..

Tarih: 20 Ağustos 2006, 11:57 - İp: 85.***.**6.30
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

eastwood.

bizim buluşma yontemlerimiz sizinkinden farklıdır. Bizler studyocu olarak haftasonlarını işyerinde gecirmek zorunda kalan insanlarız. Zaman zaman farklı şehirlere gittigimizde burdan tanıştıgımız arkadaşlarla gorusuyoruz. Ama sen bunun farkında değilsin farkında olmak zorunda da değilsin.

Mesela benim gebzeye yolum düşerse ilk işim meteyi gormek olacak. diyarbakıra düşerse orhanı gormek olacaktır. Bizim biriktirdiğimiz arkadaşlıklarımız vardır.

Ben fotografcılıgı meslek olarak değilde hobi olarak yapsaydım. Şu anda yeni zelenda'da olabilirdim yada küba'da..

Su an ki meslegim gereği bu tür toplantılara iştirak edemeyiz.

Eger sen gelemiyorsan biz gelelim dersenizde kapım acıktır .
size balık ikram ederim.

Tarih: 20 Ağustos 2006, 14:11 - İp: 85.***.**4.34
eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

saol dostum
keşke stüdyo fotocusu olmasaydın diye geçirdim içimde
yeni zellanda da olma fikrini begendim git ve gelme
ben sana telgraf çekerim
bu arada balıklar tahminimce zehirli olur
yersek ölürüz
bence bu muhalif kimliğinden sıyrıl