mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Açık Eleştiri

İki üç gündür saat 00:00 İle 02:00 arası yakından takip ettiğim bugün eklenenler bölümünde saat 01:00 kadar onaydan geçen fotoğraflar düzenli bir şekilde galeriye ekleniyor. Ancak saat 01:00 den sonra 01:30 ile 02:00 kadar onay merci mola veriyor değerli üstadlarımız ve sitenin müdavimlerinin çoğunun ofline olmasının ardından onay merci verdiği molayı bırakıp onay için bekleyen fotoğrafları galeriye bırakın tek tek eklemeyi 30-40 arası değişen sayılarla aktardığını gördüm. Dün saat 01:42 kadar bugün eklenenler bölümünde sadece 13 fotoğraf varken 01:43 sonrası bir anda 6 sayfa fotoğraf oldu. Her sayfada 12 fotoğraf olduğunu düşünerek 48 fotoğrafın bir anda nasıl onaydan geçtiğini ciddi olarak sorgulamak gerekiyor. Bunlardan 12-13 tanesi daha önce eklenmişti bu yüzden geriye 35 fotoğraf kalıyor. Buda bırakın yorum sayısını izlenirlik oranına bile etki ediyor. Bizlerde burada gözden kaçanlar muhabbetini yapıyoruz.

Bu yüzden ben Mechul75 olarak bir kaç saatliğinede olsa galerinin belli bir kesime ipotek edildiğini düşünüyorum.

Not: Bu topik tamamen onay sistemini eleştirmek üzere açılmıştır.

#mechul75' tarafından 20.05.2008 00:58:03 tarihinde düzenlendi.

#mechul75' tarafından 20.05.2008 01:00:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mayıs 2008, 00:53 - İp: 78.***.**5.171
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

bunu ben de sormuştum sanırım, öncelikle üstad olan, rüştünü ıspatlamış olanların fotoğrafları direk onaylanıyor, daha sonra bizim gibi acemiler (!) elekten geçirilerek ilerleyen saatlerde onaylanıyor...

gibi bir yanıt gelmişti, bilmiyorum işin aslı nedir..
ama çok da önemli değil, bizim sitemiz diğerlerine göre çok daha samimi ve paylaşımcı, inanın bana...

Tarih: 20 Mayıs 2008, 01:28 - İp: 78.***.**0.31
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

bence aslında site yönetimindeki modlar vs. kişilerin sayısının artırılması lazım, sitedeki bir kaç değerli fotoğraf üstadlarımızla. bence böylece sorumlu kişilerin yükü daha azalır ve bu sistem düzelmeye başlar. hemde fotoğraf kabul aşamasında daha iyi fotoğraflar kabul edilerek sitenin kalitesi biraz daha artar. fdiker bey e de hak vermemek elde değil. bu kadar üyeyi yönetmek kolay iş değil.

#gurhan_87' tarafından 20.05.2008 08:49:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mayıs 2008, 08:47 - İp: 88.***.**6.187
bayar28
bayar28 (Objektif)
Balıkesir / Doğa Fotoğrafçısı

#bayar28' tarafından 21.05.2008 20:08:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mayıs 2008, 21:12 - İp: 88.***.**7.170
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Galerıye ekledıgınız fotograflar, çekim ve çekim sonrası müdahaleleriyle size ait olmalıdır, oluşabilecek yasal sorunlarda İP numaranızda dahil olmak üzere kişisel bilgilerinizi ilgili mercilere verilecegini bildiririz,,,,,

...ifadesi;

calıntı fotograf yuklenmesini onleme amaclı caydırıcı bir uyarıdır..
kendinize ait olmayan fotografları eklemeyın,gerekli goruldugu takdirde ip numaranıza kadar gerekli mercilere iletilir diyor..
fotograf denetimiyle alakalı bir uyarı degil.fotografın sahipligiyle alakalı bir uyarı..

Tarih: 20 Mayıs 2008, 23:15 - İp: 88.***.**8.17
alikatip
alikatip (üye)
Ankara / Amatör

"bence aslında site yönetimindeki modlar vs. kişilerin sayısının artırılması lazım, sitedeki bir kaç değerli fotoğraf üstadlarımızla. bence böylece sorumlu kişilerin yükü daha azalır ve bu sistem düzelmeye başlar. hemde fotoğraf kabul aşamasında daha iyi fotoğraflar kabul edilerek sitenin kalitesi biraz daha artar. fdiker bey e de hak vermemek elde değil. bu kadar üyeyi yönetmek kolay iş değil. "

Tarih: 21 Mayıs 2008, 10:46 - İp: 85.***.**8.58
  • 1