oguzhanoz
oguzhanoz (üye)
Antalya / Amatör

Samsung Aynasızlar

Pek bu konuda bişey yazılmadığını gördüm.açıkcası dün bikaç aynasız makina inceledim.gayet tatmin edici gibiydi. ne düşünüyosunuz. 2bin liraya kadar bütcesi olan biri giriş seviye bir makine yerine aynasız şu yeni oyuncaklardan birine yönelebilir mi sizce ?

Tarih: 22 Aralık 2013, 00:29 - İp: 78.***.**8.194
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

Ben işim gereği nx mini almıstım 9 mm, sonra 9 mm yi verdim 9-27 aldım..işimle ilgili kullanıyorum çok memnunum..aynasız samsunglarda problem lens..lensler çok pahalı.. benimkinde birde 250 TL verip konvektor alman lazım...her neyse...2000-3000 TL ye lens satıyorlar 50-300 50-200 bilmiyorum...simdi tamran 70-200 VC lens 3800 TL...herhangi bir slr ye takın kullanın uçun...mesela...samsung nx 3000 benim makine ile hemen hemen aynı.daha agır ve buyuk...18-55 kit lensi ile alıp gez dolaş çek tarzı rahat rahat kullanırsınız...slr like a göre kalite yüksek . son çıkanları bilemiyorum ki onlarında yeni modelleri )(slr like) 2000-3000 arası sanırım...lens fotografın kalbidir...gözlük gibi cam kötüyse bulanık görürü başınız ağrır...en önemliside fotograf çekme amacınızı belirlerseniz daha mutlu olursunuz...
aynasızlarda nikon ve canon kesin daha iyi bu arada ama fiyatlar yüksek slr seviyesine çıkınca lens sıkıntısı oluyor. ben canon alacaktım ekranı oynamadıgından alamadım zira belgee ve selfie çekiyorum bol....
bol fotograflı günler..

Tarih: 17 Ocak 2016, 01:50 - İp: 212.***.**3.101
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

Gerçekten ilginç insanlar fotoğraf makineleri konusunda dünya çapında en iyi ve en güzeli arıyor buluyor ve biliyorlar ,,,,,,
Ama aynasız mirorless fotoğraf makinelerinde bir çok pisikolojik etki altında alışveriş yapıyorlar

Aynasız makinelerde aynı DSLR gibidir .
1 imaj kalitesi
2 kullanım özellikleri ve fiziki özellikler.
3 aksesuar çeşitliliği .
4 fiyat
Bakıp en iyisini satın alırsınız .

Tarih: 2 Şubat 2016, 23:50 - İp: 5.***.**1.163