ferhatsonmez
ferhatsonmez (üye)
Ankara / Firma

Fujifilm X-pro1 İle İlgili Herşey

Merhabalar,

Dünyada yeni tanıtılan Fujifilm X-PRO1 Türkiye de dağıtıma başlandı.

Sayısal ve Teknik Özellikleri,

16 mp

23.6mm X 15.6mm (APS-C) X-Trans Cmos Sensör

100-25600 iso aralığı

49 af noktası

%400 dinamik range

Maksimum enstantane 1/4000

Minimum enstantane 30 saniye

Bulb azami 60 dakika

Saniyede 5.5 kare fotoğraf çekebiliyor

X-Trans CMOS,klasik bayer fitlersinde 2x2 piksel düzeneğinin dışında,Fujifilm X-PRO1 de low pass filterin kaldırılması ile renk dizilimleri 6x6 ile Full Frame modellerine yaklaşacak tarzda fotoğraf kalitesi elde edilmesi amaçlanmıştır.

EXR Pro İşlemci ile çekilecek fotoğraflarda yüksek hız ve yüksek hasiyetli işlemci ile bir adım önde fotoğraf karelerinize ulaşabiliyorsunuz.

Hibrit Vizör(Hibrid Wiewfinder) Aynı anda optik vizör ve elektronik vizör kullanımı.

Aynalı modellere karşı Fujifilm X-PRO1 aynasız.Bu sayede objektif ile sensör arasında bulunan aynanın olmaması X-PRO1 in daha sessiz ve kasanın daha kompak olmasına neden oluyor.

Fujifilm X-PRO1 tanıtımından bir vakit sonra M Mount Adaptör ile Leica M serisi objektiflerini X-PRO1 de kullanılabilecek.

Objektif seçenekleri,
XF 18mm F2
XF 35mm F1.4
XF 60mm F2.4 Makro lenslerini kişisel çekimlerinize göre tercih edebilirsiniz.

Ürün hakkındaki sorularınıza Fujifilm Türkiye Sorumlusu olarak,sizlerden gelen talepler doğrultusunda cevaplar vereceğim.

#ferhatsonmez' tarafından 29.07.2012 14:58:11 tarihinde düzenlendi.

#ferhatsonmez' tarafından 29.07.2012 15:21:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Temmuz 2012, 12:36 - İp: 213.***.**4.111
fuatceyran
fuatceyran (üye)
Adana / Amatör

Bu ürün şu anda Adana'da yeni açılan EVKUR alışveriş mağazasında satışa sunulmuş ve fiyatı da çok uygun olduğunu söyleyebilirim. Adanada oturanların bakmasında yarar var.

Tarih: 22 Haziran 2013, 00:10 - İp: 95.***.**4.43
m_mustafa
m_mustafa (üye)
Sivas / Amatör

arkadaşlar öncelikle merhabalar, benim sizlere bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim; fujıfılm xpro-1 almayı düşünüyorum fakat yanında 35mm lik lensi mi? yoksa 18-55mm lensi mi almalıyım bir türlü karar veremedim? bu arada elimde 50-230 mmm zoom lens var bir arkadaşımdan aldım, sizce yanına hangi lensi almalıyım....?

Tarih: 14 Şubat 2014, 22:38 - İp: 88.***.**3.83
roketadam
roketadam (üye)
İzmir / Amatör

18-55mm'nin çok iyi bir lens olduğunu söyleniyor fakat ben yerinizde olsam 35mm alırdım daha sonrada geniş açı için 14mm veya yeni çıkan 10-24mm alırdım.

Birde okuduğum kadarıyla X Pro 1 ile 35mm AF konusunda çokta iyi anlaşamıyormuş. Yani birazcık yavaş kalıyormuş. Gerçi firmware update'lerden sonra bu ikili ne kadar düzeldi bilmiyorum ama yazılım güncellemelerinden sonra X serilerinde çok olumlu sonuçlar varmış AF konusunda.

Tarih: 14 Şubat 2014, 23:16 - İp: 88.***.**9.34