resul23
resul23 (üye)
Elazığ / Amatör

Uzatma Tüpü, Ters Bağlama Macro Körük??

Beyler macro çekim yapmak istiyorum ancak internette bisürü yazı var. Biraz araştırdım ters bağlamaktansa uzatma tüpü daha kullanışlı falan yazıyor. Ancak internette 400 tl ye ve 35 tl ye uzatma tüpü buldum, aralarındaki fark nedir acaba. Ayrıca bu ters bağlama hakkında, çift lens takma olayı oluyor. bir lensin önüne halka takıp bir lens daha takıyorlar. Benim acayip kafam karıştı açıklayabilirseniz sevinirim

Tarih: 8 Kasım 2012, 19:12 - İp: 88.***.**6.68
aktunct
aktunct (üye)
Yurtdışı / Amatör

merhaba ben kıbrıstan tanfer bahsettiğiniz ucuz macro tüp bende de var.Bu ucuz model otomatik AF yapmaz bir de diyaframı makineden ayarlayamazsınız.Bu sebebden dolayı ucuz bir üründür.Diğer pahalı olan ise normal bir lensin bütün fonksiyonlarını aynen kullanma şansı veriyor fark orda.Ters bağlantı adaptörüm de vardır onu da 50mm 1.8 de kullanıyorum onda da bütün ayarları manuel yapmak zorundasınız .Benim fikrimi sorarsanız önce bu ucuz alternatifleri kullanın nette bunların kullanım teknikleri ile ilgili birçok görüntü bulabilirsiniz.Eğer çalışırsanız güzel pozlar çekersiniz ve de macro olayını severseniz o zaman gidip gerçek bir macro lens alın derim ben çok kararsızım hala daha fakat çok araştırdım tamronun 90mm 2.8 macro lensi için croplu makinelerde fiyat performans lensi olduğunu birçok yerde okudum.

Tarih: 8 Kasım 2012, 20:43 - İp: 77.***.**4.156
aktunct
aktunct (üye)
Yurtdışı / Amatör

http://www.photozone.de/Reviews/282-tamron-af-90mm-f28-di-sp-macro-test-report--review?start=2 macro fotoğrafçılığını severseniz bu ürün ve benzerlerini bu siteden inceleyebilirsiniz.

Tarih: 8 Kasım 2012, 21:06 - İp: 77.***.**4.156
resul23
resul23 (üye)
Elazığ / Amatör

Ters bağlamaya hangi lens gider
Ters bağlamak yerine 18-55 lensimin ucuna bir lens takabilirmiyim
70-300 mm lens e ters bağlama mı gider yoksa uzatma tüpü mü

Tarih: 8 Kasım 2012, 21:46 - İp: 88.***.**6.68
evrendemir
evrendemir (üye)
İzmir / Meraklı

Bu konuda gördüğüm en güzel yazılardan birisi Sn.gaijin'aşağıdaki yazısı.

macro

Tarih: 9 Kasım 2012, 01:49 - İp: 78.***.**9.215
  • 1