aok
aok (üye)
Bursa / Amatör

Tüpler

Merhaba
Bilmiyorum o yüzden öğrenmek için soruyorum.
Arkadaşlar Ekstenşın tüpler varmış mesala canon için EF 12 II ve 25 II,bunlar ne işe yarıyor.Kullanılması görüntüde kayıplara yada f de değişime yol açıyormu?
Teşekkürler

Tarih: 12 Nisan 2007, 00:01 - İp: 85.***.**9.2
ermanmen
ermanmen (üye)
İzmir / Amatör

merhaba.. ben markasiz bir set aldim 3lü.. bayaa bir netlik kaybi sozkonusu. f ayarlayamıyorum,00 gorunuyor.. bununlaa cekilmis fotolar var burda

http://galeri.netfotograf.com/portfolyo.asp?foto=ermanmen

burdaki ari ve sulumancik extension tube ile cekildi.. sulumanda hepsini(6cm) kullandigim icin sagdan soldan cok kayip oıldu.. arida sadece 2 ligi kullandim cok kayip olmadi... 6ligin avantaji daha uzaktan cekebilmek

Tarih: 13 Nisan 2007, 18:04 - İp: 85.***.**7.209
fotohasan
fotohasan (üye)
İstanbul / Amatör

Selamlar
Ben de Extension tube kullanıyorum.Uzaktan makro çekmek için mükemmel bir metot.Fakat fokus konusunda biraz sabırlı ve hassas davranmak gerekiyor.Benim uyguladığım yöntem önce zoom ile net görüntüyü yakala sonra fokus ile ince ayar yap.Şayet sabit lens kullanıyorsak işimiz biraz daha zor. O zaman konuya yaklaşarak veya uzaklaşarak bulabildiğimiz en net pozisyonda fokus ile ince ayara geçebilmek gerek.Bu şekilde netice alabiliyorum.Extension tube kullanmak biraz zor ama netice alınca bu zorluklar yerini lezzete bırakıyor.

Tarih: 13 Nisan 2007, 20:45 - İp: 85.***.**7.231
  • 1