pika
pika (üye)
Yurtdışı / Amatör

Tamron Sp 150-600mm F/5-6. 3 Di Vc Usd

Selamlar,
Malum bahar geliyor gecen seneden beri kus cekmek icin lens arayisindaydim, kafamda canon 400mm veya sigma 150-500 vardiki Tamronun yeni cikan SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD lensine rastladim Avrupa fiyati 1250 € civarinda ve kullanici yorumlari genelde olumlu, zaten 600mm olan baska bir lens bu fiyata imkansiz.
Bu lensi kullanan tecrübe eden varmi aramizda satin almadan sormak istedim bilgi icin asagidaki linki kullanabilirsiniz.
http://www.tamron.eu/de/news/lesen/data/announcement-sp-150-600mm-f5-63-vc-usd.html

Tarih: 3 Mart 2014, 14:39 - İp: 92.***.**4.235
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

değerli dostum, sırf hevesle bu işe giriyorsanız bir daha düşünün. yok ben zaten kuşçuyum, kendimi geliştiriyorujm derseniz ona lafım yok.

kuş çekme işi lensle çok ilgili değildir. sabır işidir. sabahtan akşama kadar bir çadır içinde bekleyeceksiniz.. öyle kafanızın üstünden uçup geçen kuşu bu lensle yakalayamazsınız..

hevesle bir dünya para verip bu lensi alırsanız satmanız da zor olur. değerinin çok altına bırakmanız gerekir. yok yenisiniz ama çok isteklisniz 55-300mm lens alın hesaplı yoldan bakalım sabır noktasını çözebiliyor musunuz.. ilerde 55-300 ü çok hızlıca değerinde satıp keyfinize göre bir lens alırsınız.

makineniz nedir bilmem ama canon öneririm odaklaması nikondan hızlıdır. hatta 7d öneririm..

Tarih: 3 Mart 2014, 17:04 - İp: 151.***.**2.69
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Bu lensi bizim buralarda alıp da deneyen olmamıştır diye düşünüyorum...
Test sonuçları ve kullanıcı yorumları daha gelmemiştir, youtube dekilerin yorumlarını saymıyorum... bu lens için beklemede kalın derim sonra alıpda pişman olmayın...

Tarih: 3 Mart 2014, 18:44 - İp: 176.***.**4.173
pika
pika (üye)
Yurtdışı / Amatör

Yabanci sitelerde cok yorum var, baya bir testde yapilmis genelde izlenim olumlu nikon ve canonun 600mm lenslerinin kalitesini tabiki yakalayamiyor fakat fiyati onlarin 4 de 1 i kadar.
Birkac test fotografi fikir verebilir.
http://www.ephotozine.com/article/tamron-sp-150-600mm-f-5-6-3-di-vc-usd-lens-review-23866

Tarih: 4 Mart 2014, 11:19 - İp: 92.***.**4.235
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Alın o zaman neyi bekliyorsunuz

Tarih: 4 Mart 2014, 21:18 - İp: 176.***.**3.222
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

photozone yi ve yapmış olduğu testleri yeni görmüş değiliz... önemli olan kullanıcı yorumları, eğer kullanıcı memnun olmadı ise photozone yada ephozone en iyi yorumu yapsın neye yarar....

photozone nin hiç beğenmediği lenslerin ne başarılı fotoğraflarını görüyorum ve en övdüğü lenslerin kalitesiz fotoğraflarını...

Siz kullanıcı yorumlarını bekleyin...

Tarih: 4 Mart 2014, 21:36 - İp: 176.***.**3.222
  • 1