gencobjektif
gencobjektif (üye)
Antalya / Amatör

Tamron 17-50mm F/2. 8 Xr Di Iı Ld Aspheri

Merhaba ben genellikle manzara çekimleri yapn biriyim.f 2.8 olmasından dolayı aynı zamanda portre ve gece çekimleride yapmayı planlıyorum.Bu lensi test edip kullanan arkadaşlar yardım edebilirler mi ? Lens kalitesi olarak nasıldır(gece,manzara çekimlerinde v.s)

Tarih: 5 Ocak 2013, 11:40 - İp: 94.***.**3.209
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

süperdir...o fiyata daha iyisi yok...

Tarih: 5 Ocak 2013, 17:28 - İp: 94.***.**8.56
deklansorist
deklansorist (üye)
Sivas / Doğa Fotoğrafçısı

burada konu açmadan önce biraz araştırsaydınız Canon L lenslere eşdeğer bir lens olduğunu anlardınız.

Tarih: 6 Ocak 2013, 13:34 - İp: 78.***.**2.55
gencobjektif
gencobjektif (üye)
Antalya / Amatör

Araştırma yaptım zaten,bir de kullanıcılara sormak istedim.

Tarih: 6 Ocak 2013, 15:47 - İp: 94.***.**3.209
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

" portre ve gece çekimleride yapmayı planlıyorum.Bu lensi test edip kullanan arkadaşlar yardım edebilirler mi ? Lens kalitesi olarak nasıldır(gece,manzara çekimlerinde v.s) "

Bir konuyu acikliga kavusturalim - hemen hemen herkes syanlis ifade kullaniyor ...

Gece cekilen fotograf icin ozel lens yoktur zira gece fotograflarinda diyaframin onemi yoktur. Makina tripod uzerine konur, uzun veya uzunca pozlama yapilir - her lens isinizi gorur.

Bunun disinda gece fotografi - ilave isik/flash olmadan - dogru durust cekilmez. Gece sokakta yuruyen adami, sokak enstantanesini hic bir lens ile duzgun goruntu kalitesi verecek dusuk ISOlarda APS-C sensor makina ile cekemezsiniz. $300-500 fazla vererek alacaginiz lens size +/- 1 stop kazandirir - o da gece cekimlerini kurtarmaya yetmez.

"Az isik fotograflari" diye ifade ederseniz baska . Bazen f2.8 lensin kazandiracagi 1-1.5 stop durumu kurtarmaya yetebilir.

Tarih: 6 Ocak 2013, 19:15 - İp: 96.***.**5.17
gencobjektif
gencobjektif (üye)
Antalya / Amatör

Bende onu kassetmiştim aslında Bilgilendirmeniz için teşekkürler

Tarih: 9 Ocak 2013, 16:16 - İp: 94.***.**5.144
savas_taylan
savas_taylan (üye)
Ankara / Amatör

Manzara ve günlük kullanım için son derece kaliteli olduğunu söyleyebilirim ama geniş açılı bir lens olduğu için portre fotograflarında heleki yakın çekimlerde insanlar tombul yanaklı çıkıyor dikkat ( Geniş açılı lenslerin genelinde kenarlara gidildikçe artan geometrik bozulmalardan kaynaklıdır). Portre için ucuz yollu 50 mm bir lens edinmeni tavsiye ederim, ya da 17-50 mm ile portreyi merkeze oturtup çekmek daha sonra bilgisayarda yeniden kadrajlayarakta bu geometrik bozulmalardan kurtulabilirsin.

Tarih: 22 Ocak 2013, 07:25 - İp: 212.***.**6.36
  • 1