kingrind
kingrind (üye)
İstanbul / Amatör

Sony Slt A55 İçin Lens Tavsiyeleriniz

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle çok yüzeysel bilgiye sahip olduğum için fazla tekniğe ihtiyacım yok. Sony a55 almayı düşünüyorum. Yurt dışından tanıdığım getirecek ve şansım varken ihtiyaç duyacağım lensleri de almak istiyorum. Genellikle makro ve insanlar üzerinde çekim yapıyorum (özellikle paten, kaykay vb sporlarda 1-3 metre uzaklıktan). Daha önce kullandığım makinaların lensleri değişmiyordu ve tam otomatik makinalardı (son kullandığım finepix 1500) bu yüzden nasıl seçim yapabilirim bilemiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Tarih: 2 Mart 2011, 13:17 - İp: 88.***.**2.60
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

finepix s1500 tam otomatik bir makine degil.
manuel ayarlarada imkan veren bir makine.
makro cekiyorsanız sony yada sigmanın 100-105mm makro lenslerinden alın,ancak gerekli oldugunu dusunmuyorum acıkcası.
makineyi kit lensi ile alıp yanına sigma 70-300 macro almak cok daha iyi olur diye dusunuyorum. herturlu ıhtıyacınızı karsılar.

Tarih: 2 Mart 2011, 13:32 - İp: 88.***.**8.140
kingrind
kingrind (üye)
İstanbul / Amatör

Haklısınız tam otomatik değildir ama nadiren iso ayarı yapmak dışında hiç kurcalamazdım yani ben otomatik modda kullandığım için öyle yazdım. Öneriniz için çok teşekkür ederim belirttiğim gibi pratiğim de yok zaten o yüzden dikkate alacağım tavsiyenizi.

Tarih: 2 Mart 2011, 13:50 - İp: 88.***.**2.60
  • 1