dualshock
dualshock (üye)
Samsun / Amatör

Sigma Lenste Leke Sorunu

Arkadaşlar elimde 28 300 sigma DG macro objektif var ve gövdeye yakın kısımdaki merceğin içinde resimdeki gibi bir leke var bunun temizletilmesi mümkün mü ? bana yağ lekesi gibi görünüyor ve fotoğraf kalitesini çok fazla etkiliyor. Umarım mercek sorunlu değildir. Eğer öyleyse bir Ebay macerasının nasıl kötü sonla bitebileceğine güzel bir örnek olacak 165 dolara gelmişti.

Lekenin fotoğrafı :

#dualshock' tarafından 19.02.2011 14:28:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Şubat 2011, 14:27 - İp: 78.***.**4.97
alfaci
alfaci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Servise vermeni tavsiye ederim.Garantisi varsa büyük ihtimal garanti dışı kalır.Bildiğim kadarıyla çok itinalı birleştiriliyorlar.Leke oluşma ihtimalini 0 düzeylerinde oluyor.

Tarih: 6 Mayıs 2011, 00:31 - İp: 78.***.**4.213
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Resimden cikaramiyorum tabiki ama sanirim nemlenme ve asiri rutubete maruz kalmis bir lens.O halka seklindeki leke sonuc itibari ile temizleme islemine tabi tutulmali.Bayagi bir isigi bloke ediyor ve temizlenmesi sart.Eger saga sola verecek paraniz yok ise alin elinize bir tornavida,tozsuz ve sakin bir ortamda,sakin bir kafa ile dalin olaya.Ben dalardim acikcasi ve buda bana guzel bir tecrube olurdu eger yeni baslasaydim(Bu gune kadar 15-20 lense toz temizlemek icin dalmis ve 1 i haricinde(camin ustune tornavida dusurdum ve cizildi )hepsindede basarili olmusumdur)

Yada memleketteki bir fotografci yada servise goturun temizlesinler,en fazla 25 lira falan tutar bilemiyorum.

Tabi bunlar olayi tahmin ederek soyledigim seyler.Eger o leke cinsi daha farkli bir sey ise tabiki cozum yontemleride degisecektir.

Tarih: 6 Mayıs 2011, 05:35 - İp: 61.***.**5.2
  • 1