uturuclu
uturuclu (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

Sıgma 70-300mm Apo Dg Nasil ?

slm arkadaslar ben 18-55mm ile birlikte canon 350d kullaniyorum.Su siralar tele obj. almayi dusunuyorum ve 70-300mm sigma APO DG macro dan yana karar vermek üzereyim.İnternetten test cekimlerini arastirdim ve fena bulmadım.ancak daha once sigma lenslerde canon makinelerin(nikon ve digerlerini bilmiyorum)bir takim hatalar verdigini duymustum.Bu hatalar sigma nin bu yeni obj. lerinde de varmı acaba, yoksa eski obj. lerindemi gorulmekteydi.kullanan veya bilen arkadaslar varsa bana yardımcı olurlarsa sevinirim.

Ayrıca macro cekimler icin hangi özellikte ve markada close-up filtre önerirsiniz......simdiden tesekkurler.

Tarih: 1 Şubat 2006, 01:32 - İp: yok
tilllate
tilllate (üye)
İstanbul / Amatör

Yani bu iyi bir şey mi oluyo??? cünkü ben dün bu lensi almış bulunmaktayım

sirkeciyi allak bullak ettim Yuvam Foto'da bulabildim ancak, birde şey sormak istiyorum acaba 28-300mm mü alsaydim? içim içimi kemiriyo biraz'da (gerçi aralarında 250ytl gibi bi fiyat farkı mevcut) 28-300 daha pahalı

Tarih: 11 Ocak 2007, 11:44 - İp: 193.***.**4.109
caganen
caganen (üye)
İstanbul / Amatör

APO versiyonda objektifte kırmızı bir çizgi var. bu şekilde ayırt edbilirsiniz.

ben bir dönem kullandım.optik kalitesi fiyatına göre gayet başarılı.

Ancak az ışıkta odaklama yaparken çok gürültü çıkartıyor. resmen inliyor objektif. Ve yine az ışıkta elde fotoğraf çekmek imkansızlaşıyor.

Eğer bol ışıklı ortamlarda, makrosuda olan başarılı bir tele isterseniz tavsiye ederim. Ancak kapalı havalarda sizi biraz üzebilir.

Bu arada makrosu da gayet başarılı bilginize.

Tarih: 13 Ocak 2007, 12:27 - İp: 88.***.**7.246