boskullanici
boskullanici (üye)
İzmir / Meraklı

Sigma 70-300/4-5. 6 Dg Macro Af Dişlisi

Merhabalar,

Sigma 70-300/4-5.6 DG MACRO lens almayı düşünüyordum ancak yaptığım araştırma sonucu bazı kullanıcıların kısa süre içerisinde AF dişlisi ile ilgili sorun yaşadığını gördüm. Bu durum hakkında bilgisi olan ya da başına böyle bir iş gelmiş olan var mıdır? Teşekkürler.

Tarih: 17 Haziran 2011, 15:55 - İp: 88.***.**1.227
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

af dişlisi?

Tarih: 17 Haziran 2011, 17:21 - İp: 88.***.**8.140
boskullanici
boskullanici (üye)
İzmir / Meraklı

İngilizce "The AF-gear stripped..." ile başlayan cümlelerin olduğu yorumlardan söz ediyorum.

Tarih: 17 Haziran 2011, 18:48 - İp: 88.***.**1.227
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

bunun nedeni macromodundan sonra normal moda geçerken kapanışının farklı oluşu normal bir çalışmadan dolayı bu dişli bozulma olasılığı daha düşük macro modunda katmak için zoom u dişliyi elle zorluyorlar yanlış bir şekilde... kapanışı farklı zoomun..

Tarih: 18 Haziran 2011, 00:17 - İp: 78.***.**1.50
kalenderr
kalenderr (üye)
Yurtdışı / Meraklı

merhaba
ben de aynı lensden almayı düşünüyorum. siz aldınız mı? kullanıyorsanız nasıl yorumlarsınız?teşekkürler...

Tarih: 4 Ekim 2012, 10:33 - İp: 88.***.**0.117
siparisium
siparisium (üye)
İstanbul / Firma

Garantili aldığınız sürece korkmanıza gerek.

Nikon ve Canon bayonetlerinde genellikle metraj kovanı kırılır, Af dişlisi sony bayonetlerde görülür.
Metraj kovanının kırılmasının nedeni kullanıcıların Otofocusta iken Manuel olarak netleme çalışmalarından , Türkiyede Bu tür hatalar garanti altında.

Faturalı aldığınız sürece korkmaya gerek yok en fazla serviste 1 haftanız gider.
Ama paranız cebinizde kalır.

Tarih: 5 Ekim 2012, 10:33 - İp: 85.***.**1.136
asderlim
asderlim (üye)
Şanlıurfa / Profesyonel Fotoğrafçı

Bu objektif Canon'un tüm modelleriyle uyumlu mu, değilse uyumlu modeller hangileri...

Tarih: 8 Ekim 2012, 12:13 - İp: 212.***.**3.138
erjan1
erjan1 (üye)
İzmir / Meraklı

bende d5100 var nikon bu lensin üzerinde otomatik netleme motoru var mı ? birde titresim ozellıgı yanı tıtretmeme desem daha dogru

Tarih: 16 Ekim 2012, 22:24 - İp: 88.***.**0.144
kesova
kesova (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

merhaba...

birşey sormak istiyordum. Sigma 70-300mm F4-5.6 DG MACRO tüm nikon makineleriyle uyumlu oluyor değilmi ??

Tarih: 2 Mayıs 2013, 14:18 - İp: 78.***.**4.180
siparisium
siparisium (üye)
İstanbul / Firma

Sıgma

Hem Canon Hemde Nikon fotoğraf makinelerine objektif üretmekte.

Herkes Sıgma objektif alınca hem canonda hemde nikonda kullanabileceğini düşünmekte.

Sıgma Marka'dır Nikon ve Canon olmak üzere modellere ayrılır.

Universal bir bayonet yapısına dünya henüz geçmedi.

Af dişlisi ile ilgili bilgi kullancılar otomatik focusta iken manuel olarak netliğe müdahale etmeye çalıştığından AF dişlileri bozulmakta.
Kullanım hatası , AF-M switch bu yüzden objektiflerde yer almaktadır.

Tarih: 4 Mayıs 2013, 11:59 - İp: 78.***.**4.92
sesvenefes
sesvenefes (üye)
İstanbul / Meraklı

Sız iyi bir kullanıcı iseniz sorun olmaz.
Af dişlisi tabiki hor kullanıma bağlı olarak bozulabilir bunun için makro geçişinden normal geçişe dikkat etmek gerekiyor... bir de geçişi sağlayan düğmenin geçişinin doğru olup olmadığını kontrol etmelisiniz...

Tarih: 4 Mayıs 2013, 14:24 - İp: 176.***.**4.71
  • 1