maminci
maminci (üye)
Malatya / Doğa Fotoğrafçısı

Sigma 70-200 Mm F2,8 Dg Macro Hsm

sigma 70-200 mm F2,8 DG MACRO HSM Nasıl bir lenstir, tavsiye eder misiniz, artısı eksisi nedir?

Tarih: 22 Aralık 2008, 23:04 - İp: 88.***.**1.95
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Merkezde çok keskin görüntü veren, dolayısıyla APS-C makinelerde mükemmel görüntü kalitesi sağlayan, AF'si gayet hızlı bir telefoto zoom lenstir..FF sensörlü bir makinede ise köşelerde soft görüntü üretmektedir..titreşim önleme sisteminin olmaması da bir dezavantaj tabii..

Tarih: 23 Aralık 2008, 02:00 - İp: 88.***.**7.185
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

titreşim önleme sisteminin olmaması da bir dezavantaj tabii..

ama eğer sony veya pentax markalı bir makineye takacaksan, titreşim önlemen de olacaktır

Tarih: 23 Aralık 2008, 03:05 - İp: 88.***.**2.162
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Canon ve Nikon'un, dslr piyasasındaki toplam pazar payları % 80'lere vardığı için bu iki markadan birinde kullanacağını düşünerek titreşim önleme sisteminin olmamasının bir dezavantaj olduğunu savundum..Dediğiniz gibi gövdeden bu sisteme sahip Sony ve Pentax kullanacaksa tabii ki sorun yok.. ( Tabii titreşim önleme sistemlerinin gövde yerinde optik sistemde olmasının daha kaliteli sonuçlar verdiğini okumuştum..yanılıyor da olabilirim.. )

Tarih: 23 Aralık 2008, 03:51 - İp: 88.***.**7.84
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

evet doğru bir not..

ama şahsen SONY üzerindeki titreşim önleme mükemmel çalışıyor.
gerçi bu sistem sony'e minolta'dan kaldı.

ben elde net 1 saniyelik fotoğraflar çekiyorum ve şaşırtıcı derecede iyi..
hatta sony topiğine de eklemiştim o fotolardan..

lens üzerindeki titreim önlemeyi deneme şansım olmadı hiç ama çok fayda sağladığı söyleniyor.

Tarih: 23 Aralık 2008, 04:31 - İp: 88.***.**2.162
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

açık diyaframlı bir telefoto lens olduğundan kalibrasyonu çok iyi olması gerek. sigma lenslerde bu problem çok sık yaşandığından, almaya karar verirseniz dikkat edin. arkadaşımda bu lens var, bir süre kullandım. çok kaliteli ama front-focus problemi vardı. bildiğim kadarıyla çözülmedi problem.

Tarih: 27 Aralık 2008, 12:44 - İp: 81.***.**7.8
  • 1