k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

Sıgma 18-200mm F/3. 5-6. 3 Os Dc Obje

Arkadaslar,

Sigma böle bi lens çıkarttı .18-200.. fiyat 1150 YTL civarı sanırım düşebilir belki...geniş açı+zoom olması haricinde görüntü optimizer yazıyo ama bu lens hakkında tm bilgiye sahip olan arkadaslardan rica ediyorum, nedir bu lens in midir cinmidir yeme yanında yatmıdır..ALALIM mı?

Tarih: 11 Eylül 2007, 16:22 - İp: 81.***.**5.133
sundance
sundance (üye)
İstanbul / Meraklı

photozone incelemsini yapmıştı lensin.
http://www.photozone.de/8Reviews/index.html
adresinde mevcut merkezde keskinlik ve çözünürlüğe iyi denmiş, AF hızı da fena değil yazıyor. Ancak bokeh ve vigneting den şikayet etmişti sanırım tekrar okumadım öyle hatırlıyorum bi inceliyi ver. Tamron 18-250 diye bir lens çıkardı onun optik kalitesi daha iyi diyorlar ancak Dpreview da üstüne biraz daha ekler Sarsıntı önleme sistemli sigma alırım diye kanılar daha çok gibi...
Ben de düşünüyordum ikisindende vazgeçtim.
böyle büyük fokal aralıklı lenslerdense 17-70 + 70-300 gibi set yapmak daha akıllıca geldi.

Tarih: 17 Eylül 2007, 19:55 - İp: 195.***.**4.157
sigmafoto
sigmafoto (üye)
İstanbul / Firma

Merhabalar
İstanbuldaki merkez binamızda bu lensi gövdende deneyerek inceleyebilirsin.
Şu an sadece CANON uyumlu modeli üretiliyor ancak çok kısa süre içinde diğer markalar için uyumlu modelleri de stoklarımıza girecek
İyi günler dilerim

Tarih: 19 Eylül 2007, 10:04 - İp: 213.***.**7.138
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

sayın sigmafoto,

niokna uyumlu lens gelirse nasıl haberdar oluruz? burdan forumla haber verebilir misini??? o lensin titresim onleme mekanizmazı cok cazip geldi bana benim biraz elim titrerde

Tarih: 25 Eylül 2007, 12:08 - İp: 81.***.**5.133
erd
erd (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

sn sigmafoto,

sigma lenslerin pentax uyumlu modellerinin stoklarda biraz daha fazla yer tutmasını ümit ediyoruz.
size bir sorum olacak. sigma 70-300 apo dg macro ile sigma converterler niye uyumsuz olarak gorunuyor?, fiziksel olarak mı imkansız yoksa optik olarak mı bi problem doguyo,sonucta converter de bir bayonettir. son anda farkettim sigmanın sitesinde bu objektifin yanında conv. ibaresinin olmadıgını almadım converter. al uyar dersen alacam

Tarih: 26 Eylül 2007, 01:04 - İp: 195.***.**5.249
oguziu
oguziu (üye)
İstanbul / Amatör

O Fiyata eğer Nikon cuysaniz gidip 18-200 VR alın

Optik kalite çok da iyi değil bu objekttiflerin

sundance da dediği gibi 18-250 alın fiyat çok yüksek o objektif içi

Ayrıca o tarx bir objektif almak için fiyatının uygun olmas lazım onun yerine 17-70 ve 70-300 APO daha karlı

Tarih: 30 Eylül 2007, 22:56 - İp: 88.***.**6.162
  • 1