onur_dt
onur_dt (üye)
İzmir / Amatör

Prime Lens 350 D

uzun zmandır 350 d almayı düşünüyorum kısmetse kısa süredede alıcam fkat,yanında güzel bir de lens almak istiyorum,ben genelde inan manzaralı çekmeyi seviyorum,ve bir prime lens almk istiyorum ama hangi mm de almam gerek bilmiyorum herkes 50mm lenslerin bu konularda daha başarılı olduğunu söylüyor ayrıca 50mm deki görüş açısı insan gözüyle aynı olduğundan tercih ediyor,350 d 1.6x çarpan var yni 50mm bir lens aldığmda bu 80mm çıkmış oluyor,slr lerde böyle bişey olmadığı için 50mm lens direk 50mm olark geçio benm 350 d için 28mm almammı gerek bu slr lerdeki 50mm açıyı yakalmam için?bn ayrıca keskin görüntüler yakalamk isitorum önerebileceğiniz bir lens varmı?

Tarih: 11 Temmuz 2005, 17:00 - İp: yok
kobayashi
kobayashi (üye)
İstanbul / Amatör

Sigma 30mm f/1.4 EX DC HSM bende daha bugün inceleme fırsatı buldum ve baya etkilendim lensten.350D ile 48mm'lik bir lens oluyor.
Şu ana kadar D-SLR'le için özel dizayn edilen tek standart prime lens.Yani şu an başka seçeneğin yok.Tabi Canon veya Sigma 28mm f/1.8'ler var ama onlarda dijital dizayn değil ve D-SLR bodylerde performans kaybı olur.

Tarih: 12 Temmuz 2005, 11:26 - İp: yok
  • 1