burnout
burnout (üye)
İstanbul / Amatör

Olympus E-500 Dslr

Selamlar.
Ben Amatör olarak fotoğraf ile ilgilenmeye başladım. Kendime bir Olympus E-500 digital slr makina aldım.
Sizlerden yardım talep ediyorum
1) Olympus makina için illa olympus lens mi almam gerekiyor..??
2)Başka marka objektifleri kullanabilirmiyim..?
3)Olympus um Zuiko lensleri ne yurtdışı sitelerde nede Türkiye deki sitelerde bulunmuyor. Olanlarada aşırı fiyat istiyorlar bu makinanın 2. el objektifi bulunmazmı..??
Yardım Lütfen yardım...

Tarih: 29 Ekim 2006, 18:56 - İp: 85.***.**4.128
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

zuiko lensleri pahali evet.. peki alirken iki lensli kitiyle mi aldin yoksa tek lensle mi?
...sigma'nin da olympus uyumlu lensleri var.. 4:3 standardina gore tasarlanmis..
sigmaya bir bak mutlaka..
.......
ne tur bir lens almak istiyorsun?

Tarih: 30 Ekim 2006, 14:47 - İp: 86.***.**0.120
burnout
burnout (üye)
İstanbul / Amatör

Selamlar Makinayı ben tek lens 14-45 aldım...
istediğim 50mm macro ve 200mm kadar tele objektif düşünüyorum. Ama rakamlar uçuk maalesef. E-bay den paket bir lens takımı siparişi verdim elime gelmedi ama standart lens in yani 11-54 ün üzerine macro ,WA ve tele etkisi veren objektifler.
ilgini çok teşekkürler kardeşim eksik olma
bu forumda sağolsun insanlar ciddi yardımcı oluyor daha çok yeni olmama karşın 3 soruma hemen cevap aldım. Hepiniz çok iyisiniz eksik olmayın

Tarih: 30 Ekim 2006, 16:16 - İp: 217.***.**3.20
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

Tarih: 30 Ekim 2006, 18:24 - İp: 86.***.**0.120
burnout
burnout (üye)
İstanbul / Amatör

dadanagast selam bi şey sorucam olympus e-500 4/3 formatındamıdır..?

Tarih: 12 Kasım 2006, 23:47 - İp: 88.***.**9.142
feyzaa
feyzaa (üye)
Yurtdışı / Amatör

ya merak ettim
neden Olympus da karar kildin

Tarih: 13 Kasım 2006, 09:49 - İp: 81.***.**6.18
burnout
burnout (üye)
İstanbul / Amatör

Feyzaacım ,
Olympus E-500 bu fiyata göre alınabilecek en iyi makina aslında . Kim ne derse desin hem ucuz hemde ne özellik aklına gelirse alette var. Elbette Nikon çok sıkı bir makina ama ciddi fiyat farkları var.
Aslına bakarsan Nikon = Mercedes / Canon =BMW
Olympus ise = AUDI dışarıdan pek alımlı değil ama içinde ciddi bir canavar yatıyor
bu yönlerden çok iyi dslr isteyen herkez alabilir bu makinayı pahalı değil ama maalesef bu aletin tek kötü tarafı lensleri hem çok pahalı hemde bulunmuyor.
Senin rus lensleri hakkında yazdığın maili dikkatle okudum. Orada yazdığın bir site vardı (http://www.lzos.ru/en/_eshop.htm) bu siteye baktım lensler olympus 4/3 dslr lere uyumlu görünüyor ve fiyatları cidden komik. Bana göre albeni dışında gerçek fonksiyonellik üzerinde duran Ruslar optik aleminin ve lens aleminin kralı... Mallarında albeni,parıltı vb şeyler yok ama todo point denen tarzda isteğini fazlasıyla yerine getiriyor .. Sitede baktım adamlar 100mm macro lens i 80 usd ye satıyorki olympus zuiko 35mm macro 400 usd..EE kapitalist cilvelerini çekecek kadar zengin değilim feyzaa kardeş.
Bu arada 2 kez moskova ya gittim ben beğendim orayı sanırım sende moskova dasındır eğlenceli bir yer...
Kolay gelsin..

Tarih: 13 Kasım 2006, 10:13 - İp: 217.***.**3.20
feyzaa
feyzaa (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sigma (Olympus) AF 18-125 f/3.5-5.6 DC
Sigma (Olympus) AF 55-200 mm f/4-5.6 DC

Tarih: 13 Kasım 2006, 10:21 - İp: 81.***.**6.18
burnout
burnout (üye)
İstanbul / Amatör

Feyzaa Selamlar,
Çok naziksin hemen cevap verdin eksik olma...
Ama sigmalara türkiye de maalesef fazla ragbet olmadıgındanmıdır nedir pek bulunmuyor.Bence oldukça kaliteli lenslere benziyorlar...
Senden rica etsem türkiye ye de mal yollayan e-ticaret yapan rus siteleri varsa- senin bahsettiğin sitede baktım fiyatlar inanılmaz güzel- O siteler hakkında bana bilgi verebilirsen çok sevinirim...
Bu arada sen ne makina kullanıyorsun..?
Rusya ya sevgiler.. [>:D

Tarih: 13 Kasım 2006, 11:15 - İp: 217.***.**3.20
feyzaa
feyzaa (üye)
Yurtdışı / Amatör

burnout
kendi dalinda rus lensler kaliteli olabilir ama su anki teknolojiye gore cok geriler, o yuzden almadan once iyi dusun.aslinda fiyatlariyonunden cokda dusuncek bisi yok

ben canon yada herhangi diger fisheye lensine su an icin para vermemek ve merakimi gidermek amaci ile fisheye aldim.
Normal yada tele objektif icin cokda tavsiye etmem,birincisi manuel kullanmak zor oluyor.
Ama yine diyorum merakini gidermek icin bu makul fiyatlardan yararlanabilirsin
Ben site arastircam senin icin, hic olmadi istedigin modeli rus yada SIGMA ben kendim gondererek yardimci olmaya calisacagim

Tarih: 13 Kasım 2006, 13:27 - İp: 81.***.**6.18
burnout
burnout (üye)
İstanbul / Amatör

Feyzaa
cok naziksin, gerçekten, bu forumu bu nedenle seviyorum , insanlar çok nazik ve yardım sever. Düşünsene hiç tanımadığın, yüzünü görmediğin birisi için oturup cevap yazıyorsun , ilgileniyorsun bu hakikaten çok ama çok hoş...
B&H adlı bir usa sitesinden sigmaları buldum hatta bir tanesi çok uygun fiyatlıydı 149 usd fiyat vardı ama shipping cost 86 usd ve mutlaka gümrükte ciddi sorun yaşanıyor . Geçen bir siteden x2 zoom etkisi veren ek lens aldım 2 adet lensi gümrük muhafaza memuru bunlar 1000 usdlik ürünle nerede faturası diye vıdı vıdı etti kadına anlatamıyorum bunlar sadece bildiğin mercek ederi 30 usd 1000 usdlik mala benziyormu diye...Kadına anlatamadık 60 usd vergi vwerdim 30 usd ye aldım 45 usd shipping cost ve aptal bir memura 60 usd vergi...
aptal bir lense 135 usd vergi verdim insaf..
allahtan 600mm bir objektif almamısım kadın bunu füze sanacaktı
Neyse yine koptum..
ilgine sonsuz kere teşekkürler feyzaa kendine çok iyi bak üşütme elin rusyasında
Saygılarımla
BURNOUT

Tarih: 13 Kasım 2006, 14:26 - İp: 217.***.**3.20