ozzyalp
ozzyalp (üye)
İzmir / Amatör

Olympus 8080 Lens

Merhabalar,
8080 için ek lens önerisi olan var mı diye merak ediyorum.(telephoto) Olympus'un ürettiği TCON-14D 1,4x kapasitesi ile son derece yetersiz görünüyor. MyOlympusgroup forumlarında Raynox DCR-2020PRO(2,2x) öneriliyor. Ayrıca Opteka 3.2x High Definition Professional Telephoto Lens gibi bir alternatif söz konusu. Yalnız Opteka için (8080'de denemiş birine rastlamasam bile) kalite anlamında pek iyi şeyler söylenmiyor. Bu iki lensten birini denemiş olan yahut fikri olan bir arkadaşımız var mı acaba? Ayrıca bu lenslere Türkiye içinde ulaşma imkanım söz konusu mu? Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 15 Ekim 2005, 17:53 - İp: yok
ozzyalp
ozzyalp (üye)
İzmir / Amatör

Herhalde kimsenin bu konuda fikri yok, değil mi????

Tarih: 22 Ekim 2005, 18:36 - İp: yok
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba ozzyalp, ben Panasonic FZ20'de Olympus'un tele, geniş açı ve makro lenslerini kullanıyorum ve çok memnunum. Evet, Olympus telenin çarpanı biraz düşük gibi duruyor ancak, çarpan arttıkça "vigneting" (kenarlarda kararma) ve görüntü kalitesinde düşüş başlıyor. Bu benim araştırmalarım neticesinde vardığım bir sonuç. Sen de karar vermeden iyi düşün derim.
Saygılarımla...

Tarih: 25 Ekim 2005, 22:11 - İp: yok
ozzyalp
ozzyalp (üye)
İzmir / Amatör

İlgin için teşekkürler. Söylediklerini (özellikle vigneting konusunda) dikkate alacağım. Kolay gelsin.

Tarih: 26 Ekim 2005, 14:19 - İp: yok
  • 1