cevyapan
cevyapan (üye)
İstanbul / Meraklı

Objektif Ve Filtre Alımı Hakkında

Arkadaşlar forumlara göz gezdiriyorum da
özellikle filtre, lens ve makine alımı konusunda dikkatimi çekenleri paylaşmak istedim.
Bu ekipmanlardan bir ya da birkaçını alacak olan arkadaşlara tavsiye olarak.
önce bir mağazaya gidilip en ucuz makineyi, en ucuz lens i ve en ucuz filtreyi ne amaçla kullanacağmız ve ekipmanlardan ne beklediğimiz gözetilmeksizin alınmalı. kimseye danışmaya gerek yok. (öyle ya bir işi yapmadan önce 50 kişiye sor gene otur kendi bildiğini yap. zaten kurt'un ensesi de kendi işini kendi gördüğü için kalın değil mi?) ondan sonra ben de şu marka makine ve şu marka xxx-xxx mm lens var, şu marka da filtrem var ama sonuçlar kötü, istediğim gibi değil ne yapmam gerekir diye defalarca konu açıp elimizdeki enkazlarla mucizeler yaratmak için ustaları sıkıştır. zaten prof. arkadaşlar burada ne için var. yazdığımız sorulara 4 saniye içinde cevap vermek için burada değiller mi? (süper 10 parmak klavye bilmeyen zaten 4 saniyede yazamıyor)
elimizdeki ekipmanları da met etmek zorundalar. şu marka alsaydın ya da almadan önce forumlara baksaydın gibi bir şey söylemeye hakları da yoktur.
sadece sizin elinizdeki ekipmanı bir şekilde elinizdeki makine ile uyumlu çalışcak şekilde nasıl kullanacağınızı sizlere söylemek zorundadırlar.
zaten ucuzdur vardır illeti, pahalıdır vardır hikmeti ata sözü de uyduruk bir atasözüdür.

haddimi aştıysam herkesten özür dilerim
saygılar
ışığınız bol olsun

#cevyapan' tarafından 15.06.2009 15:26:53 tarihinde düzenlendi.

#cevyapan' tarafından 15.06.2009 15:27:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Haziran 2009, 15:26 - İp: 88.***.**9.92