berkantsancak
berkantsancak (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon Manuel Lens

Yeni bir onjektif almayı düşünüyorum. Manuel olan lensler fiyat bakımından daha uygun. Fakat Af-S olan lenslerde de otomatik netleme olduğu için biraz daha avantajlı gibi. Sizce ne tür bir lens almalıyım?

Tarih: 14 Aralık 2012, 15:33 - İp: 78.***.**4.133
sfkbay
sfkbay (üye)
Ankara / Amatör

Ekipmanlarınız hakkında bilgi ve ne türde çekimler yapmayı düşünüyorsunuz,bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışalım.

Tarih: 14 Aralık 2012, 15:49 - İp: 91.***.**4.100
berkantsancak
berkantsancak (üye)
İstanbul / Amatör

Genelde manzara ve portre.

Tarih: 14 Aralık 2012, 16:10 - İp: 78.***.**4.133
sfkbay
sfkbay (üye)
Ankara / Amatör

Ekipmanlarınız hakkında bilgi vermediniz bu yüzden herhangi bir lens önerisinde bulunmam zor.Manuel lensler fiyat bakımından ucuz olabilir ancak netlik ayarını tam yapamazsanız istediğiniz sonuca ulaşamazsınız ,özellikle gece çekimlerinde oldukça zorlanırsınız.AF li olan lensler tabiki kullanım kolaylığı sağlar,bu yüzden benim tavsiyem AF'li lens olur.

Tarih: 16 Aralık 2012, 10:56 - İp: 94.***.**6.228
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Eğer bu tür lensleri kulanmayı biliyorsanız ve çekemk istediğiniz konu da uçar kaçar bir şey değilse manuel lens kullanmak zevklidir.Ama ben sadece denklanşöre basarım elle diyafram ve netleme ile uğraşamam diyorsanız ve çekmek istediğiniz konu sizin lensle ilgigli ayarlarınızı yapmanızı bekleyemeyecek şeylerse AF lens daha iyidir.Ama aynı optik kalitede iki lensten manuel olanlar daha ucuzdur.Ben de var bir kaç tane seviyorum onları Manzara ve portrede MF lenslerin sizi çok uğraştıracağını sanmam.

Tarih: 17 Aralık 2012, 17:31 - İp: 176.***.**6.239
  • 1