yusiskan
yusiskan (üye)
Kırşehir / Amatör

Makro Tüp İçin Tavsiye Bekliyorum

Merhaba,

canon 650D için makro tüp arıyorum. Ebay.com'dan baktığım kadarı ile ya tamamaen plastik yada metal mount olmak üzere iki çeşit. metal mi yoksa plastik mi olması daha iyi ?
(Tabii ki AF özellikli olacak)
şimdiden yardım ve tavsiyeleriniz için teşekkürler

Tarih: 22 Şubat 2013, 05:44 - İp: 88.***.**9.115
ozturert
ozturert (üye)
İstanbul / Meraklı

AF özellikli olanlar metal olması lazım. Kenko var mesela, ucuz değil ama çok kaliteli.

Tarih: 22 Şubat 2013, 09:18 - İp: 84.***.**5.188
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

ben kenko kullanıyorum (nikon) uzatmalarda plastik mount a çok fazla yuk biniyor temazsızlık oluyor mutlaka metal olması lazım.... AF olmasına rağmen pek işe yaramıyor nedenini alınca anlarsın, ama manuel focus normalden çok daha kolay oluyor. Diyaframı kontrol etmek mutlaka gerekli bu yüzden elektronik bağlantılı kenko gibi ve türevlerine yönelin diyafram kontrolü olmayan ürünler çok sıkıntılı..
Birde 50-200 arası mm de tüp daha iyi sonuç veriyor....

#buzlucam' tarafından 22.02.2013 11:04:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Şubat 2013, 11:03 - İp: 88.***.**7.19
wemark
wemark (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

İsterseniz Canon'un kendi orijinal ürünü var. Kanada daki fiyatı 220$ dır.

http://www.henrys.com/298-CANON-EF-25-EXTENSION-TUBE.aspx

Tarih: 23 Şubat 2013, 01:01 - İp: 88.***.**2.249
yusiskan
yusiskan (üye)
Kırşehir / Amatör

öncelikle Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

AF özellikli olanlardan hem plastik hemde metal olanlar var ebay'da. dediğiniz gibi AF olmayanlarda diyafram ayarı sorun olacağı için onu hiç düşün müyorum. 220$ şimdilik benim için fazla. Tüpü 55-250 lensim için kullanmayı düşünüyorum. AF özellikli olmasını diyaframıda otomatik kontrol edebildiği içi istiyorum zaten. netleme işini elle yapmanın daha pratik olduğunu forumda okumuştum.

Sonuç: metal mount alınıyor

yardımlarınız için teşekkürler.

Tarih: 23 Şubat 2013, 03:24 - İp: 88.***.**9.115
yusiskan
yusiskan (üye)
Kırşehir / Amatör

ebay'dan metal mount bir makro tüpü aldım. 13+21+31mm. üç parça. yeni yeni çekimler yapıyorum. AF özellikli ama "buzlucam" arkadaşın dediği gibi AF işe yaramıyor. diyaframı kontrol etmesi benim için yeterli. netlemeyi elle yapmak DSLR makine kullanma zevkini yaşatıyor. fena değil. Makro lens alıncaya kadar ( biraz zor) böyle devam edeceğiz.

Tarih: 27 Mart 2013, 23:08 - İp: 88.***.**0.251
  • 1