nipsir
nipsir (üye)
İzmir / Amatör

Fotoğraf Çekmeye Yeni Başlıyacağım

Amatör olarak fotoğraf çekmeye yeni başlayacağım.Bunun için giriş sınıfı canon 600D aldım.Üzerinde 18-55 ıs objektifi ve yanında da 50mm 1.8 lensi vardı.Ben gezdiğim yerleri gördüğüm yerlerin (manzara,çicek ,böcek) çekimlerini yapmak istiyorum.Yakın ve uzak olarak ,şimdi bana gerekli olabilecek lensler hakkında bilgilerinize ihtiyacım var.Vereceğiniz bilgi ve yardımız için tüm cevap vereceklere teşekkürler.

Tarih: 25 Şubat 2014, 10:02 - İp: 78.***.**7.63
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Makineniz ile aldığınız (pardon, size verdikleri) lensler bir işinize yaramadı mı?

Tarih: 25 Şubat 2014, 22:53 - İp: 78.***.**8.50
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

elinizdeki ekipman gayet yeterli. bunlardan güzel foto çekemediyseniz yapacak bişey yok.

Tarih: 26 Şubat 2014, 08:38 - İp: 151.***.**2.69
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Makine neyse de elinizdeki lenslerle güzel fotoğraf çekemezsiniz.Bildiğim bir lens var.O lensle çektiğiniz bütün fotoğraflar süper çıkıyor.... gibi bir cevap beklemeyin. Elinizdekiler yeterli hatta fazla bile denilebilir yeni başlayan biri için.Makinenizin kullanım kılavuzunu iyice okuyun.Makinenizin kullanımına hakim olun.Temel fotoğrafçılık bilgilerini öğrenin.Ve bunları uygulayın.Yani bol bol fotoğraf çekin korkmayın,elinizi korkak alıştırmayın. Ben zamanında ayak baş parmağımın fotoğrafını çektiğimi bilirim.

Tarih: 26 Şubat 2014, 21:51 - İp: 176.***.**5.171
koray.mat
koray.mat (üye)
İzmir / Amatör

Elinizdeki ekipman ilk 6 ay sizi rahatca sırtlayabilir diye düşünüyorum. Daha sonrasında elinizdekilerin isteklerinizi karşılayamadığını düşünürseniz. İhtiyaçlarınıza göre lens arayışına girebilirsiniz. Bu arada 50mm f 1.8 lensin sizinle uzuuuuuun bir süre beraber olacağına teminat verebilirim

Tarih: 5 Mart 2014, 12:27 - İp: 88.***.**3.95
ozturkmtn
ozturkmtn (üye)
İstanbul / Amatör

Ben biryıldır kit lens kullanıyorum. basen arkadasın 18 105 kıt lensı var tele lazım olunca da onu alıyorum
Ama aklımın bir köşesinde D610 ynına da 70 300 f4 ve 50mm f1.8 bir de geniş açı ( ama buna karar veremedim daha prime ve 14-24 arasında bocalıyorum.) tabii bunları alabilmek için bayağı birikim yapmama gerekecek

Tarih: 8 Mart 2014, 22:54 - İp: 110.***.**4.96
  • 1