kaan_akman
kaan_akman (üye)
Manisa / Amatör

Filtre Tercihi

Canon Eos 650d aldım. Canon 18-55mm IS II lens ile birlikte kullanacağım. Forumlarda okuduklarımdan sonra biraz kararsız kaldım. Filtre alınmalı mı yoksa gereksiz mi diye. Ne yapmalı? Birde filtre olarak ne tavsiye edersiniz? En fiyat/performans noktasında en iyisi ne olur?

Birde temizlik için özel solüsyonlar bezler falan var. Tavsiye edeceğiniz birşeyler olabilir mi? Ayrıca LCD ekran koruyucusu kullanmak iyi olur diye düşünüyorum. Yine makinaya uygun önerebileceğiniz var mı?

Tarih: 11 Nisan 2013, 18:19 - İp: 212.***.**0.20
aktunct
aktunct (üye)
Yurtdışı / Amatör

merhaba öncelikle hayırlı olsun.Güzel bir tercih yapmışsın.UV FİLTRE TİFFEN yada COKİN BU ikiside uygun fiyatlı (20-30)lensini koruması bakımından gereklidir.Bir de LCD ekran koruyucu mutlaka kullan onun da fiyatı 20 TL civarındadır ayrıca makinenin genel temizliği için losyon gibi sıvı malzemeler kullanmanı tavsiye etmem daha çok zarar verebilirsin sadece gözlük bezi yada fiber bezler işini görür.Tekrar hayırlı olsun.Bu arada SLR MAKİNEnin farkını anlayıp neler yapabileceğini görebilmen için onu hiç elinden düşürmeden yüzlerce ,binlerce hatta onbinlerce foto çekmen gerek.İyi çekimler.

Tarih: 12 Nisan 2013, 00:43 - İp: 77.***.**1.82
kaan_akman
kaan_akman (üye)
Manisa / Amatör

Teşekkür ederim..
Birde hoya diye bir marka var. Bu marka da iyi midir?
Hoya 58mm HD UV Filtre
Hoya 58mm HMC UV Filtre
modelleri var..?

Tarih: 12 Nisan 2013, 09:02 - İp: 212.***.**0.20
  • 1