ufkabakan
ufkabakan (üye)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

D200’e Uygun Lens Seti

Merhabalar, konuyu yanlışlıkla makineler bölümünde açmışım. Burada daha verimli bir geri dönüş alabileceğimi umut ediyorum. Öncelikle forumdaki arkadaşlara peşinen teşekkür ederek başlamak istiyorum. Gerek makine gerekse lens seçimi gibi hassas konularda pekçok topik açılmış ve deneyimli kullanıcılardan tatminkar cevaplar gelmiş. Bu doğrultuda ben de gövde seçimimi yaptım. Kullanım amaçlarım doğrultusunda ve forumdaki lens topiklerini dikkate alarak bir hedef liste oluşturdum. Bu listeye yönelik yorum, öneri ve eleştirileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Üç ana kullanım sahası:
- Sualtı fotoğrafı,
- Makro çekimler,
- Portre çalışmaları.

İlgimi çeken lensler:

Normal Açı Grubu:

NIKON AF 50 MM 1.4 340 USD
SIGMA 50 MM 2.8 EX DG 266 EURO
SIGMA 30 MM F1.4 EX DC HSM 400 EURO (30 mm.'yi bu amaçla da kullanabilirim diye düşündüm)

Bu üç lensten birini tercih edip diğerlerini elemek istiyorum.

Zoom Lens Grubu:

Geniş Açı Zoom:
SIGMA 10-20 4-5,6 EX DC HSM 450 EURO + KDV
NIKON 18-35MM F3.5-4.5 AF 599 USD + KDV
(sualtı çekimleri için düşündüğüm iki lensten biridir ama alternatif lens önerilerinizi duymak ufkumu açar)

Geniş Açı-Küçük Tele Zoom:

NIKON AF 24-85 mm f/2.8-4 D IF 569 USD + KDV
SIGMA 17-70mm f2.8-4,5 EX DC 357 EURO + KDV

Tele-Zoom:
SIGMA OBJ.70-300 /4-5,6 APO DG 195 EURO + KDV

(Sitede fiyat/performans övgüsü alan bu lensi tek yazdım. Alternatif öneriler varsa sevinirim.)

Brief eksikse özür dilerim. Öneriler için ilave brief gerekliyse ekleyebilirim. Toplamda üç lens ile seti tamamlamak istiyorum. İzmir'den esenlik dileklerimle.

Tarih: 7 Ağustos 2007, 20:05 - İp: 155.***.**0.152