sarucabey
sarucabey (üye)
Kocaeli / Meraklı

Close-up Lens Ve Kullanımı

Arkadaşlar Close-up lens almak istiyorum. İlk önce bunlar nasıl kullanılıyor daha doğrusu nasıl çekim yapılıyor S2 kullanıyorum. S.makro modunda mı çekim yapıyoruz veya nasıl tam olarak bu lensler foto ya ne gibi yansıyor daha mı yakınlaştırıyor yoksa daha büyük mü gösteriyor.

Tıklayınız bu ürün nasıldır almak istiyorum.

Ayrıca Ebaydan alışveriş yapan var mı? bu seti orda 20$ a satılıyor bize kaça gelir onu bilemem

Tarih: 27 Ocak 2006, 12:31 - İp: yok
husmenaga
husmenaga (üye)
İstanbul / Meraklı

Sarucabey
benim bildiğim bu makro lensler s2 ile çalışmaz , yani objektifine uymaz, uygun aparat var mı bilmiyorum, bunlar Canon'un EOS modeli D-SLR makinalarında sadece 58 mm objektiflere takılabilen lensler, sesimi duyan varsa eksiğim varsa düzeltsin lütfen.

Tarih: 28 Ocak 2006, 01:40 - İp: 85.***.**8.80
sarucabey
sarucabey (üye)
Kocaeli / Meraklı

yok oluyor S2 58mmlik kullanır. S2 ye ara bir aparat takılır orjinal olarak wide ve tele olmak üzere iki adet objektif takılabilir o ara aparat ile o aparat iel 58mm close-up filitrede takılıyro kezaa pazarbeyin bazı böcek makrolarında bunu kullandığını yazıyro ayrıca ben kendisi ile görüştüm 500D kullanıyormuş

Tarih: 28 Ocak 2006, 08:54 - İp: 194.***.**9.29
ozzyalp
ozzyalp (üye)
İzmir / Amatör

Farklı çaplarda close-up lensler mevcut. 58mm ile sınırlı değil yani.

Tarih: 28 Ocak 2006, 12:07 - İp: 82.***.**4.88
applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

nereden okuduğumu hatırlamıyorum ama close-up lensler ile makro lensler ayrı ayrı lensler olarak kabul ediliyor..

close-up lensler çekeceğiniz objeyi büyütüyor fakat fotoğrafın merkezi net çevresi flu oluyor..

makro lensler ise tek bir camdan oluşmuyor.. büyütücü camın arkasında bir de düzeltici cam oluyor ki bu da daha iyi sonuç veriyor..

şu an bende 55 mm hoya marka close-up lensler var.. kalitesinin üst seviyede olduğunu birkaç bilirkişi vasıtası ile öğrendim.. lakin dedikleri gibi flulaşma oluyor kenarlarda.. o yüzden düzeltici optiği olan makro lensler tercih edilmeli diyorlar..

yanlışım var ise arkadaşlar düzelteceklerdir..

sağlıcakla..

Tarih: 30 Ocak 2006, 13:35 - İp: 81.***.**5.14
  • 1