chiris
chiris (üye)
İstanbul / Amatör

Carl Zeiss

Arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Çok kararsız kaldım bir konuda bilgilendirilmeye ve fikir almaya ihtiyacım var.

Sony Alfa kullanıcısıyım ve uzun süredir Geniş açı objektif almayı düşünüyordum. Fiyatları biraz tuzlu olsada bir Carl Zeiss edinmeyi düşünüyorum. Özellikle istediğim özellik olarak bir sefer alıcağım ve aldıktan sonrada değiştirmeye ihtiyaç duymayacağım her yönüyle geniş açı çekimlerinde bana yetebilecek bir orbejtif, bir diğeri düşük zayıf ışıklarda sıkıntı yaratmıycak ve son zoom değerinde bile netliğinden ve keskinliğinden ödün vermiycek bir geniş açı;

Aklımda "Carl Zeiss cz 16-80" var açıkçası bu objektif için ne dersiniz, kullanan varmı yada geniş açı oalrak beni ne kadar tatmin eder dar alanda dahi memnun kalırmıyım yada düşük ışıkta nedir verdiği sonuç veya sonuçları bakımından başka bir Carl Zeiss mi önerirsiniz. Fikir ve tecrübelerinize bu açıdan çok ihtiyacım var kafamı bu seçim konusunda netleştirmem lazım..

Tarih: 27 Aralık 2008, 23:22 - İp: 85.***.**3.51
forestquar
forestquar (üye)
Eskişehir / Amatör

kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiye ederim. ancak tabiiki tercih meselesi.
portfolyomdaki bir çok fotoğraf cz 16-80. oradan da örnek foto bakabilirsin.

Tarih: 28 Aralık 2008, 01:13 - İp: 88.***.**7.72
chiris
chiris (üye)
İstanbul / Amatör

En uygun fiyata nereden alabilirim? Kaça alabilirim?

Tarih: 29 Aralık 2008, 12:07 - İp: 85.***.**3.51
forestquar
forestquar (üye)
Eskişehir / Amatör

sadece gittigidiyor da görüyorum maalesef. ithalatçısı getirmiyor galiba.

Tarih: 29 Aralık 2008, 13:22 - İp: 88.***.**7.72
chiris
chiris (üye)
İstanbul / Amatör

Yokmu bu kadar üye içinde istanbulda Carl zeiss cz1680 alan forumda, kimse bilmiyormu acaba uygun fiyata nereden alınır

Tarih: 29 Aralık 2008, 20:44 - İp: 85.***.**3.51
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

http://www.morfare.com/asp/show_stock.asp?product=SAL-1680Z

Tarih: 29 Aralık 2008, 21:36 - İp: 212.***.**7.31
chiris
chiris (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkürler Cüneyt bey 1,428 gıbı bır rakamdı ordakıde sonyı takıp ettıgım adreslerden bırısı dolar ve kur ordada etkılı sanırım 1,200 lerde 1,300 lerde bı aralıkta bulabılırmıyım dıye dusunuyorum... Eğerkı bulamassam 2009 ocak ayında fıyatların nasıl degısır onuda merak edıyorum

Tarih: 29 Aralık 2008, 23:29 - İp: 85.***.**3.51
  • 1