flayv
flayv (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Ef 50mm F/1. 8

merhaba arkadaşlar canon eos 600d aldım ve bir arkadaşım bana bir lens önerdi "Canon EF 50mm f/1.8" diyelim ki bu lensi aldım bana ne gibi faydalar sağlayacak çektiğim fotoğraflarda ne gibi farklılıklar olacak.
(600d yi daha yeni aldım üzerinde kit lens var.)

Tarih: 29 Temmuz 2012, 21:12 - İp: 88.***.**4.58
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

normal yayından hd yayına geçmiş gibi olacak imaj kalitesi (biraz abartı oldu ama)

Tarih: 29 Temmuz 2012, 22:16 - İp: 78.***.**0.60
omer45
omer45 (üye)
Balıkesir / Amatör

bahsettiğin lens ff olmayan makinalarda portre çekimlerinde kullanılır genellikle arka planı öldürmede başarılıdır düşük diyaframı sayesinde gece çekimlerinde kullanabilirsin fiyat olarak da uygundur bahsettiğim tarzda özellikler arıyorsanız alabilirsiniz

Tarih: 30 Temmuz 2012, 01:05 - İp: 88.***.**6.111
bulo
bulo (üye)
İzmir / Amatör

oldukca keskin bir lenstir ozellikle portre cekimlerinde arka plani kolayca flulastirabilirsiniz kalitesine gore fiyati ucuzdur

Tarih: 3 Ağustos 2012, 15:45 - İp: 88.***.**5.74
darcirosso
darcirosso (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

diğer arkadaşlarında bahsettiği gibi . size faydası kısaca ASA düşürüp , eslanteneyi yüksek kullanmanıza bunların da size nasıl birer fayda sağlıcağını biliyorsunuzdur . keskinlik sağlıcaktır ve gece çekimlerimde neredeyse çektiğiniz fotoğraflar ile dünyayı çamaşır suyu ile yıkamışlar gibi olucaktır güzel bir portre ve mükemmel gece çekimleri yapıcaksınızdır

Tarih: 4 Ağustos 2012, 02:17 - İp: 78.***.**0.57
ozturert
ozturert (üye)
İstanbul / Meraklı

Insallah "alir almaz super cekicem" diye dusunmezsin Objektif sadece arac.

Tarih: 4 Ağustos 2012, 08:15 - İp: 124.***.**3.110
bilalmertcilek
bilalmertcilek (üye)
İstanbul / Amatör

Sabit odaklı olduğu için zoom görevini tamamen siz üstleniceksiniz. Bir arkaya bir öne canınız çıkacak.
Şaka bir yana gerçekten fiyatını hakeden bir lens. Arka planı atmasından ziyade bence en büyük artısı ışık kazancı, isoyu yükseltmeden rahatlıkla çalışabilirsiniz.

Tarih: 7 Ağustos 2012, 17:45 - İp: 176.***.**3.199
  • 1