clifff
clifff (üye)
Eskişehir / Meraklı

Canon Ef 24-85mm F/3. 5-4. 5 Usm

GEZİ VE ÇOK AMAÇLI yani genel kullanım için (300d ile kullanılacak) lens arıyorum.
forumda bu konuya yakın bir çok mesajı okudum ve sonuçta Tamron ve Sigma nın aynı değerde f2,8 objektiflerin
bu iş için biçilmiş kaftan olduklarını gördüm.
ancak
başlıkta belirttiğim objektif elimin altında (yakındaki mağazada ki yaşadığım yerde bunun olması ilginç) olması gibi bir durum beni bu Canon objektife yaklaştırıyor.
yine forumda araştırmalarıma göre bu objektifle ilgili sağlıklı bir bilgi edinemedim.
kullanan ve bilgisi olan netfotograf üyelerinden ricam deneyim ve bilgilerini paylaşmalarıdır.

Tarih: 3 Ağustos 2005, 17:57 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam clifff..
internet sayesinde, butun magazalar sana, bilgisayarinin sana uzak oldugu kadar uzaktalar.. ayrica internetten cok daha hesapli alisveris imkani var..
..benim dusunceme gore 24-85mm, %30 oraninda (atiyorum) "gezi ve cok amacli, genel kullanim" yonunde kullanacagin bir lens degil..
neden tam olarak degil peki? bir kere genis acidan odun veriyorsun.. ikincisi ise, telezoom'dan..
fiyat olarak bir karsilastirmasini yapamayacagim simdi ama neden sigma veya tamron'un 18-200mm olan lenslerinden birini dusunmuyorsun?
tam sana gore bir lens.. heryerde kullanabileceksin, ikinci bir lensi tasimana gerek kalmayacak.. ikinci bir lens olmamasi; tatillerinde cok isine gelecek, cunku, ekstradan lens tasimayacaksin..

Tarih: 6 Ağustos 2005, 22:13 - İp: yok
  • 1